Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Adobe Premier Pro-val szeretné...

Adobe Premier Pro-val szeretnék megvágni egy 720x404-es avit. Milyen beállításokat célszerű megadnom az új projektnél és a végén az exportálásnál, hogy a képméret és arány is megmaradjon, és ne legyen körülötte fekete keret?

Figyelt kérdés
A CS2-t használom, mert régi gépem van és csak ez fut rajta, tehát csak wmv-be tudok exportálni, kérlek ne avis megoldást írjatok.

2012. máj. 25. 07:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Sosem láttam CS5-nél régebbit, de miért nem adod meg ugyan azt a felbontást 1:1 aránnyal?

Amúgy a WMV egy vacak tároló/kodek. Érdemes tömörítetlen Aviba exportálni, aztán mondjuk VirtualDubal átalakítani x264/mp3 vagy XviD/mp3-ba. Vagy még jobb, ha a végső videót MKV-ba konvertálod.

2012. máj. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ugyanaz a felbontás 1:1-es aránnyal? Azon már rég túl vagyok, de csak a fekete keret mérete lesz jó, a videó azon belül jóval kisebb. És direkt felírtam, hogy csak wmv-be lehet vele menteni, ennél nincs sem avi, sem mkv.
2012. máj. 25. 08:11
 3/4 anonim ***** válasza:

Az MKV-t nem is arra értettem, hanem tömörítetlen aviból lehet jó minőségű MKV-t készíteni. Mint mondtam, ennyire régi Premiere-t még nem láttam, csak azt feltételeztem, hogy valamiért nem akarod az avit.

Ha a fekete keret mérete jó 1:1 aránnyal de mégis van keret az annyit jelent, hogy a videót összezsugorítottad a projekten belül valamiképp, ezt neked kell visszanagyítani, hogy kitöltse az egész videó keretet. Hogy ez miért történt, az jó kérdés, de egyszerűnek tűnik a ilyen szempontból a megoldás.

2012. máj. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, magának a fekete keretnek az aránya és a mérete is jó, de nem, nem zsugorítottam össze a videót. Azt is megpróbáltam, hogy nagyítok rajta, hogy kitöltse a keretet, de úgy csak a minősége romlott.
2012. máj. 25. 09:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!