Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Lehet a gépen rovásirással irni?

Lehet a gépen rovásirással irni?

Figyelt kérdés
Sok nemzetnek van jelekkel ábrázolt betűkészlete,, de soknak meg van civil változata is. De...én nagyon szeretnék gépen rovásirással irni,de még sehol nem láttam h még csak kimásolni se tudom,nem hogy billentyűzeten. Szoval ha van valahol neten ilyen kincs betűkészlet,linkeljétek.
2012. febr. 4. 10:32
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

innen le tudod tölteni a betükészletet: [link]

görgesd le töltsd le amelyiket akarod

remélem tudod hogyan kell telepíteni a betütipust

2012. febr. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 legendavagyok01 ***** válasza:

Persze, hogy lehet, csak betűkészletet kell letölteni és telepíteni.

Nekem is van:

[link]

2012. febr. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Kaposvár a legjobb válasza:
100%

Sajnos sokan a ,,crowland''-os honlapról letölthető ábécét ajánlják, mert a Google azt adja első találatként...

Én azt javasolnám, hogy azt ne használd! Elavult, használhatatlan.

A legelterjedtebb betűtípus (amivel pl. a nyomtatott rováskönyvek is készülnek), amiben minden betű megtalálható, ami a magyar ábécében szerepel, innen tölthető le:

[link]

2012. dec. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Olyat tudtok, hogyan kell wndows nyelvét is úgy átalakítani,hogy egyrészt minden gépelést jobbról balra gépeljen, másrészt rovással? Mert én keresem, kutatom, de nem találom őket. Tehát mégegyszer nem csak Wordben, hanem pl Facen-is rovással írni jobbról balra?
2013. jan. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

utolsó: na olyan kéne nekem is...

Sajna valószínűleg egy külön olyan windows kiadás kéne hozzá. De hátha akad valahol.

2016. szept. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!