Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen szoftverrel/hogyan...

Milyen szoftverrel/hogyan lehet megállapítani írott audió CD esetén azt, hogy eredeti lemez másolata vagy különböző zenefájlokból lett írva?

Figyelt kérdés
Nyilván nem a hanganyag analizálása érdekel, hanem valami CRC, sorozatszám, egyéb azonosító alapján, amit a másolat is hordoz, ha lehetséges.
2012. jún. 26. 17:05
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nem tértünk el a tárgytól, ugyanis sok esetben úgy készülnek a másolatok, hogy én csinálok egy rip-et, mert nekem úgy jó, más meg ebből audio CD-t.

És mint írom - talán már ÖTÖDSZÖR, de ezek szerint hiába - nincs erre szoftver. Az audio CD-knél és eredeti játékoknál is az volt a cél eleve, hogy ne lehessen tökéletes másolatot csinálni, mármint olyant, hogy minden adat átkerüljön az eredeti lemezről. Ez ma is létező dolog, tehát vannak olyan adatok, amik nem kerülnek át, tehát nem is állapítható meg teljes bizonyossággal, hogy egy bizonyos másolat egy eredeti CD másolata lenne...

2012. júl. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Még mindig nem érted , nem kell, hogy minden adat átmenjen. Nekem elég egyetlen egy is.


Íme egy érdekes jelenség:


Beraksz egy (eredeti) audió CD-t valami olyan lejátszó vagy rippelő programba, ami nem használ Gracenote-ot vagy hasonló okos adatbázist, hanem neked kell bepötyögni a címeket. Pl. a Nero régi verziói ilyenek voltak rippeléskor, de akár a Windows 95-ben található CD-lejátszót is említhetném. A WMP 8-9-es verziója is biztosan így működött, a jelenlegiekkel nem próbáltam, nem használom őket.


Miután egyszer beírtad a címeket, többé nem kell beírni, ha visszarakod ugyanazt a lemezt, akkor emlékezni fog a címekre, mert elmentette. Kérdés, hogy mi alapján.


Csináljunk kétféle másolatot. Egy pontos, 1:1-es másolatot (író program lemez másolás funkciójával), illetve rippeljük ki a CD-t PCM wavba, és abból írjuk újra. (Az eredeti lemezen nem volt se CD TEXT, se semmi efféle hókuszpókusz.) Utóbbinál egyezik a számok ill. a teljes lemez hossza, és teljesen ugyanaz a hanganyag van rajtuk, lévén, hogy nem volt tömörítve. Mégis, az 1:1-es másolatnál ezek a programok azt hiszik, hogy az eredeti van bent, felismerik, kiírják a címeket. A wavokból írt lemez látszólag megegyezik az előzővel, mégis új lemezként kezelik.


Ezért van az, hogy szerintem kell lennie legalább valami sorozatszámnak, azonosítónak, vagy ilyesminek, ami 1:1-es másolatnál megmarad. Jelenleg nem áll módomban Windows 95-öt telepíteni régi gépre, analóg audiókábellel bekötött CD-ROM társaságában, hogy az ottani CD lejátszó programmal játszadozzak, és az ini fájlját elemezni tudjam, pedig abból esélyesen kiderülne, hogy mi alapján menti el az adatokat.

2012. júl. 9. 01:26
 13/14 anonim ***** válasza:
Tényleg érdekes. Azt kéne tudni, hogy mi alapján véli eredetinek a nem eredeti CD-t. Nem hiszem, hogy bármilyen adat, sorozatszám vagy egyéb átmenne, mert - ahogy írtam is - igyekeznek olyan eredeti Audio CD-ket készíteni, amiket nehéz vagy lehetetlen másolni - persze sikertelenül - ezért ilyen adatok nem szoktak átkerülni a másolatokra. Tény hogy a rippelt CD valamiben különbözik - ezek szerint - másolt CD-től, mert azt eredetinek veszi. Lehet, hogy szabványos rajtuk a két szám közötti szünet vagy bizonyos karakterrel nyitja vagy zárja a számcímeket, ha ez kiderül, akkor megint lehet rippelt eredetinek tűnőt csinálni. Szerintem ez csak véletlen lehet pár lemeznél, mert ha egy rippeltet beteszel azt is vélheti eredetinek, ha megvannak azok a jegyek rajta, mint a boltin... Ebben a megvilágításban még nem gondolkodtam a dolgon, de pont ezért nem lehet erre programot írni - eredetiség ellenőrzése - mert nem hiszem hogy teljes bizonyossággal megállapítható lenne minden másolatról, hogy egy eredeti másolata-e...
2012. júl. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Minden esetre ez egy út, amin el lehet indulni. Arra gondoltam, hogy megvan ez a feltételezett azonosító, és hogy miként lehet kinyerni a lemezből, akkor a következő lépés összehasonlítani a gyári lemezek azonosítóját a különböző íróprogramok által generáltakkal, hátha felfedezhető valami szabályosság. Persze ez csak elmélet, de ha az ember nem foglalkozik vele, akkor nem is lesz belőle semmi.
2012. júl. 9. 17:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!