Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Csak RAW formátumból lehet...

Csak RAW formátumból lehet úgy GIFet csinálni, hogy ne romoljon a minőség, vagy van erre más lehetőség is?

Figyelt kérdés
Sajnos a RAWokat tötöltem, jelenleg JPG-k vannak amiket szeretnék felhasználni, minőségvesztés nélkül.
2012. jan. 17. 13:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez mit jelent:

"Sajnos a RAWokat tötöltem"?

Most akkor RAW vagy .jpg képeid vannak?

Mit szeretnél csinálni?


Egyébként a RAW képeket először exportálnod kell és majd utána tudsz .gif-et csinálni.

Ha válaszolsz a fentiekre, akkor megpróbálok segíteni...

2012. jan. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 2xSü ***** válasza:

A gif fájlok maximálisan 256 színű palettával dolgoznak. Fényképek tárolására nem alkalmas (illetve erős minőségromlással csak).


Fényképekre inkább jó a jpeg formátum, ami ugyan adatvesztéssel jár, de kellő minőség beállításával nem lehet észrevenni a minőségromlást.


Szóba jöhet még a png, de ez truecolor-ban, nagy képméret esetén azért jóval nagyobb fájlméretet produkál, mint a jpeg.


Miért kell nekem pont gif formátum?

2012. jan. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Bocsánat rosszúl tettem fel a kérdést és kevés infóval.

Szóval RAWba is és JPEGbe is fotózok/így van beállítva a gépem/ De a RAWok már nincsenek meg, csak a megszerkesztett JPEgek.

[link]

Ilyen fejlécet szeretnék csinálni, de olyan infót kaptam, hogy ezt csak RAW formátumba lehet, mert azt nem butítja le. Próbáltam JPEG-et -ami ugye alapból halálra volt ítélve- GIFbe tenni, de még a PNG-t is lerontja.

Vagy van esetleg valami más módja? A flash fejlécnél kiírja, hogy flash,legalábbis olyat láttam és az nem tetszik.

2012. jan. 17. 17:40
 4/6 A kérdező kommentje:
Létezik, hogy nekem animált giffet kell csinálnom? úgy tűnik, és így mehet jpegbe romlás nélkül
2012. jan. 17. 18:04
 5/6 anonim ***** válasza:

Nos, akkor:


- RAW-t csak speciális programok kezelnek (pl. a PS-ben a CameraRAW...), így azt az átlag felhasználó meg sem tudja nyitni

- első lépésként "elő kell hívnod" a képeket RAW-ból. Mentheted .jpeg-ben, .png-be vagy akár .tiff-be is ahol tudod veszteségmentesre állítani

- mivel Neked egy weboldalra kell, így fontos szempont a képek kis mérete, a gyorsabb oldalletöltés miatt. Ezért kompromisszumot kell kötnöd. Mentsd .png-be vagy jpeg-be olyan felbontásba ami nem indokolatlanul nagy és a tömörítést állítsd a számodra megfelelő értékre, de tartsd szem előtt a file nagyságát. A veszteségmentes tömörítés és a webes célterület miatt a .png-t javaslom.

- a képekből, készíts Flash-el egy animáció. .gif-et felejtsd el az nem erre való, túl gyenge lenne a minősége. (Egyébként az általad linkelt oldal is Flash-t használ)


- az infó amit kaptál téves volt, a Flash program nem is kezeli a RAWokat

- a Flash-t pedig nem tudom hol írja ki! Maximum ha jobb gombbal rákattintasz az animációra, akkor láthatod...

2012. jan. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infót! egy kedves barátnőm akart csőbe húzni, nehogy nekiálljak...szép dolog a barátság. Azt hiszem neki is fekszek tanulmányozni, hogy hogyan tudok flash-t gyártani.
2012. jan. 17. 20:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!