Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért fogja vissza a netet...

Miért fogja vissza a netet ennyire az utorrent?

Figyelt kérdés
Kb 2 hónapja tettem újra a gépet (xp sp3) eddig torrent mellett is gyors volt a net. Az utóbbi 1-2 hétben viszont ha megy a torrent, akkor is ha semmit nem töltök se le, se fel nagyon lelassul a net. Sokszor az oldalak be sem jönnek. Régebben is volt már ilyen problémám. Mi lehet a gond?
2012. febr. 6. 14:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Szolgáltató korlátozza a p2p kapcsolatodat és ennek lehet a mellékhatása a http és ftp kapcsolat lassulása is.


Használj Vuze(anno úgy hívták, hogy Azureus) klienset, az támogatja az RC4-es titkosítást, lazy bitfield gátlás megkerülését és még pár nyalánkságot, de jobban eszi a memóriát és a procit, mivel javában íródott.


Ha ezeket bekapcsolod, nem lesz a szolgáltatódnak jogalapja a sávszél gátlásra. ;)


Természetesen be kell kapcsolni ezeket a funkciókat, nem csinálja meg magától a progi.


Vagy benyaltál egy vírust. Hehe, ha már torrentezel csináld rendes oldalon Deathlord, Beload, ZTracker, Bitorló, Majomparádé(megszűnt asszem, egybeolvadt egy másikkal), Ncore(ncore.tv oldal kamu!).


Sandboxie és egy rendes Internet Security(AVG, Comondo, Zone Alarm), ha máshonnét nem privát oldalról.

2012. febr. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Pj0tr ***** válasza:
Attól is függ honnan töltesz. Mert pl a DHT engedélyezése is sokat ront a dolgon. És persze sokat számít, hogy hány aktív torrent van, hány kapcsolattal.
2012. febr. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ncore-on vagyok fent. És erre a sok kliens dologra is gondoltam, mert most ugye már a seed idő számít, és hogy hány torrentet töltök fel. Így bőven 100 felett van a seedek száma.


Köszönöm a válaszokat

2012. febr. 6. 19:13
 4/6 A kérdező kommentje:
Na azt leteszteltem, hogy nem a net lassul le, mert másik gépet rácsatlakoztattam és ott nem változott a sebesség
2012. febr. 6. 19:58
 5/6 Pj0tr ***** válasza:
100 seed nagyon sok. Úgy teszteld, hogy hagysz 20at kilépsz, újraindítod a gépet és amikor ismét elindul magától akkor próbálj netezni.
2012. febr. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Közben újraraktam a torrentet a beállítások törlésével, vagyis a seedek is eltűntek és meg is oldódott a problémám. Köszi a válaszokat
2012. febr. 9. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!