Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows hibakódok, mit jelente...

Windows hibakódok, mit jelentenek? 0x0000007B, 0x80070017, 0x0000034

Figyelt kérdés
Windows elindításnál megfagyott a laptopom, kénytelen voltam power gombbal kikapcsolni. Ezután a windowsban egy file meghibásodott, ezért nem lépett be. Próbáltam vista sp2-t feltenni, formázás megvolt, de 0%-nál megakadt a telepítés és valami hibát ír ki. Xp telepítésnél kékhalálos képernyő dob ki és 0x0000007B hibakódot ír. Már nem tudom, hogy hol, de kaptam 0x80070017-et és 0x0000034-et is. Ubunturól se tudok indítani, az is kiír valamit. (Szerintem valószínű, hogy valami vga driver, vagy kártya hiba miatt fagytam először, mert korábban is kaptam már olyan kékhalálos képernyőt amin arra utaló kód volt.)
2011. jún. 7. 13:52
 1/2 A kérdező kommentje:
Azt még hozzátenném, hogy google-n keresgéltem kérdés előtt, de vagy azt találtam, hogy winchester a rossz vagy a dvd olvasó vagy a telepítőlemez. Ebből a lemezt már ki lehet zárni, mert másik gépen ment, olvasót azt nem tudom, mert még windowst nem raktam újra vele mióta megvan. Merevlemez elvileg 97%-os volt :S
2011. jún. 7. 14:10
 2/2 Mugen ***** válasza:

Üdv!


Sajnos annyit tudok javasolni, amit a fórumon is olvashattál. Ezek alapján arra tudok következtetni, hogy a merevlemeznek lehet baja. A telepítő lemez hibát azért zárom ki, mert mindegyik telepítő megakad(elég valószínűtlen hogy hirtelen elromlik több telepítő lemez is). Az optikai meghajtóra azért nem gyanakszom, mert mindegyik telepítő elindul de ahogy látom mindegyik megakad, valahol ahol merevlemezre kell írni. Az egyik hibaüzenet azt jelenti hogy az MBR-el hiba van. Ez a hibakód is arra utal hogy a merevlemezeddel van valami gond. Írtad hogy ubuntut is próbáltál. Az ubuntu fennt van a gépeden, vagy live cd-vel probáltad? Ha live cd-vel próbáltad és nem indult el, akkor próbáld meg letölteni a netbook verziót hozzá (ha nem azt töltötted le kapásból). Ha sikerülne ubunturól bebootolni akkor gparted-ben próbáld meg leformázni. Remélem tudtam segíteni valamit.

2011. jún. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!