Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Windows 8 tábla gépeken jó...

A Windows 8 tábla gépeken jó lesz-e?

Figyelt kérdés

Én megmondom őszintén, nem ájultam el az új tábla gépes programoktól a windows 8-ban. De arra lennék kíváncsi tetszik-e valakinek a külső (ami szerintem nem valami szép, más színekben a win98-ra hajaz), meg hogy mennyire jó az, hogy a windows 1.0-ra hasonlít a felhasználói felület, azaz csak teljes képernyőn lehet oldalra húzni az ablakokat. Nekem ez gáz, mert én javában sok olyan programot használok, ami nem is működhetne tábla gépen. Tehát csak arra gondoltam, ki mit vélekedik a közelgő rendszerről, mert eddig csak dícsérték.

Az én elvem: Ne az asztali PC legyen olyan, mint egy lebutított tábla gép, hanem a tábla gép legyen olyan, mint egy asztali PC.


2011. jún. 26. 10:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

táblagépekre lehet jó lesz, asztali gépnél én szeretnék megmaradni az asztalom van fílingnél :)


az utolsó mondatod nagyon igaz

2011. jún. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez jópofa. A google behozta a saját kérdésemet, de örülök, hogy máris van egy válasz. Legfőképpen annak örülök, hogy te is egyetértesz ezzel :D
2011. jún. 26. 10:58
 3/11 A kérdező kommentje:
(Az elvemre értettem az utolsó mondatot)
2011. jún. 26. 10:59
 4/11 anonim válasza:
elviekben át lehet álitani majd hagyományos asztali környezetre is.
2011. jún. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsónak! Végre elmondhatom erre a válaszomat:

Akkor mi a fenéért kell megvenni az új win8-at, ha rondított és butított funkciókkal árasztják el, de vissza lehet váltani windows 7-szerű üzemmódba?

Ami új, az (még kommentek alapján is) haszontalan, ami régi az jó, arra meg ott a win7. Egyedül egyébként én valamit a sebességgel akarom, hogy csináljanak valamit, mert a win7-em szörnyen lassú. Eddig kb ez az egyetlen újítás, ami hasznos volt (mert én teszteltem és gyors volt, meg keveset fogyasztott a RAM-ból). Persze nem bírálhatom, mert még csak beta-t sem adtak ki belőle, de az irányelvek alapján jó nem készül.

2011. jún. 26. 11:51
 6/11 A kérdező kommentje:

Persze nem akarok kötekedni, mert azt kértem, hogy mindenki írja a véleményét, csak nekem konkrétan a win7-tel is tele van a puttonyom és nagyon szúrja a szememet, hogy pl a Vistát is mindenki úgy gyalázza, hogy nem ismeri.

De kíváncsi vagyok mindenki véleményére! Csak szeretném, hogy ne nézzék elvakultan az újításokat, ha nincsen értelme... (s ezzel még akár pénzt is megspórolhatunk).

2011. jún. 26. 11:59
 7/11 anonim ***** válasza:
1. vagyok, még nem volt alkalmam kipróbálni a win8-at szóval lehet vaktában lövöldözök, igazából az nem tetszik, hogy 1 oprendszert akarnak minden platformra...és ezzel pl asztali gépen lehet lesznek tök felesleges elemek, meg nekem semm bajom a 7-el, inkább csiszolgatnának még kicsit azon, és ne álljanak át erre hogy 2-3 évenként új oprendszer jön és elkaszáljuk a régit
2011. jún. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Igazad van első és most utolsó is. Állítólag ugyanannyit fogyaszt majd, mint a win7. Pedig rondább lesz (a mostani kinézet alapján) és nem foglal annyit.

De: Ha asztali PC-re jó lenne, akkor kizárt, hogy mobilon fusson. Ha mobilra jó, akkor még a tábla gépen sem ér semmit. Ez így nem fog menni, ha csak nem tesznek bele több módot, de akkor meg nagyon sok helyet fog foglalni és igazán egyikre sem lesz jó.

2011. jún. 26. 16:28
 9/11 anonim válasza:
én a jelenlegi(tervekkel:hogy mi lesz benne) én meg vagyok elégedve, tetszik a gondolat hogy adatvesztés nélkül visszaállíthatom az egész rendszert a telepítés időpontjára, tetszik a leendő office szerű felhasználói felület és még sorolhatnám, annak örülök hogy válthatóra tervezik a start menüt és az asztal funkcióját-mert jelenleg nem alkalmas egy átlag gépre egy ilyen ram igényű oprendszer, meg ahogy olvasgattam most az update zavaró géplassulásait is kiküszöbölik a kompatibilitási problémákról nem is beszélve, én azért adok neki egy esélyt ha kijön aztán meglátom mi lesz
2011. jún. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Igen ezek jók valóban én sem mondhatnék mást ezekre, csak mint írtam az a rossz szerintem, hogy mind a három platformra tervezik. Szerintem ez nem nagyon fog működni így. Amúgy a win7 az nálam annyira lelassul frissítések után, hogy 6 perc törülni egy lomtárban (4mb) levő fájlt. Úgyhogy az a frissítéses dolog javítása jó lehet. Az office felhasználó felület is jó, de a többit már írtam, ami rossz. Olyan fele-fele.

Köszönöm a véleményeket, de várok még továbbiakat is :)

2011. jún. 29. 09:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!