Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy kell egy és a GIMP...

Hogy kell egy és a GIMP képszerkesztőnek milyen formátumú képek kellenek? Képet más formátumba tenni?

Figyelt kérdés
egy képet kéne szerkesszek és nem akarja megnyitni,a kép JPEG/jpg
2012. ápr. 16. 13:30
 1/6 A kérdező kommentje:
fúú ezt összekevertem,bocsi...azt akatam kérdezni,hogy a GIMP képszerkesztőnek milyen formátumú képek kellenek,és hogy kell Képet más formátumba tenni?
2012. ápr. 16. 13:32
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem ismerem ugyan a GIMP-et, de úgy tudom, hogy minden képszerkesztőben konvertálni kell más formátumba a képeket. Sőt, vannak képnézők, melyek szintén tudnak konvertálni, és elég sok formátumot ismernek (pl. XnView).
2012. ápr. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 ejbenjaro ***** válasza:

Évek óta használom a GIMP-et, ha valóban JPG a fájl, akkor gond nélkül meg kellene tudni nyitni vele. Milyen verziószámú GIMP-et használsz (nálam Windows7-en a 2.6.12-es van fent és remekül működik)?

Ha végképp nem akarja megnyitni, akkor szedd le az IrfanView nevű programot a netről meg a hozzá tartozó plugin csomagot, telepítsd fel. Nyisd meg az IrfanView-val a képet és a fájl menü save as pontjával mentsd el egy másik formátumba például png. Ha ezt sem nyitja meg a GIMP, akkor töröld le és próbálj valami másik képszerkesztőt használni (tudom javasolni a Pain.Net-et)

2012. ápr. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag minden formátumot kezel. Olyan képszerkesztő nem is létezik, ami a jpg-t ne ismerné. Hibás lehet a kép.
2012. ápr. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is már régóta használok gimp-et és olyan formátummal nem találkoztam amit ne tudott volna megnyitni.Rengeteg formátumot ismer.Egyedül a dds formátummal volt gond,de a Gimp hivatalos odaláról lehet dds plugint letölteni.Mondjuk nem tudom mi az oka hogy annak az egy formátumnak külön plugin-van és nem építik be gyárilag,de azt is tud.


Itt egy lista mit tud kezelni:


XCF .xcf/.xcf.gz/.gz/.xcfgz/ .xcf.bz2/.bz2/.xcfbz2/ .gbr/.gih/.pat

BMP .bmp/.dib

GIF .gif

HTML .htm/.html

ICO .ico

JPEG .jpg/.jpeg/.jpe

PNG .png

PNM .pnm/.ppm/.pbm/ .pgm/.pam

PS/EPS .ps/.eps

PSD .psd

TGA .tga

TIFF .tif/.tiff

XBM .xbm

XPM .xpm

DDS .dds


Továbbá:

.pix/.matte/.mask/.alpha/.als

.fli/.flc

.c/.h

.dcm/.dicom

.fit/.fits

.cel

.sgi/.rgb/.bw/.icon

.im1/.im8/.im24/im32/.ras/.rs

.pcx/.pcc

.xwd


Ezeket a formátumokat pedig csak olvasni tudja:

.g3

.wmf/.apm

.psp/.tub

.pdf

.svg


Konvertálni más formátumba Gimp-ben meg csak annyi hogy megnyitod a képet,majd rá mész hogy mentés másként.Még a formátumot sem kell megadni,csak a név után beírod mondjuk kép.bmp.És a GIMP autómatikusan bmp formátumban ment,konvertálja.Esetleg felajánl konvertáláshoz beálíítási lehetőségeket és kész.

2012. ápr. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
hát továbbra sem nuitotta meg a képet,de megoldottam egy másik programmal.köszi szépen a válaszokat:)
2012. ápr. 16. 14:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!