Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A jövőbeli érték függvényhez...

A jövőbeli érték függvényhez (excel) mit kell írni a legutolsó típus elnevezésű argumentumhoz?

Figyelt kérdés

Van egy excel feladatom ez lenne az:

"Pénzt szeretnénk megtakarítani egy egy év múlva induló munkára.

Elhelyezünk 10000 Ft-ot egy 6% évi kamatozású számlán, amelyen havonta történik a kamat jóváírása (a havi kamat 6%/12, vagyis 0,5%).

Úgy tervezzük, hogy a következő 12 hónapban minden hónap elején elhelyezünk 1000 Ft-ot a számlán. Mennyi pénz lesz a számlán a 12. hónap végén?"

Addig okés, hogy mi a mai érték, a ráta az időszakok száma és a részlet, de mit írjak a hónap elején (típus) mezőbe? Kicsit más jön ki , ha ezt a cellát nem töltöm ki, mint a megadot végeredmény, valószínűleg a kamatszámítás módjában lehet az eltérés, de sajnos a főiskolai jegyzetem elég szűkszavúan ír a pénzügyi függvényekről. (Hozzáteszem gazdálkodási és menedzsment szakra járok...) Szóval valaki tudna segíteni? Előre is köszi!



#Microsoft Office #Excel #jövőbeli érték függvény
2012. jún. 14. 19:49
 1/5 anonim válasza:

[link]


Ezt nézd át légyi, kicsit görgesd lentebb, hátha segít. Egyébként az exell sugójában is elég sok segítséget lehet találni, azt nézted?

2012. jún. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az első pár mondat elolvasása után megvolt a válasz! :D Azt adja meg mikor esedékesek a részletek, nekem 1-est kellett írni. Köszönöm!
2012. jún. 14. 20:28
 3/5 anonim válasza:

Nagyon szívesen!


:D

Ezt most (megmondom őszintén) a vaktyúk is talál szemet alapon dobtam fel neked, mivel annyira utáltam ezeket a függvényeket az exelben, hogy a hátam közepére sem kívántam sosem.


Örülök, hogy "bejött".

2012. jún. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Amúgy tényleg az egyik legidegesítőbb találmány amit programozók kitalálhattak... :D Viszont ha nem m egyek át a vizsgán öt rugót legombolnak rólam az újbóli tárgyfelvételért...
2012. jún. 14. 22:32
 5/5 anonim válasza:

Ez a jelenérték, jövőbeli érték és hasonlók, szerintem a programozók is megszenvedtek vele, mire programot tudtak rá készíteni.

Az volt a leghülyébb (bankár vagy akárki) aki ezt az egészet legelőször kitalálta.


De mindegy, most megtanulod, túlesel rajta, azt jegyezd meg, hogy a gépeden hol találod meg ezeket a függvényeket, ha 20 év múlva valamelyik ökörségre szükséged lenne.

Utána az egészet úgy felejtsd el, ahogyan csak tudod.

(Negyven évvel ezelőtt érettségiztem közgében, azóta te vagy az első, aki ezzel kapcsolatban kérdezett valamit) :)))

2012. jún. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!