Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » 19 GB-osra dagadt a WinXP-m....

19 GB-osra dagadt a WinXP-m. Hogy törölhetem a fölösleges részeit?

Figyelt kérdés
Külön partícióra telepítettem, amin kezdetben alig pár GB-ot foglalt. A partíció 20 GB-os és már csak pár száz mega hely van rajta, ami lassan nem elég a normális működéshez. Próbáltam lemeztisztító programokat, töredezettségmentesítést, de semmi hatásuk, csak 100-200 MB-okat tudnak felszabadítani. Tudna valaki segíteni?
2012. jan. 4. 11:51
1 2 3
 1/28 _Zoldike_ ***** válasza:

start -> vezerlopult -> programok telepitese es torlese


itt megnezed mik azok, amiket nem hasznalsz / nem jatszol mar, es mehet az irtas

2012. jan. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:

Próbáld ezzel:


[link]


Megkeresi a felesleges fileokat, törli a böngésző temp-et, stb.. Szerintem nálad néhány GB-ot biztos töröl.

2012. jan. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Sajnos már mindkettőt próbáltam. A programok telepítése és törlése nem segít, mert ezen a partíción csak az oprendszer van, semmi más. CCleaner pedig szintén csak 100-200 MB-ot szabadít fel :(
2012. jan. 4. 12:02
 4/28 anonim ***** válasza:

Nézdd meg, hogy mennyi adat van a:

c:\Users\felhasználóneved\Downloads\


Oda rakja a különböző programok telepítőjét a windows. Az elvileg nem kell neked...Legalábbis onnan nyugodtan kiszedheted.


A c:\Windows\Downloaded Installations\


könyvtár tartalma is törölhető. Ha nincs ilyened (win 7-en van), akkor a windows mappán belül az összes { -el kezdődő mappa elvileg törölhető.


Lomtár ürítés?

2012. jan. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Csak 49 MB szabadult fel így. A lomtáramba pedig semmit nem rakok, minden azonnal, teljesen törlődik.
2012. jan. 4. 12:09
 6/28 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy ez segít-e, de ideírom:


- A C: meghajtómon maga a WINDOWS mappa 8 GB

- Az összes többi C: meghajtón lévő cucc a maradék

2012. jan. 4. 12:11
 7/28 anonim ***** válasza:

[link]


:))

még 1 kérdés szoktál úgy letölteni hogy nem a letöltésre klikkelsz hanem a futtatásra??

2012. jan. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Csak nagyon ritkán futtatok teljes letöltés helyett. De a TotalCMD-ben a WINDOWS mappában nekem nagyon sok rejtett mappa van. Mindet töröljem?
2012. jan. 4. 12:41
 9/28 A kérdező kommentje:
Vagy csak azokat, amik "$" jellel kezdődnek?
2012. jan. 4. 12:42
 10/28 anonim ***** válasza:

Nos kedves kérdező, tisztázzuk:

Minden ami alapból a:

-Dokumentumok

-Videók

-Képek

-Zenék

-Asztal

könyvtárakban tárolódnak, alapesetben a rendszermeghajtón, azaz a C:\ meghajtón vannak.

Az asztalt leszámítva, ennek NEM muszáj így lennie, a Képek/Zenék/Videók könyvtárakat nemes egyszerűséggel áthelyezheted egy másik meghajtóra, ahol több a hely. Ott is működni fog.

Egy Windows XP pedig jó ha ~1GB-ot foglal telepítés után, még Windows frissítések után is csak nem sokkal többet. Én utánanéznék a helyedben, nálad mitől hízott 8GB-ra. Bárhogy is, még 8GB-os méret mellett is elfogadható, ha 20GB-os partícióról beszélünk.


Na már most a másik dolog ami valószínűleg sok helyet foglalhat neked, azok a programok!

Alapból minden program a 'C:\Program Files' könyvtárba települ. Ezen könnyen segíthetsz: távolítsd el az adott programokat és telepítsd őket újra egy másik lemezre/partícióra! Mindössze ügyelj, hogy a telepítési útvonalat kézzel add meg a programok telepítésekkor. Előfordul, hogy ehhez Haladó/Egyéni/Custom/Advanced/Expert módban kell telepíteni az adott programot, ha erre kínál lehetőséget. Ez még annyi előnnyel jár, hogy ha így telepíted őket, lehetőség van kikapcsolni, hogy mindenféle felesleges toolbarokat és egyéb erőforrászabáló vackokat telepítsen.

Például ha van mondjuk egy E:\ (vagy bármilyen más) partíciód elegendő szabad hellyel, csinálhatsz rajta egy App könyvtárat és mehetnek oda a programok.

(példa: E:\App\Winamp)


Ami a lomtárat illet, szerintem nyugodtan bekapcsolhatod a használatát, hasznos lehet. Csak állítsd be, hogy mondjum max a lemezterület 1%-át használhassa, így nem zavaró.


Azonban amik tipikusan sokat foglalnak, azok a játékok! Ezeket is ajánlott külön, mondjuk egy Games nevű mappába, másik partícióra telepíteni.


Ha a CCleaner még meg van, töröltesd vele a TEMP mappa tartalmát, néha ott is sok gigabájtnyi adat felgyülemlik!


Sok sikert!

2012. jan. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!