Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan telepithetem fel a...

Hogyan telepithetem fel a Windows XP-t ha most Windows 7-et hasznalok?

Figyelt kérdés
Egyetlen egy windowsom van a c particion ez pedig a windows 7.szeretnem feltelepiteni helyette inkabb az xpt be is teszem az eredeti lemezt.elindul az informacio gyujtes de mielott ki kellene h dobja azt a reszt h formazzam a particiokat,ujakat hozzak letre stb szoval meg ez elott bedob egy kek halalt es nembirom folytatni az xp telepiteset..mi lehet itt a gond?illetve hogyan lehetne ezt megoldani?elore is koszi
2012. márc. 19. 11:59
 1/10 anonim ***** válasza:

Win7 alól nem telepítünk !!

dos belép cd röl inditás particionál és telepit

2012. márc. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
bocs bios
2012. márc. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
bottolasrol inditom a telepitest igen,nem windows 7 ben
2012. márc. 19. 12:16
 4/10 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a SATA vezérlőd AHCI/RAID módban van, driver kell hozzá, amit floppy lemezről tudsz beadagolni neki, amikor az elején kiírja, hogy driver telepítéséhez nyomd meg az F6-ot.


A drivert az alaplapod gyártójának a honlapjáról tudod letölteni.


Az egész persze csak akkor működik, ha van floppy meghajtód.


Alternatíva lehet az nLite nevű progival személyre szabott XP telepítő készítése, amiben a driver már eleve benne van.


Talán egyszerűbb, ha a BIOS-ban a SATA vezérlőt IDE módra állítod, akkor nincs macera.

2012. márc. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
sajnos laptoprol van szo,nincs floppy meghajto es a biosban kb semmit nemlehet allitani...
2012. márc. 19. 12:21
 6/10 anonim ***** válasza:

Marad az nLite módszer. Google segít.


[link]

2012. márc. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
de mi pontosan ez a modszer..kerem magyarazzatok el mert nem vagyok egy pc zseni
2012. márc. 19. 12:24
 8/10 anonim ***** válasza:

Első körben próbálj letölteni olyan XP-t, amibe eleve integrálva vannak frissítések, az SP3, no meg ami neked kell:újabb SATA driverek.

Ha a laptop nagyon friss drivert igényelne, akkor el kell készíteni egy olyan XP telepítő lemezt, amibe te beintegrálod a kívánt Sata drivert./ez elvileg letölthető a laptop gyártójának honlapjáról, ott ahol a többi driver is van/

A művelethez szükséges program az nLite.

2012. márc. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
.......de legjobban azzal járnál, ha maradnál a Win7-nél, ezt még hozzátenném.
2012. márc. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"de mi pontosan ez a modszer..kerem magyarazzatok el mert nem vagyok egy pc zseni"


Azért raktam oda a linket, mert ott találsz ezer részletesebbnél részletesebb leírást.


Ha nem is érted meg, de tudod lépésről lépésre követni, már jó esélyed van a sikerre.

2012. márc. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!