Hogyan számozzák a Windows-okat?
A Windows 3.1-et követő Windowsok hogyan jutottak el a Windows 7.0-ig?
kb. ilyenekre emlékszem: Windows NT, Windows 95, Windows 98, Windows ME, Windows 2000, Windows XP, Windows Vista
Melyik volt a 4.0 az 5.0 és a 6.0?
Tulajdonképpen még nem tartunk a Windows 7.0-nál. A Windows 7 belső verziószáma: 6.1.x.
A Windows 7 inkább fantázianév.
A Windows változatokról bővebb infó itt: [link]
Régen két ág volt, ami aztán az XP-vel olvadt össze. (Lásd Windows NT.) Illetve van asztali, szerver és mobil változat, ami megint csak három különböző ág. Lásd pl.: [link]
Össze vissza számoznak a Microsoftnál a termékek nevében, a verziószámok teljesen mások.
4.0 Win NT és a Win 95 is
4.1 a Win 98
4.9 a Win ME
5.0 a Win 2000
5.1 az Win XP
6.0 a Win Vista
6.1 a Win7
6.2 a Win 8
Hát nem tudom ez mennyire össze-vissza. Ugye általában van egy fő verziószám, egy másodverzió, sőt harmadlagos is gyakran használatos.
A fő verziószámot akkor szokás léptetni, ha valami az egész szoftvert átfogó változás történik. A másodverziót akkor léptetik, ha jelentős új funkciók kerülnek a rendszerbe, de maga a rendszer alapjaiban nem változik. Persze vannak egészen eltérő verziókezelési módok is. Hogy mi átfogó változás, mi lényeges változás, és mi számít kisebb foltozgatásnak, azt ugye csak szubjektív módon lehet eldönteni. Pl. a Linux kernel az elmúlt 21 évben csak a 3. főverzióig jutott, holott azért azóta gyökeresen megváltozott többször is, bár inkább ez apróbb lépésekben történt, ezért is a másodverziószámot léptették. Az érem másik fele pl. a Chrome verziókezelése. Ők gyakorlatilag minden kisebb jellegű változásnál is emelik a fő verziószámot, ami máshol csak a másodlagos, vagy harmadlagos verziószámnál jelenne meg.
Nincs erre egységes, kidolgozott, sokak által elfogadott egzakt módszer.
#3: Nem a verziószámra mondtam az össze vissza dolgot, hanem a nevekre, egyszer a dátum alapján, aztán fantázianevek és utána meg növekvő számozás egy tetszőleges számtól. Ez elég össze-visszásnak tűnik nekem.
A verziószámozásuk még nagyjából logikusnak tűnik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!