Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Felkeltette az érdeklődésem...

Felkeltette az érdeklődésem ez a grafika csináltatok már ilyet? Hogyan lehet?

Figyelt kérdés

szóval arra lennék kíváncsi h honnan tudok ien programot szerezni v ezzel kapcsolatos eligazítást

[link]


előre is köszönöm


2009. ápr. 28. 15:47
 1/7 anonim ***** válasza:
61%

En bevallom oszinten, nem igazan ertem a kerdest, de grafikat meg kepszerkesztest ilyen-olyan effektekkel Photoshoppal lehet csinalni.


www.szoftverbazis.hu

2009. ápr. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
photoshop-ot énis használok, de le 1xrüsítve a kérdésem: mivel tudom ezt megcsinálni(a fényre gondolok) ami a képen van?
2009. ápr. 28. 16:10
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
írd be gúgliba: "light painting" és még wiki-s szócikk is van róla =)
2009. ápr. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
ja még annyit hogy: tudomásom szerint ezt elemlámpával csinálják de nem tudom pontosan még nem olvastam el a találatokat
2009. ápr. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nagyon köszi, mostmár eltudok indulni legalább :)
2009. ápr. 28. 17:25
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is tisztában kell, hogy legyél néhány "fotós szakkifejezéssel". A záridőn múlik egy ilyen kép elkészítése. Bizonyos manuális funkvióval rendelkező fényképezőgépeknél te állíthatod be a záridőt. A záridő szabályozza, hogy mennyi ideig jusson fény az érzékelőre. Továbbá kell hozzá egy tárgy, aminek erős a fénye, és egy sötét hely, hogy a hosszú záridő miatt ne égjen be a háttér. A példa kedvéért:

vegyünk egy sötét szobát, egy LED-es ceruzát, állítsuk a gépünk záridejét 2mp-re. Ebben az esetben amikor lenyomjuk az exponáló gombot, minden rajta lesz a képen, ami az azt követő 2 mp alatt történik. Ha ez idő alatt mozgatjuk a fényceruzát vagy elemlámpát, azt viszont látjuk majd a képen. Amennyiben 2 mp alatt egy kicsit is megmozdulunk (márpedig meg fogunk mozdulni, nem tudunk 2 másodpercre teljesen mozdulatlanul állni) "szellemképessé" válunk a képen. Ilyen képeknél érdemes a fényképezőgépet állványról, vagy fix helyről használni. Ha magunkat fényképezzük, akkor önkioldó is javasolt. Oldalakat lehetne írni erről a témáról, de tényleg kell hozzá egy minimális alapismeret a fényképezésről.

Nem Photoshopban készült a kép és nem fényképszerkesztő progival lett manipulálva!

2009. ápr. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

akk neki állok tanulmányozni az egészet a fényképezőmnél iet még nemcsináltam de remélem rájövök

köszi a segítséget ;)

2009. ápr. 28. 18:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!