Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudom letörölni a...

Hogyan tudom letörölni a gépről az XP-t? (újra szeretném rakni)

Figyelt kérdés

Ha valaki tudna linkelni egy leírást, azt nagyon megköszönném. Kerestem googliban, de nem igazán ismerem ebben a témában a "szak szavakat", így nem is nagyon találtam használható infot.


Valamint egy olyan kérdésem is lenne még, hogy honnan tudom, hogy 64 vagy 32bites windows kell-e?


Előre is köszönöm a segítséget!


2012. jan. 22. 13:06
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Sima adat CD-ként írtam ki, de akkor lehet, hogy ez volt a probléma.. Megpróbálom máshogy. Köszi a segítséget!
2012. jan. 22. 15:15
 12/16 anonim ***** válasza:

"Letöltöttem. Kicsomagoltam és kiírtam dvd-re. "

Itt rontottad el, ja és nem "sima adatként" kell kiírni. Ha ISO-ban jött le, akkor úgy kell kiírni progival. NERO vagy ez az ingyenes is jó:


[link]


Aztán:


Beteszed a telepítőlemezt a meghajtóba, újraindítod a géped, aztán nyomod a DEL billentyűt - általában ez, de van alaplap ahol mást kell nyomni - és bent is vagy a BIOS-ban. Itt a bootmenü-ben

beállítod, hogy az optikai meghajtó - CD,DVD - legyen az első booteszköz, ezután kilépsz és már nyomhatsz is egy billentyűt a lemezről való bootoláshoz, de ezt már a gép is ki fogja írni. Utána formázod

a rendszerparticiót és mehet is fel az új oprendszer és a driverek...


Ha 3GB vagy több RAM-od van, akkor 64 bites oprendszer ajánlott...

2012. jan. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Mára kicsit felhúztam magam vele.. 4-5 nérot töltöttem le.. de egyikkel sem lehetett boot cd-t írni..

Holnap szerintem újult erővel ismét neki állok, az általad linket cd íróval fogom megpróbálni.

2012. jan. 22. 17:42
 14/16 anonim ***** válasza:

Nem boot CD-t kell írni!


Ha ISO-ban van a fájl akkor csak képfájl lemezre írása vagy képfájl felírása opciót keress. Ennyi...

Az általam belinkelt ingyenes programnál konkrétan a Create/Burn Disc Images opciót keresd...

2012. jan. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Köszi, tök jó fej vagy, hogy segítesz. :)

De én már végképp elvesztettem a fonalat. A torrent leírásában az volt, hogy e videó alapján kell csinálni:


[link]

2012. jan. 22. 18:27
 16/16 anonim ***** válasza:

ez a videó arra vonatkozik, mikor van egy mappád és abból akarsz bootolható CD-t írni. Azt valóban így kell, de sokkal egyszerűbb az az eset, ha leszedsz egy oldalról egy ISO fájlt, mert abban kapásból a bootszektor is benne van és csak ki kell írni a fent említett módon. A videón neked kell SP3-as XP-t csinálni és bootszektort is rátenni...

Egyszerűbb ha leszedsz egy XP SP3-ast és kiírod. Ennyi...

2012. jan. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!