Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ettől lassulhatott le az...

Ettől lassulhatott le az egész gépem?

Figyelt kérdés

Vettem egy DELL Optiplex gx 270-es számítógépet.


-1,56 GB ram

-256mb-os videókártya

-3Ghz Intel Pentium processzor

-250 GB-os winchester


XP Blade volt rátelepítve.Néztem is az eladónál a gép állapotát,meg hogy milyen gyors,tehát monitorra volt kötve.De ahogy elhoztam az eladótól,és haza érkeztem,bekapcsoltam,nagyon nagyon gyors volt a gép még mindig,tehát ilyen gyorsaságot még nem is tapasztaltam de komolyan,nekem ilyen gépem még nem volt soha.Nagyon örültem.

De mivel másé volt előttem,gondoltam szólok unoka bátyámnak és újra telepíttetem vele.Hozott egy XP cd-t ami persze neme eredeti Windows XP-t tartalmazott,csak valami másolat...és képzeljétek ,ahogy újra lett rakva,..gondoltam még gyorsabb lesz mert nincs rajta semmi terhelő felesleges dolog most már.Szóval rá tette az XP-t (SP3) és volt egy progija ami segítségével leszedi hozzá a net a szükséges (drivereket,torrentről töltötte le még régen és CD-re írta).

Megjött a hang,netkapcsolat minden.... na mondom gép elé ülök és használatba veszem,netezgetek,you tube stb...

De nagyot néztem mert,lassabb lett a gép sokkal és a you tube videók szaggatnak mint a bűn....mi történt ?? :(((


Holnap hozza az eladó az XP Blade telepítő lemezt,mert lehet akkor ez volt a baj,hogy azzal jobban kompatibilis volt a gépem, mint ezzel a rossz xp-vel... de ha ráteszi a blade-t és akkor is ezt fogja csinálni,én "felkötöm magam" ,mert unokabátyám szerint jjó kell hogy legyen a blade ami volt rajta.Ez lehet a baj.Szerintetek?


2012. febr. 22. 21:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem kérdés, az a gond, hogy tört vacakok kerültek a gépre. Gányoltak esetében minden előfordulhat.
2012. febr. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Fhuuu kajak?? nyugtass meg haver hogy tényleg csak ennyi a a baja!!! mert akkor már most fel vagyok dobva tőle!Az nagyon jó lenne,ha csak annyi tényleg a baja hogy az XP cseszte szét
2012. febr. 22. 21:48
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha az XP Blade-vel semmi baja se volt, akkor a gányolt XP okozta. De próbáljátok ki.
2012. febr. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 waland ***** válasza:

Azért nekem ez a "volt egy progija, ami leszedi a szükséges drivereket" elég gyanús. Hogy lassú a gép? Pl. ha görgeted lefele a böngészőt, akkor akadva megy csak? Mert úgy fest, lehet hogy a videokártya drivere mégis hiányzik. Ha esetleg újrarakjátok, akkor innen szedjétek inkább a drivereket: [link]

Kivéve a videokártyát, mert azt érdemes a gyártó honlapjáról.

2012. febr. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akadnak a videók rajta, és az egész gép lassabb mint amikor még nem telepíttettem újra,lassabban tölt be.Internet szempontjából nagyon gáz, hát úgy pörgette a youtube videókat hogy az eszméletlen,mint a villám,de szó szerint,ilyen gyors gépem nem nagyon volt még tényleg.5ször gyorsabb volt mint a másik gagyibb pentium 4es gépem.Most meg attól is lassabb amikor netezek.Lényeg a lényeg mielőtt kérdeznétek rengeteget,ma kiderül ha ide ért postán a telepítő lemeze a blade-nek,és megírom hogy mi a helyzet.Akkor a blade lenne az az operációs rendszer ami tartalmazza a passzoló drivereket az egész dell gépemhez ugye?
2012. febr. 23. 00:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Kár volt belenyúlni, az első (Blade) volt a jó. Egyébként volt a kezemben takarítás és vírusirtás céljából egy Pentium4-es gép. Annyira megszoktam már a Duro Core kétmagút, idegesített, hogy nem tudok egyszerre több progit is futtattni, plusz a net is gyorsan fusson.
2012. febr. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az utolsó kominak az első mondatát fogtam föl a többit nem nagyon.De azért köszi
2012. febr. 23. 21:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!