Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » ! SEGÍTSÉG! Fontos katt pls!?

! SEGÍTSÉG! Fontos katt pls!?

Figyelt kérdés
Hello.Most Ubuntu 11.10 x83 (32bit) HU van a gépemen és egy váratlan esettre került sor amihez muszály visszarakni a xp-t!Beraktam az eredeti windows xp service pack 3 magyar-t és elkezdet futni...De utána kiírta hogy nincs aktiv merevlemez és nem lehet telepíteni ez szerintem azért van mert ez a patrició a lemezkezelő szerint Linux 0x83-ba van...Gondolom ezt át kell álítani (mert átlehet) olyanba amiben lehet telepíteni az xp-t...Csak én ilyet még nem csináltam és nem értek hozzá....Segítsetek legkésőbb holnapra muszály ráraknom az xp-t!A gépen Acer Aspire 5315.Egy patricióm van!80gb ATA ST98823AS merevlemez.PLS HELP!

2012. ápr. 12. 17:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a telepítő cd-vel van a baj..

Vagy a merevlemezed nem támogatja a cd-t.

Próbálkozz más cd-vel vagy vegyél új HDD-t .

2012. ápr. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nem gyakorlatilagb a formázásig ne jutt el a lemez...Meg lehet ezt csinálni asszem abba a NTS-be kell valahogy leformázni hogy jó legyen de nem tudom hogy tudnám ezt el érni!
2012. ápr. 12. 18:31
 3/5 gepzene ***** válasza:

1. Ubiban kiírsz mindent, aminek nem szabad vesznie. Az egész vinyót bolygatjuk.

2. Ubuntu live cd, gparted

3. Jobb szélső partíció átméretez, legalább tíz giga, jobb szélét balra húzva. Végrehajtás.

4. Jobb szélső partíció áthelyez jobbra koppanásig. Végrehajtás.

5. Ugyanez az összes többire, szigorúan balra méretezve, utólag jobbra helyezve, lépésenként alkalmazva.

6. Bal szélén elsődleges létrehozása, aktív és ntfs legyen.

7. Win cd működik.

8. Ha kockára teheted a win épségét, keress "grub2 helyreállítás" lépésről-lépésre leírást, miután mentetted a kritikus dolgokat. A végén dual boot lesz.

2012. ápr. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon köszönöm!
2012. ápr. 13. 15:02
 5/5 A kérdező kommentje:
az xp sehogy se sikerül pedig követtem az utasításaidat!A cd az jó mert máskor telepítetem vele számtalan gépet meg ezt is de m1...A lényeg hogy volt itthon sunyiban egy nem eredeti win7 32bit Ultimate HU-m aztán azt gyorsan feldobtam meg be loadereztem most tökéletes és az felismerte a merevlemezt miután végrehajtotam az utasításokat!Köszi mindenkinek!
2012. ápr. 13. 18:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!