Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért lassult be az egyébként...

Miért lassult be az egyébként jó gépem?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves Fujitsu laptopom, igazából nagyon szeretem, de mostanában valami iszonyat lassú:S Néha csak időnként jön rá, akkor egy oldalt kb másfél percig tölt, utána visszavált a "normál" tempóra, de mostanában egyre rosszabb és "csak" fél perc behozni egy oldalt, viszont ez így is marad, mindent így tölt be (tehát nem vált vissza a normál tempóba)


A 232 gigából még 75 van rajta, ez lenne olyan kevés?

Mert hülyeségeket nem szoktam letölteni és bizonytalan oldalakról sem, illetve nem is nézegetek olyanokat. Vírusirtóból is a teljesen legálisan megvásárolt fajta van rajta és most nemrég lett megújítva, tehát nem is jár le mostanában és akárhányszor futtatok le rajta vírusirtót, soha nem talál semmit.


Torrentelni szoktam (piratebay), de olyanokat amit több ezren töltenek, az már csak nem vírusos:S


Ja és a böngésző is teljesen mindegy, hogy milyet használok, ígyis-úgyis lassú:S


Előre is köszi a válaszokat :)!


2012. ápr. 26. 15:26
 1/8 anonim ***** válasza:
46%
Érdemes a vindózt külön partícióra tenni és nem szemetelni oda, akkor kevésbé lassul le idővel.
2012. ápr. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Esetleg melegszik .
2012. ápr. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 gepzene ***** válasza:
Netán kevés a RAM
2012. ápr. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azt nem közöltem, hogy egyáltalán nem értek ilyen tekintetben a gépekhez :D úgyhogy valami idióta-szinten próbáljátok elmagyarázni:D
2012. ápr. 27. 15:28
 5/8 anonim válasza:

milyen gyors a neted?

Milyen hálókártya, alaplap és mennyi RAM (Memória) van benne?

Igaza van az 1. hozzászólónak.

2012. máj. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#2 nak van igazán nagy igaza!

.

2 éves? újonan vet Fujitsu?

vagy használtan?

Fujitsu nem a megbizhatóságáról strapabiróságáról hires

amugy ha folyamtosan fut tob letoltés akor ne csodálkoz lasulason

merevlemez is tonkre mehet

melegedhet a laptop mert már koszos poros belũl

2 év lat gondolom sose takaritotad

75gb nem sok anyira persze kevés se :P

viszont kelene lemezkarbantartót használnod föleg ha 1 partición van minden (vagyis egy merevlemez van a sajátgépben mikor megnyitod)

szóval persze elsönek is igaza van de anyira nem lényeges mint a hardveres amortizálódás elhasználódás meg koszolodás

szóval én nem csodálkozok 2 éves fujitu laptipnál hogy lelasult

foleg ha nem volt karbantartva

.

szervizbe kéne vini

vagy hozáértö ismeröshöz(lehetöleg aki ténleg ért hozá)

kelene ráküldeni CCleaner t

és Defraggler t

teljesen végig pucolgatni persze észel mindenr

majd töredezetség mentesíteni

ccleaner azért is jó mert szabad területet is tudsz vele törölni

vagyis mikor irodik a merevlemez igy szabadon tud irni

nem kel a torolt fájlokat kihagynia

szóval ha mondjuk 75gb ból 70gb on már volt fájl az nem túl jó mert alapból átugorja azokat a helyeket és csal üres helyekre ir a merevlemez (ezért lehet viszaálitani adatokat ha torölţed /Recuva program pl/ mindegy ezt csak irtam

persze utána a foglalt helyeket is fogja irni de õsze visza és lasan

.

persze pont neked aki szólţ hogy ne szakszerüen irok ilyeneket :S

csak igy akartam kifehezni a helyzet komolyságát

mert egy igazi hozáértö biztos mindenre kiterjedöen rendberakja gépet (pl hivatalos szerviz is talán) viszont egy egyszerü számteches lehet ném figyelne mindenre iletve hardveresen nem biztos hogy fülne a foga laptop szétszedéshez és takaritáshoz

.

a lényeg hogy te nemsokat tudsz teni hardveres dolgokban és komolyab dolgokban

viszont ccleaner defraggler magyar nyelvu

2012. máj. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Most csak átfutottam, köszi, majd holnap megnézem ezeket:) (a töredezettségmentesítőre én is gondoltam már-majd holnap a többivel együtt) Aztán ha nem javul, akkor irány a szervíz...
2012. máj. 20. 21:05
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nincsen szoftverileg karbantartva.

Vagyis 2 éve használod és tele van mindenféle programmal

toolbar-okkal.

Tehát egyszerűen le van terhelve.

Pontosan ilyen gépeket szoktam rendberakni és utána úgy megy mint újkorában.

Én azt ajánlom hogy keress 1 jó ismerőst aki tényleg ért hozzá, bár ebből kevés van, mert sokan azt hiszik értenek hozzá... de mégsem annyira.

Nem ajánlom h szervizbe vidd, bár ha pár 5ezer forintot nem sajnálsz érte...

Én a vírusirtóval kezdeném tehát az töröld le.

start menü futtatásba beírod: msconfig ott az autómatikus indításnál tilts le mindent, és indítsd újra a gépet.

Ami előjön majd miután újra belépett a windowsba pipáld ki és okézd le és nézd megy megy a rendszer

esetleg nem vagy csongrádmegyei ?


üdv

2012. jún. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!