Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Szerintetek van erre esély?

Szerintetek van erre esély?

Figyelt kérdés

Szerintetek van esély, hogy 2025 az AGI éve lesz? Aztán 1xxx napon belül, meg jön az ASI, amit Sam felvázolt?



Az Alphabet CEO pár hónapja azt mondta, hogy náluk az új kódok 25%.-át már az AI-al írják…


jan. 1. 21:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak Ági tól függ. Régi barátja Sam nem szólhat bele.
jan. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 2*Sü ***** válasza:
100%

> Szerintetek van esély, hogy 2025 az AGI éve lesz?


Vajmi kevés. Az MI-k nyilván fejlődni fognak, de az AGI-től eléggé messze vagyunk.


> Az Alphabet CEO pár hónapja azt mondta, hogy…


Aki autót árul, az nyilván azt fogja hirdetni, hogy a vécére is azzal jár.


> …náluk az új kódok 25%.-át már az AI-al írják


Az AI arra jó, hogy ujjgyakorlatnak számító, milliószor leírandó kódok begépelését megspórolja. Egy adott keretrendszerben mondjuk létre tud hozni egy komponens vázat, ami jelentős számú karakter és/vagy sor, de intelligencia nem nagyon kell hozzá, AI nélkül a programozó is lehet, hogy copy-paste-tel hozná létre egy meglévő vagy egy sablon jellegű komponensből. De komolyabb dolgokra az AI jelenleg gyakorlatilag alkalmatlan. Lehet, hogy egy komplexebb feladat esetén fél óra alatt ki tudok könyörögni belőle egy működőképes kódrészletet, de ez aligha hasznos, ha magam negyed óra alatt megcsinálom. És ehhez is hozzáértés kell, egy laikus nem tudja megítélni, hogy a kód minden szempontból megüti-e az elégséges szintet, meg hogy mi a fenét is kezdjen a kapott kóddal. (Sőt egy laikus még a feladatot sem tudja egzakt módon meghatározni.)

jan. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"náluk az új kódok 25%.-át már az AI-al írják…"

Az a baj ezekkel a nyilatkozatokkal, hogy direkt hatásvadász módon, könnyen félreértelmezhetően fogalmazzák.

Az a 25% tipikusan a repetitív, túl sok gondolkodást nem igénylő kódrészleteket jelenti. Amik nagy részét eddig is már meglévő kódbázisból másolták ki a programozók, vagy olyasmik, amiket rutinból, "mechanikusan" írtak eddig is. Annyi a különbség, hogy most az MI megkíméli a fejlesztőt az ilyen gondolkodást nem, vagy csak nagyon kis mértékben igényló részfolyamatoktól.

Az algoritmus, illetve a kódolás lényegét továbbra is a programozó fogja megírni. Az MI nem gondolkodik, csak osztályoz, és mintákat illeszt. Tulajdonképpen olyan, mint egy rendkívül kifinomult autocomplete. Egy kicsit összetettebb feladatnál már mocskosul elvérzik. Nyilván a technika fejlődni fog, de kötve hiszem, hogy belátható időn belül képes legyen egy összetettebb programot helyesen megírni. (No, meg azt se felejtsük el, hogy a neurális hálókat nem arra találták ki, hogy gépi precizitással, pontosan dolgozzanak. Hanem arra, hogy "nagyjából" végre tudjanak hajtani olyan műveleteket is, amiket a hagyományos algoritmusok nem, vagy csak nagyon nehezen oldanának meg. Szóval az MI soha nem fog pontosan dolgozni. Ebből kifolyólag mindig kell valaki, aki ellenőrzi, hogy amit generált, az helyes-e.)

tegnapelőtt 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. :)
tegnapelőtt 18:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!