Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Létezik NTFS fájlrendszert...

Létezik NTFS fájlrendszert támogató boot-pendrive program?

Figyelt kérdés
Azért kéne az NTFS, mert egy 4,8 GB-os ISO-t szeretnék betölteni vele.
2011. dec. 27. 22:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha jól értem mire gondolsz, akkor igazából ezt "megoldották", mármint a program, ami bootolhatóvá teszi a pendriveot nem az ISO-t fogja felmásolni, hanem annak a tartalmát és formázza is a pendriveot úgy, ahogy kell.
2011. dec. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez valami Linux, azt szeretnél pendrive-ról bootolni?
2011. dec. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszi, de nekem olyan kéne, ami bármilyen ISO-t fel tud másolni
2011. dec. 27. 23:36
 4/8 csacsi2 ***** válasza:

Ahoz, hogy az ISO -t felismerje bármi is, kell egy virtuális lemezkép program , amihez kell egy operációs rendszer, tehát nem lehet ISO -t bootolni. A tartalmát kiírhatod NTFS -re, de még fat -ra is , ha az iso nem tartalmaz 2 gb -nál nagyobb fájlokat.

itt olvashatsz a pendrive boot -olhatóvá tételéről:

[link]


de szerintem te ezt keresed:flashboot

[link]


Itt vannak képek a programról:

[link]

2011. dec. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi, de én olyat szeretnék, ami bármilyen ISO-val működik. nem oprendszer telepítéshez kell, win7-et használok, és most már van mellette win8 dp, amihez valamiért nem tudom telepíteni a hálózati adaptaerem driverét, meg egyéb kezelési gondok is vannak vele (pl. metro programokat csak feladatkezelőben tudom bezárni). de most nem ez a lényeg, hanem az, hogy ezek után merült föl bennem, hogy de jó lenne, ha mindent tudnék pendrive-ról bootolni. ezért merült föl bennem ez a kérdés, mert tudtommal csak az NTFS támogat ilyesmit (nyilván van más is, de mivel windows-t használok, nem ismerem). tehát nem az NTFS a lényeg, hanem a (viszonylag) korlátlan fájlméret, de nekem az is jó, ha a program kibontja a fájlokat. láttam már olyat is, hogy (DOS) menüből több ISO közül lehet választani bootoláskor, de ugye mivel ISO-t használt, sok volt neki a lemezek mérete... én a menüs megoldásnak örülnék a legjobban, mivel így nem kell állandóan cserélni a pendrive tartalmát
2011. dec. 30. 22:09
 6/8 csacsi2 ***** válasza:

Neked akkor egy boot file explorer kell?! Ott a linux, az bebootol. Vagy próbáld ki az Ultimate Boot CD -t

http://www.youtube.com/watch?v=3INOAsp-hB4

2011. dec. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi, ezt megpróbálom
2011. dec. 30. 22:47
 8/8 csacsi2 ***** válasza:

Vagy van a livecd

[link]


Ha valamelyik működik írd légysz le mit is csinál pontosan mert nem próbáltam! Köszi!

2011. dec. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!