Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Lame MP3 Codec vírus? Már...

Lame MP3 Codec vírus? Már megint előjött és lefagy minden!

Figyelt kérdés

Már egyszer feltettem (decoder néven, de most megjegyeztem ez az) Ez szerintetek vírus? Előzőek azt írták, hogy nem az, de egyszerűen befagy tőle a youtube. Olyan videóknál jön elő, amikkel eddig semmi baj nem volt - most kipróbáltam. Feladatkezelőben nem látszik alt+F4=0, Ctrl+Esc=0. Nem lehet kikapcsolni. Az IE-ben nincsen ilyen bővítmény, pedig azt mondja, hogy az ott van! A weblap a Mcafee Site Advisor szerint megbízható. Ellenben beírtam angol keresőbe és olyanokat írtak ki, hogy ez egy vírus. Eddig végig azt mondták itt, hogy konkrétumot írjak, meg hogy nem hiszik, hogy vírus. Én letöltöttem egy vírusírtót, ami speciálisan ennek a kiiktatására lett kitalálva. Állítólag ez egy trójai.

Amúgy ez felhívás is, akinek ez jön be, az biztos, hogy vírust kapott szerintem, mert 100%-ban úgy viselkedik. Lehet, hogy egy eredeti program nevét használja, esetleg az eredeti gyártó honlapjával, de ettől megállás nélkül lefagy minden, főleg a youtube és nekem már tényleg vírusnak tűnik. Ez vírus? És használjam a vírusírtót hozzá?


2011. szept. 5. 21:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Amennyire én ismerem ezt a témát, lehet, hogy vírus, mivel:


A Lame.dll az mp3 készítéshez való. A .dll elérését kell megadni egyes programoknak. Szóval semmi .exe, és telepítés, csak simán kicsomagolás.

Ezt a kodek izét miért tetted fel, mi volt a célod? Honnan szedted le?

Ez az eredeti honlap [link]

2011. szept. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ami tuti mp3 kodek, amúgy>>> Radium MP3 codec.
2011. szept. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igazából... nem lehet tudni.


Való igaz, hogy létezik a fentebb is említett Lame MP3 Codec, és ez az egyik legjobb MP3 kódoló. Sok program telepíti magával, főleg a videó és hangszerkesztők. De ugyanígy pl. a Winampban is benne van (mivel ez is tud audiót konvetálni), de a többi program számára nem elérhető módon...


Viszont ez a program nyílt forráskódú, így bárki készíthet egyszerűen egy teljesen jól működő, de vírusos változatot...

2011. szept. 6. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az a poén, hogy nem tettem fel... nem is hallottam róla, semmi célom nem volt Mp3-makkal. Nekem jó az, ami alapból van, kodekeket nem tettem fel, főleg nem ezt. A Youtube-nál meg nem értem mi a köze ehhez. Amikor megszakítom a net elérést és utána megnyitom, akkor nem jön elő, de amikor egy bizonyos (illetve ezek szerint 2 bizonyos - merthogy ez a 2. videó) videónál járok, utána mindegyiknél kihozza. Amíg nem okézom le, addig megy a youtube, de a háttérben és az Ie nem működik. Az ablak bezárása után lefagy a youtube és a csúszka, minden. Csak ha bezárom a lapot, és egy újat nyitok, akkor működik. Ha meg nézek utána videót, akkor azonnal bejön - annál is, aminél eddig nem jött be. Ha újraindítom a netet, akkor többnyire bekussol. Az ablak neve amúgy "about", mintha én kértem volna, hogy jelenítse meg saját adatait (amúgy a windows kereső nem talált ilyet a gépen). Tehát nem lehet kiikszelni és semmi nem érzékeli... de ha ezt egyénileg kell telepíteni, akkor tényleg nem értem hogy került a gépre és miért jön elő youtube-nál...
2011. szept. 6. 19:23
 5/7 anonim ***** válasza:
Esetleg egy youTuberól videókat letöltő program is használhat MP3 kodeket.
2011. szept. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Na az lehet, van youtube downloaderem. Na de ezért miért fagy le a youtube ok nélkül csak pár videónál, ha nem is töltöm le?
2011. szept. 7. 08:04
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogyan működik a te youtube letöltő programod, de általában az ilyenek használnak MP3 kodekeket, és a problémádat is valószínűleg ez okozza.

Ezek maguknak telepítik a Lame MP3 Codecet is, mivel ez egy nagyon jó kodek, és ezt használják.

Még amik használnak: audió vagy videó konvertáló programok, videólejátszók, zenelejátszók.


De a te esetedben mindenképp a youtuberól letöltő program lesz a bűnös.

Esetleg megpróbálhatod kicserélni a lame_mp3.dll vagy lame_enc.dll (vagy hasonló nevű) fájlt a mappájában más verzióra amit az interneten nagyon sok helyen találsz... (pl. a Winampot telepítve a mappájában van egy plugins mappa, amiben egy lame_enc.dll fájl. Csak vigyázz mert van egy enc_lame.dll fájl is ami NEM az.)

2011. szept. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!