Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért indul lassan a laptopom?

Djhell kérdése:

Miért indul lassan a laptopom?

Figyelt kérdés
1 hete vásároltam egy új Asus K53SV laptopot, Core I5 2430M (Sandy Bridge) processzorral, 4 gb memóriával (DDR3), 640 gb HDD (5400 rpm), NVIDIA GeForce GT 540M 1 GB Dedikált videómemória. Telepítettem a Windows 7 Home Premium x64 opt, aktiváltam, anélkül hogy sok program lenne rá telepítve a boot ideje több mint 1 perc (akuról és töltöről is egyforma), míg az asztali gépemen 40 mp alatt elindul gyengébb hardverekkel. Lehet az oka az, hogy a Windowsom nem eredeti és az aktiváló amikor módosítja a rendszert, hogy aktiválva legyen az csinál vmi olyat ami belassítja ennyire? Amúgy, ha elindult akkor nincs már semmi probléma, száguld rendesen.
2012. jan. 1. 21:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem 60 sec nem sok. Az asztali gépnél egy lassabb proci is tud ugyanakkora teljesítményt, mint egy laptop, arról nem is beszélve, hogy az asztaliba a HDD is gyorsabb - valószínűleg -, mert a laptopodba egy 5400 rpm-es van az asztaliba meg egy 7200-es...
2012. jan. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem kapcsoltad be véletlenül a Windows Automatikus frissitést? Akkor a WGA "Eredeti Windows, valódi előny" sok gondot okozhat.
2012. jan. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

itt lenne az ideje tweakelni.

indításkor létrehoz egy "utolsó helyes indítás" konfigurációs állományt, ami időbe telik, és a régi gépnél teljesítménybeli okokból kikapcsolja a rendszer.


(Core I5 2430M)

nem gyanús, hogy egy gigászi M betűt tettek bele a névbe, ami MOBILE mozaikszó rövidítése?

Mobile => lefékezni a teljesítményt a nagyobb energiamektakarításért.

2012. jan. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Itt valami más gond lesz

azért nem egy gyenge laptop ez

nekem sokal gyengéb hamarab betölt hamarab söt 10mp se még bejön...

szóval vagy a windows crackedel van gond ahogy irtad is

nem loadert használsz?

virus irtó van gépen?

mert rengeteg virusos crack van ám

amugy meg ha samsung most nemtudom irtad e márkát nem emléxem de az pl nem engedi crackelni magát

legalábis ezt mondják:p

amugy 5200 as van nekem is hdd

szóval nem azért tölt gyorsan

valami fubanc lesz nálad

sok okbôl lehet ez sajnos

2012. jan. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Aham asus

hát ha amugy jól megy lehet hagyni is lehet de nemtudom

futas tesztelö programokat stb...

2012. jan. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
nekem a pc-n illetve a laptopon is a sok feleslegesen induló program illetve szolgáltatás szokta belassitani... azokat ha kilövöm h ne induljon automatikusan akkor gyorsabb... sőt ha még nincs meg szedd le a ccleaner és pucoltasd rendszeres a lapost vele... meg mikor feltettél mindent és azis fentvan vedd ki a beállításoknál a pipát onnan hogy csak a 24 óránál régebbi fájlokat törölje a TEMP mappából... ez nekem sokat gyorsít főleg rendszertelepítés után... :)
2012. jan. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
am kimaradt bocsi... énsem eredeti windows-t használok és frissítem meg minden... meg jótanács hogy minden lehetőséget pipálj be a ccleanerben mármint a törölni kívánt adatoknál csak azt hagyd ki ami fontos hogy ne töröljön pl ha neked kell a mentett jelszavak meg ijenek...
2012. jan. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

ccleanerel kapcsoladban ha futtatom és ez töröl olyan fájlokat amelyek ''nem kellenek'' ez oké de nem fog a programok fájlaiból is törölni mert kb 2 hónapja hasonló programot futtattam asztali gépemen és pár alapvető program részit is kitörölte, újrainditás után pedig elhalmozot hibaüzenetekkel :S

2012. jan. 7. 19:09
 9/10 anonim ***** válasza:

A Regtisztitók egy része sajnos belemászik a rendszerbe.

A Ccleaner azonban megbízható.

2012. jan. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
oké köszi :)
2012. jan. 7. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!