Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen videókonvertáló/tömörít...

Milyen videókonvertáló/tömörítőt használjak?

Figyelt kérdés

Fraps-al vettem fel videót, viszont foglal 5-6 gigát, esetleg többet is. Tudom, hogy azért, mert a Fraps felvétel közben nem tömörít, vagy hasonló szóval ezt ne írjátok.


A lényeg az lenne, hogy egy GYORS videótömörítő programot szeretnék, mert amiket eddig letöltöttem az olyan volt, hogy egy 12 perces videó tömörítése, ami 10,6 gigát foglal az olyan fél óra.


"Türelmetlen vagy", "milyen a PC-d?" kommenteket mellőzzétek, ha kérhetem.


2012. jún. 2. 19:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én sajnos nem tudok mást mondani, mint hogy a videóval való munka igen idő- és gépigényes, nincs más, mint kivárni.

Végülis nem véletlen hogy a DVD lemez 4.7 GB, mert egyszerre probléma mentesen a windows ennyit tud megcsinálni. Többet is tud, de lefárasztja a gépet és az operációs rendszert.

Ha gyorsan kellene a tömörítés, akkor talán az MPEG-1 formátumot javasolnám, semmiképpen nem AVI-t, vagy mpg-2-őt vagy mást. A WMV-be való tömörítés még gyorsabban megy, de ez nagyon rossz minőséget eredményez.

2012. jún. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Értem, és milyen programot ajánlasz?
2012. jún. 2. 19:46
 3/11 anonim ***** válasza:
Ahogy írták. Egy videóval való munka időigényes. Minél kisebb a végeredmény, tehát nagyobb a tömörítés, az annál tovább tart a gépnek. És ez a művelet igen megizzasztja a procit és a sok RAM sem hátrány. Ha ezek nincsenek meg akkor sokáig fog tartani, ezzel nem tudsz mit kezdeni...
2012. jún. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Még mindig nem kaptam arra választ, hogy milyen programot használjak.
2012. jún. 2. 21:50
 5/11 anonim ***** válasza:
FormatFactory
2012. jún. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Itt felettem a link. De te ugye gyors konvertálót vártál, ami 10 GB-ot nem fél óra alatt tömörít. Na ezért nem linkeltünk, mert a FormatFactory sem lesz gyorsabb. A lehetséges ás igaz válaszokat meg már megadtad magadnak. Lassú a géped, ha nem tudsz gyorsabbat venni, akkor meg ne légy türelmetlen... Sajnos ez van....
2012. jún. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja : [link]
2012. jún. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Azért ez elég "merész" állítás volt, hogy lassú a gépem, mert azt sem tudod, hogy milyen formátumot mibe, milyen felbontást mibe. Azért az is sokat számít, mert gondolom lassabb, ha HD-be akarom konvertálni, vagy valami...
2012. jún. 4. 18:44
 9/11 anonim ***** válasza:
Te sokallottad a fél órát a tömörítés idejére, ezek szerint szerinted - is - gyenge illetve lassú a géped. Akkor miről beszélünk?
2012. jún. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

.. és ahogy írtad, nem a konvertáló szabja meg a konvertálás sebességét, hanem az, hogy mit mibe konvertálsz...


Tehát két kérdésedet meg is válaszoltad magadnak...

2012. jún. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!