Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linuxra szeretnék váltani, de...

Linuxra szeretnék váltani, de melyikre?

Figyelt kérdés
Melyikre érdemes váltani?:D van különbség a linuxok között? Nekem a Fedora tetszik nagyon,meg az Ubuntu.Melyik a legjobb? és miért? Windows programokkal kompatibilis linux van? vagy hogy lehet kompatibilissá tenni? a Wine hogy működik? előre is köszönöm a válaszokat!

2012. febr. 21. 00:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Úgy érted melyik disztribúció. :) A linux csak a kernel (rendszermag).


Egyébként bármelyik megteszi igazából. Az Ubuntu a legismertebb, ez igaz, de nem feltétlenül a legjobb!


Amiket ajánlok az Ubuntun túl:


OpenSuse: [link]

Chakra Linux: [link]

Debian: [link] (erre épül az Ubuntu)

Ubuntu: [link]

Kubuntu: [link]

Mint: [link]


Egyébiránt nincs Windows kompatibililis linux mert a linux az Linux és nem Windows. Ennélfogva ne várd tőle, hogy Windowsként viselkedjen. Akkor válts linuxra, ha linuxot akarsz használni és nem csak a Windowstól megszabadulni. Ez fontos, különben hamar rossz kapcsolatod lehet a rendszerrel. :)

De ha nyitott vagy rá és hajlandó tanulni, akkor a kedvenc oprendszered is lehet.


A Wine-t illetően... szerintem érdemes kihagyni. Működésre bírható vele sok program, némelyik még még gyorsabb is mint Windowson, de így a vírusok is tudnak teleülni, még ha nem is tudnak igazi kárt okozni. :) A legtöbb hétköznapi programra van linuxos alternatíva.


Én egyébként az OpenSuse-t ajánlom személy szerint. Nekem is fent van. Már a telepítés is jól testre szabható. (választhatsz több grafikus felület közül, illetve testre szabhatod a telepített dolgokat)

2012. febr. 21. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ha winhez vagy szokva,akkor a Linuxtól véresre kaparod magad,

-és ez csak egy vélemény-

2012. febr. 21. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én azért váltottam Linuxra (Ubuntu), mert szabadulni akartam a Windows-tól, de nyitott voltam az újra, és bejött! Én azt javaslom, hogy az Ubuntut próbáld ki, mert szinte mindent be lehet állítani grafikusan és nagyon keveset kell bűvészkedni a parancssorral (ami Windows-osként nagyon idegen). DE!!! először mindenképpen úgy próbáld ki, hogy az Ubuntut (vagy más disztrót) a Windows MELLÉ telepíted, hogy amíg nem találod meg minden programod Linuxos alternatíváját, addig se kelljen hiányt szenvedned! A másik pedig, hogy regisztrálj a kiválasztott disztró fórumába, ahol - ha megfelelően kérdezel - nagyon segítőkészen válaszolnak, segítenek megoldani a problémád (egyébként ezért is ajánlom az Ubit, mert az ubuntu.hu fórumán eddig szinte csak pozitív benyomás ért)
2012. febr. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Esetleg Counter-strike source elérhető lenne rajta?:)mert ha igen akkor azonnal telepítem is a windóz mellé.
2012. febr. 21. 14:49
 5/6 A kérdező kommentje:
még még még annyi hogy a gnome micsoda?
2012. febr. 21. 14:51
 6/6 anonim ***** válasza:

A Gnome, KDE, Unity, Fvwm és társai úgymnevezett ablakkezelők, amelyek grafikus felületet adnak a Linux operációs rendszerhez.

Rossz hír: a Counter-strike nem megy wine nélkül. Úgyhogy azt tanácsolom, hogy ha játszani akarsz, akkor a Windowst indítsd, a többi tevékenységhez használd a Linuxot.

2012. febr. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!