Windows-t vagy Linux-ot lehet így telepíteni, ha igen hogy (többi lent)?
Youtube-on láttam egy videót arról hogy egy gyerek vett egy iMac G4-et de a DVD olvasója nem olvasta be a telepítő lemezt ezért máshogy próbálkozott.
Először megpróbálta úgy hogy a telepítő lemezt egy másik Macről USB-s HDD-re bootolható lemezképfájlként rá rakta és azt kötötte az iMac G4-re.Ez nem jött be,a kérdésem az hogy ezt meglehet-e csinálni Windows-al vagy Linux-al és hogyan?Tehát hogy a telepítő lemezt berakom és lemezképfájlt csinálhatók belőle amit be lehet bootolni külső HDD-ről.
Miután nem sikerült neki,megpróbálta úgy hogy az iMac G4-et rá kötötte a másik Mac-re és az hálózati meghajtóként jelent meg a másik Mac-en.És megpróbálta úgy feltelepíteni a MacOS-t az iMac G4-re.Ez is sikertelenül végződött,a telepítés végén mindég elcsúszott valami.Ezt Windows és Linux alatt PC-vel meglehet valahogy csinálni?Összekötni 2 PC-t és az egyik hálózati meghajtóként használom és arra telepíteni Windows-t vagy Linux-t.Ha igen hogyan?
Végül úgy sikerült neki hogy az iMac G4-et rákötötte egy másik Mac-re és leklónozta a másik Mac merevlemezét az iMac G4 merevlemezére.Ezt meglehet-e csinálni 2 PC között Windows és Linux alatt?Ha igen hogyan?
Nem akarok részletes leírást,csak nevét a programoknak amivel ezt meglehetne csinálni PC-n Windows-al vagy/és Linux-al.És ha valami speciális kapcsolat,kábel kell hozzá,akkor annak a nevét.
Előre is köszönöm.
Ezt mind meg lehet csinálni, az elsődleges dolog, hogy a gép BIOS-sa támogasson ilyen lehetőségeket.
Például a BIOS-ban ha lehet USB-ről bootolni, akkor semmi akadálya annak, hogy egy pendriveról vagy bármiről telepíts.
Ha a BIOS-ban van netboot lehetőség, akkor egy hálózati meghajtóról/gépről is könnyednén elkezdhető a telepítés.
Nem kellenek külön programok.
Köszi a választ,de nem egészen erre gondoltam.
A kérdésem lényege az hogy:
Mivel lehet Windows és Linux telepítő lemezről bootolható lemezképfájlt csinálni?
Gondolom az önmagában nem elég hogy egy sima lemezképfájlt csinálok és rá másolom egy külső meghajtóra.
Szóval az oké hogy BIOS-ban engedi USB eszközről bootolni,de az USB eszközön bootlható adatnak kell lenni.Ezt hogy tudok csinálni egy mezei Windows,Linux telepítő lemezből? Ha tudok egyáltalán.
A hálózati meghajtóval kapcsolatban pedig azt kérdezem hogy lehet-e hálózati meghajtóra telepíteni Windows-t vagy Linux-t.Szóval nem hálózati meghajtóról bootolni vagy ilyesmi,hanem hálózati meghajtóra telepíteni,nem helyi meghajtóra.Mondjuk össze kötök 2 PC-t.Az egyik PC-n elindítom a WIndows vagy Linux telepítőt és a másikra telepítem ami hálózati meghajtóként van regisztrálva.Erre képes-e a Windows vagy Linux telepítő lemez.Vagy csak helyi meghajtóra lehet őket telepíteni?
A harmadik kérdés pedig hogy Windows vagy Linux alatt hogyan lehet merevlemezt klónozni?
Mondjuk rá kötök a gépre egy másik merevlemezt és a gépem merevlemezét át klónozom arra.
A videóban a gyerek azt úgy csinálta hogy 2 Mac-et kötöt össze és az egyik Mac-ről át klónozta a merevlemezt a másikra ami hálózati meghajtóként volt nyilván tartva.Szóval lényegében hálózati meghajtóra klónozta a merevlemezét.De ez esetben nem ez a lényeg,hanem a klónozás.Mivel lehet Windows,Linux alatt merevlemezt klónozni?
Az NTI CD-DVD maker bármilyen bootolható CD vagy DVD lemezből megcsinálja a bootolható képfile-t *.iso kiterjesztéssel.
ami rendszerint eszméletlen macerás szokott lenni, az a bootolható pendrive létrehozása pl netbookokhoz, aminek ugye nincs DVD meghajtója. Ugyanakkor a bootolható pendrive létrehozása nem macerás pl Linux esetén (az Ubuntunál hulla egyszerű), de Windows XP vagy 7 esetében azonban már elég macerás. Nekem éppen akad egy bootolható pendrive-om Windows XP Professional SP3 telepítővel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!