Létezik MAGYAR Windows XP x64 bit-es rendszer?
Ha az XP 64-bites volna és kezelné a 4 GB ramot, elfelejteném a win 7 64-et.
Az XP "ugrik", mint "Villám Vilmos", a 2 GB memória viszont a komolyabb játékokhoz már kevés;
a 3 x 1 GB pedig (tapasztalataim szerint) kínlódás a Windows XP-nek, nem igazán tudja kezelni (inkább csak olcsóbb alaplapokon /esetleg/).
A Win 7: üzlet...
és a Win 8 is...
Ez az, amit az "amerikai típusú" közgazdaságtan "fenntartható fejlődésnek" nevez.
Egy példa:
a szoftverpiac még utol sem érte igazán az OS-t, de már itt az újabb oprendszer (money).
Ebben a "mutatványban" nincs és soha nem is lesz szinkron és összhang.
Kapsz egy újabb "gyógyszert" a bajra és újra és újra csak fizetsz.
A pénz mindenek felett (a többi nem számít).
Egyetlen egy normálisan működő Windows-ra írt szoftvert ismerek
és az a Malwarebytes AntiMalware.
Ez az egyetlen, amiben még eddig sosem csalódtam.
Más:
valószínűleg nem esne olyan hamar szét a Windows, ha kizárólag csak WHQL-szoftverek léteznének.
#21-#23:
Bármelyik 32 bites operációs rendszer kezeli a memóriát 4 GB-ig. Persze ebbe benne foglaltatik a videokártya memóriája is. Ez semmilyen összefüggésben nincs az alaplap olcsóságával. (Max. annyiból, hogy egy gyengébb gépben általában a videokártya is kevesebb memóriával rendelkezik.)
Igen, a Win7 üzlet, meg az XP is az volt, meg a Win98, meg a DOS is az volt. Ha ez nem tetszik, válassz Linuxot (bár az is üzlet ám, csak máshogy).
A fenntartható fejlődés nem a legjobb fogalom. Inkább a tervezett elavulást akartad írni, ami természetesen szoftverek esetén könnyen működőképes lehetne, de itt nem erről van szó. Arról van szó, hogy a piac megkövetel bizonyos technológiai újításokat. A számítógépek jóval gyorsabban fejlődnek, mint a többi eszköz, ami minket körbevesz. Ezek esetenként újabb hardvereket, újabb technológiákat igényel, ami feleslegessé, elavulttá teszi a régit, vagy eleve nem kompatibilis vele. Az újabb, nagyobb tudású eszközök újabb, nagyobb tudású szoftverek és szolgáltatások működtetésére adnak lehetőséget, amelyek újabb hardverigényt támasztanak.
A szoftveripar utol sem érte az OS-t? Az újabb játékok pl. kizárólag az új OS-en futnak. Pont hogy a gond abból fakad, hogy az új technológia (szoftver, hardver) már nem kompatibilis a régi rendszerrel.
Igen, a számítástechnika !IS! olyan, hogy időről időre költséggel jár. Ha megveszel egy autót, akkor azt is kell javítani, műszakiztatni, tankolni bele, új gumi kell hozzá és az is elhasználódik x év után. Hogy ez most jó-e, vagy sem, lehetne-e tartósabb termékeket készíteni, vagy sem, ez a kérdés nagyon mélyre visz.
Informatikában még jobb a helyzet, mert elég kb. 5 évente pár tízezer forintot adni azért, hogy egy állandóan fejlődő OS legújabb változatát használd mindig. (A fejlődés megvan, még ha te erről nem is tudsz, vagy azt gondolod, hogy nincs is rá szükséged.) Csak valahogy az emberekben van egy olyan félreértés, hogy a számítástechnikában a harver kerül pénzbe, a szoftver ingyen „jár”.
Pl. én mint programozó 2-3 év munkával többedmagammal nem kevés energiát és munkaórát öltem bele egy szoftver elkészítésébe. Most meg fent van egy torrent oldalon, mert valaki szerint ez neki „ingyen jár”. A megbízó cégnek ezért nincs annyi bevétele, hogy újabb szoftverfejlesztést finanszírozzon, így veszélybe került a munkahelyem, a megbízó cégnek nincsenek újabb termékei (amit meg várna a piac, persze azért ők is torrentről szednék le, ha lehet). Pedig hidd el, hogy sem a cégem, sem én nem fürdünk az extra profitban.
De nem kell követned a fejlődést. Nyugodtan használhatsz egy P4-es gépet XP-vel. Pl. itt is találkoztam valakivel, aki egy P2-es gépet és Win95-öt használ. Semmi gond nincs ebből, jogodban áll. De akkor elégedj meg azzal a teljesítménnyel és azokkal a szoftverekkel, amelyeket 15 éve használtál, pl. ne akarj a legújabb játékkal játszani, facebookozni, HD videót nézni. (Avagy használhatsz Trabantot, de akkor mondj le az ABS-ről, meg a légzsákról.) Vagy keres ingyenes alternatívákat, amelyek valamelyest megpróbálnak többet kihozni a régi technológiából. vannak. Nem vagy rákényszerítve semmiféle újítás bevezetésére. Ha meg tudod hozni a kompromisszumokat, akkor nincs gond, de tudnod kell, hogy kompromisszumokat kell hoznod.
WHQL terén is kevered a szezont a …. A WHQL egy tanúsítvány, hogy az adott hardvereszköz és a hozzá tartozó eszközmeghajtó szoftver (driver) megfelel az adott operációs rendszer előírásainak, kívánalmainak. (Tehát nincs WHQL szoftver, csak WHQL tanúsítvánnyal rendelkező hardvereszköz.) Arról nem a Microsoft tehet, hogy egy 10 éve kifejlesztett, 5 éve már boltban sem kapható termékre a hardvergyártó nem ír Win7 drivert, mert ma a legolcsóbb hardvereszköz is többet tud nála. Általában a legtöbb felhasználónál a szoftvergondok nem is magából a szoftverekből, vagy a hardverekből származik, hanem a hozzá nem értésből. (Leszed mindenféle feltört szoftvert, össze-vissza varrja a rendszerét, így számtalan vírust, egyebet összeszed, aztán csodálkozik, hogy valami nem működik.)
Ha neked jobbnak tűnik az XP, mint a Win7, akkor vagy elve rossz forrásból telepítetted (ami vírusos, vagy agyon buherált rendszer, amit nem a te gépedre optimalizáltak), vagy nem tetted hozzá a megfelelő hardvert. Esetleg olyan szoftver fut rajta, amit nem erre a rendszerre terveztek.
Update:
mióta legális windows 7-em van, és a hardverem is megfelelő, azóta nincs vele semmi problémám, elégedett vagyok az oprendszerrel.
64-bites win 7-et használok és nagyon jónak tapasztalom.
Ez állítólag az UNIX egyik régebbi változatára épül... valószínűsítem, hogy a régebbi windows-kernelek rosszabbak voltak (könnyebben töredeztek, több volt a biztonsági kockázat bennük stb.).
Angol nyelvűt használok.
Az sem kizárható, hogy problémásak a tört verziók. (?!)
(már nem szeretnék a win XP-re visszatérni)
Állítólag az állítólag szóval kezdődő információk 98%-a baromság, félreértés, kitalált információ, aminek a valósághoz semmi köze. ;-) (Ez a mondat a 2%-ba tartozik.)
Nem hinném, hogy attól lenne problémás egy oprendszer, hogy adtál-e pénzt érte, vagy sem.
Ha veszel egy komplett gépet, amihez jár oprendszer, arra alapból telepítik a megfelelő drivereket. Míg egy netről letöltött illegális változat esetén lehet, hogy az illető nem telepíti, vagy nem a megfelelő drivereket telepíti, esetleg nem kompatibilis hardvereket használ.
Másrészről sok „buherált” oprendszertelepítővel lehet találkozni, amik vagy egy adott konfigurációra, szoftver- és hardverkörnyezetre készültek, így természetesen más környezetben hibás működéshez vezetnek, vagy szándékoltan, vagy figyelmetlenségből rosszindulatú kódokat tartalmaznak (vírusok, trójaik, keyloggerek, spyware szoftverek…), esetleg olyan jellegű módosításokat tartalmaznak, amelyek megakadályozzák a frissítések telepítését, esetleg a frissítések és a módosított elemek nem lesznek kompatibilisek. Ezért kell lehetőleg módosítatlan telepítőt letölteni, ha már mindenképpen illegális változat kell.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!