Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért lassú a linux?

Miért lassú a linux?

Figyelt kérdés

Már többször próbáltam áttérni linuxra winxp-ről, de a következő dolgok visszatartottak:

1. azt tapasztaltam, hogy az összes disztribúció általánosságában lassan fut. Stabilabb mint a win, de a bootidő (mondjuk az még nem gond), plusz a desktop átlagos "felhasználói élménye" elmarad a winxp-től. Általánosságában lassabb az egész. És ez az egyetemi könyvtárban is ilyen.

Van akinek száguld pl. az ubuntu? (klikk pl. a firefoxra, és már be is jött)


2. Másik, hogy a fontrendering kevésbé szép mint winen. Hiába álltottam a subpixel renderinget, nem lesz jobb.

(érdekes: VM-ből futtatva az ubuntut, szép volt a font is:D)


Nincs egy csodagépem, de legyetek szívesen ne gyertek ilyenekkel, hogy használj xcfe-t, meg terminált, meg hasonlóak.


Nos valami ötlet?


2009. jan. 9. 09:38
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Egyszerű: régebbi disztribúciót érdemes használni, például Suse-ből a 10.1-est. Nem érdemes az agyoncsicsázott 10.3-ast, vagy 11-est felrakni, ha nem bírja a géped.

Gondolom Ubuntu-nál is hasonló a helyzet.

2009. jan. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem klikk a firefoxra és máris bejött:)De 640mb ram-om van.Ubuntuhoz legalább 256mb ram kell.
2009. jan. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én Debiant használok, de ezelőtt Ubuntum volt. De néztem a Black Panthert is. Mindegyik gyorsabb volt az XP-nél, amit még a Linuxos időm előtt használtam.

Boot-idő XP-nél: 1:45-1:50 körül.

Leállás XP-nél: 1:55-2:00 körül.


Boot idő Debiannál: 1:20-1:25 (néha 1:30)

Leállás Debiannnál: 0:15 (Ubuntunál ez 10 mp volt.)


Firefoxnál semmi különbséget nem tapasztalok. klikk, és bejön. :)

De más is hasonló sebességű, mint XP-nél volt - néha gyorsabb; azonos gép esetén.


Szóval nincs ötletem, hogy mi lehet nálad a gond. :S

2009. jan. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Laptopon használom az xp-t, és a linuxokat is.

Szeretném a legfrisebb disztribúciókat használni, mert pl. a 10.1-es SuSE még elég gáz volt, és nekem csak a 8.04-es és feletti ubi adja ugyanazt az élményt.

Xp-boot idő: 20 mp (legjobb 12 mp ASUS bootgyorsítóval (kihagyja a BIOS-t) (jah, és nem vok microsoft dolgozó, sem támogató - csak ésszel telepítek, mondhatni windows power user vagyok)


a boot még hagyján, de az xp akkor is általánosan lassabb. Erre mondják azt, hogy fordíts magadnak kernelt, meg telepíts jót, de akkor már ott vagyunk, hogy a ráfordított idő alatt megkeresett pénzből veszek microsoftot. (OEM)

Másik: akár milyen jól lövöm be a linux font rendert, attól jobban fáj a szemem, mint a wintől. Sajna ez van.

2009. jan. 10. 18:16
 5/6 anonim ***** válasza:

"Laptopon használom az xp-t, és a linuxokat is."

Én is.


"Szeretném a legfrisebb disztribúciókat használni"

A hivatalos oldalakról letölthető mindegyiknek a legfrissebb verziója.


"Xp-boot idő: 20 mp (legjobb 12 mp ASUS bootgyorsítóval (kihagyja a BIOS-t)"

Jaa?!


"de az xp akkor is általánosan lassabb"

:S Itt talán elírtad? Mert az utána jövő szövegből mintha "gyorsabb"-at akartál volna írni.

Nekem a Linux gyorsabb. 1:1

:)


"Erre mondják azt, hogy fordíts magadnak kernelt, meg telepíts jót"

Kernelt soha nem fordítottam még. Jót telepíteni meg nem tudom hogy kell. Simán csak leszedem a honlapról a legfrissebb verziót, és felrakom. Pont. Annál jobbat hova telepítsek? :S


"akár milyen jól lövöm be a linux font rendert, attól jobban fáj a szemem, mint a wintől."

Nekem nincs vele bajom. Hosszabb távon még talán jobb is. Most írok különböző jogi szövegeket (lassan 3 napja), de nem fáj a szemem.


"Sajna ez van."

Hm. Mit tudjak erre mondani? :S

Egyébként próbáltad úgy, hogy a Linux volt csak fent?

2009. jan. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
ne szídjad a terminált kedves kérdezö, mert csak azok félnek töle akik igazán kezdök (legföképpen a windows power userek...)
2011. szept. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!