KDE Plasma + Qmmp probléma, mi a megoldás?
Qmmp zenelejátszót használok, korábban az Audacious-t használtam, de Fedorán egy vacak az Audacious, nem játssza le az APE formátumot se, pedig telepítve vannak a pluginek, ráadásul megállításkor (Stop) hangosan pattan/reccsen a hang, mindegy, hogy ALSA, JACK, PipeWire, Pulse akármire állítom a hangkimenetet (persze Debian/Arch csomagoknál nincsenek ilyen bajok, csak a Fedorás csomaggal)...
Na mindegy, tehát Qmmp. A probléma az, hogy amikor "Skinned User Interface" módban van, ami ilyen klasszikus Winamp szerű, akkor nem tudom mozgatni a kis programablakot úgy, hogy megfogom, és oda húzom, ahová szeretném. Egyetlen mód van rá, hogy a panelen jobbklikkelek az ikonjára, ott a "More" menüben van egy "Move" lehetőség, viszont ezzel csak a fő ablakot tudom mozgatni, az equalizer és a playlist ablakot nem.
Ez szerintem a KDE hibája, a Qmmp beállításait már átnéztem, sehol semmi, pedig amúgy a KDE és a Qmmp is Qt alapú, nehéz elhinni, hogy ennyire nem tudnak együttműködni...
Hogyan tudnám megoldani, hogy rendesen mozgatható legyen az EQ és a playlist részével együtt?
Nekem persze az is jó, ha az Audacious-re tud valaki megoldást, azt amúgy is jobban szeret(t)em!
Huhh, sok okból:
- Rosszul kezeli a CUE fájlokat, nem jó helyen választja el a számokat
- A lejátszás nem "gapless"
- Nem kompakt, hanem rendes ablakos és nem támogat Winamp skineket sem
Sorolhatnám akár tovább is. Videó lejátszónak a VLC-t használom, de zenelejátszónak nem túl ideális, bár tény és való, hogy mindent is lejátszik...
Az Audacious meg Fedorán jobban szét van darabolva, máshol csak egy audacious-plugins kell hozzá, Fedorán meg audacious-plugins-ffaudio csomag is kell, ezzel már lejátssza az APE-t is. Persze ettől függetlenül továbbra is érdekelne megoldás a Qmmp-re.
A qmmp nincs felkészítve Wayland-re. Nálam, OpenSuse KDE alatt, ha Wayland sessiont választok, ki sem lehet választani a qmmp-nél a skinezett felületet, csak a natívat. Egyszerűen a lehetőség sem jelenik meg. X11 alatt viszont eleve a skinezett felülettel indul.
Az APE formátumhoz megpróbálhatod ezeket feltelepíteni:
dnf install gstreamer{1,}-{ffmpeg,libav,plugins-{good,ugly,bad{,-free,-nonfree}}} --setopt=strict=0
dnf install gstreamer{1,}-{plugin-crystalhd,ffmpeg,plugins-{good,ugly,bad{,-free,-nonfree,-freeworld,-extras}{,-extras}}} libmpg123 lame-libs --setopt=strict=0
Most nincs Fedorám, nem tudom kipróbálni.
A pattogásra általában megoldás szokott lenni, ha a pufferméretet feljebb veszed. Állítsd be mondjuk 2000ms-re, és nézd meg, hogy akkor is pattog-e. Ha igen, akkor meg lehet próbálni, hogy nem a programban állítod a pufferméretet, hanem magában a PulseAudio config fájlában.
Szvsz Audacious-nál a natív Qt-s felület sokkal használhatóbb. A skinezett felületen olyan pici minden, pedig csak sima FHD monitorom van, de alig látom meg a dolgokat.
Egyébként Linux alatt minden ablak mozgatható úgy, hogy vagy az ALT, vagy a Windows billentyűt nyomva tartod, és közben belekattintasz az ablakba, és mozgatod.
Szóval akkor a Wayland miatt van, ez eszembe se jutott!
Egyébként az Audacious-t sikerült megoldani, egy audacious-plugins-ffaudio nevű csomag kellett, csak ez nem jutott az eszembe, mivel csak Fedorán van ennyire szétszedve, Debian, Arch csomagból asszem csak simán audacious-plugins van.
Plusz, most valahogy nem csinálja azt a reccsenést se, amikor leállítom, pedig az alap (500ms) pufferméret van beállítva. Egyébként a hangrendszer PipeWire, nem PulseAudio.
Én valahogy úgy vagyok vele, hogy a skinezett felület jobban tetszik, valahogy ezekre az "üres" semmitmondó UI-okra olyan rossz ránézni.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!