Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » MS-DOS-t, Win98SE-t és WinXP-S...

MS-DOS-t, Win98SE-t és WinXP-SP3-at szeretnék multiboot képesen telepíteni. Hogyan érdemes partícionáljak?

Figyelt kérdés

120GB-os a merevlemez. Én az alábbit gondoltam:

> 256MB FAT16 a DOS 7.1 részére;

> 3840MB FAT32 a Win98SE és programjai részére;

> 16GB NTFS a WinXP-SP3 és programjai részére;

> 2GB FAT16 adatpartíció amit mindegyik rendszer lát;

> 32GB FAT32 adatpartíció a Win98 nagyobb cuccai számára;

> maradék exFAT adat- & programpartíció a WinXP nagyobb cuccai számára;


Abban nem vagyok biztos, hogy a WinXP amikor majd meg akarja írni a saját rendszerbetöltőjét (nem az MBR-re gondolok, hanem ami utána van), akkor mit fog kavarni.


Ez szerintetek működőképes így?



P.S.: igen, nem egy mai gépen csinálnám ezt és merem feltételezni, egy 2003 eleji géphez még fogok találni W98-as drivereket.



tegnap 19:08
 1/6 A kérdező kommentje:

Ja, közben annyi módosulna, hogy biztos-ami-biztos egy Linux-ot is feltennék, lehet, lesz olyan amit ott egyszerűbb lesz megoldani...

De az szerintem már tutira nem fog zavarni, plusz szvsz. egy 20 évvel ezelőtti linux rendszer sem annyira korlátos, mint egy microF¤st OS, úgyhogy az látni fog mindent.

tegnap 19:12
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem fog működni.

Egyrészt, aligha fogsz találni olyan gépet, amin az összes felsorolt Windows hibátlanul fog futni. Másrészt felül fogják írni egymás boot managereit.

tegnap 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

"Egyrészt, aligha fogsz találni olyan gépet, amin az összes felsorolt Windows hibátlanul fog futni."

🤨🤨

Ööm... itt van a kezemben. Két korábbi tulaja volt a gépnek : az első a forgalmazó által feltett XP-t használta, a második tulaj még az eredeti HDD-t is tudta mellékelni, amin még mindig az van. A második tulaj kicserélte az eredeti lemezt, kivette az egyik memóriát (bár nem tudom miért, lehet egy sima Win98-at használt ami nem tudott rendesen 512 megát megcímezni(?)) és Win98-al használta, kb. ugyanarra, amire én most használnám (Nokiák flashelésére).

tegnap 19:32
 4/6 anonim ***** válasza:
Mindegyiknek külön fizikai lemez és post boot menüből váltasz köztük.
tegnap 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 gentoojedi ***** válasza:

Felejtsétek már el végre a multibootot!


VIRTUALBOX!


Egyszerre tudod futtatni az összes felsorolt Windowst meg Ms. Dost.


Persze nem egy 22 éves vason.


A 120 GBos merevlemez már annyira régi, el nem hiszem, hogy nem badsectoros.

tegnap 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#4 🤨 Te úgy hogy raknál mindegyikhez külön fizikai lemezt egy átlag notin?? Egy HDD-hez való IDE tüskesor van a gépben és kész.


#5 🙄 Most aztán sikerült megválaszolnod a kérdést, de tényleg. </sarcasm>

Egyébként fel nem merülne bennetek, hogy van célja, hogy egy régi gépet használok, ugye? Pl. mert olyan kimenet van rajta... és/vagy magát a szoftvert nem tudom modern környezetben használni.

Bár felmerülnie se kéne annyira, elég lenne olvasni : megemlítettem már, hogy Nokiák flashelésére használnám. Főleg, de nem csak arra, mivel kompozit kimenete is van.



És igen, képzeld, a most benne levő vinyó fitt, egy szektornyi hiba nincs rajta. Sőt, bátorkodom állítani, az eredeti rendszerlemeze is ép, a Compaq féle WinXP gond nélkül használható volt rajta.

tegnap 23:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!