Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Fedora Linuxot hogyan lehet...

Fedora Linuxot hogyan lehet új release-re frissíteni?

Figyelt kérdés

Fedora 39-et szeretnék 40-re frissíteni.


Elvileg így kell:

sudo dnf system-upgrade download --releasever=40


Csakhogy ez ezt a hibát dobja:

Error:

Problem: package kf5-baloo-file-5.116.0-1.fc39.x86_64 from @System requires kf5-baloo-libs(x86-64) = 5.116.0-1.fc39, but none of the providers can be installed

- kf5-baloo-libs-5.116.0-1.fc39.x86_64 from @System does not belong to a distupgrade repository

- problem with installed package kf5-baloo-file-5.116.0-1.fc39.x86_64

(try to add '--skip-broken' to skip uninstallable packages)


Ez a --skip-broken nem ér semmit, nem lehet csak simán ezt eltávolítani, csak úgy, ha viszi magával az egész asztali környezetet, nos én ezt nem szeretném.


Újratelepíteni szintén nem szeretném, esetleg akkor, ha van mód az összes telepített cucc és konfig megtartására (a rendszerfájlokban is vannak buherálmányaim), tehát ne kellejen újra "belakni" a rendszert.



szept. 11. 19:33
1 2
 1/19 gentoojedi ***** válasza:
34%

Ugye én megmondtam és nem győzöm hangsúlyozni, hogy Fedorát a profik és az erősen haladó linuxosok használjanak.


Attól, hogy valaki a dokumentáció alapján fel tudja tenni meg paranccsorba bemásolni azt a pár parancsot, hogy felvegye a kiegészítő repókat az még nem haladó szint.


Pont fedora az amelyik minden, csak nem atomstabil.


Van egy apró gixer és rohan az ember magyar fórumra. Ha mindenképpen magyar kell, akkor minimum egy hup. Ott van pár elvetemült fedoraguru.

Vagy marad a külföldi [link]


Nem fér a fejembe miért nem jó egyeseknek a Mint, Ubuntu vagy esetleg Debian.

szept. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

A Fedora atomstabil, itt valószínűleg az történt, hogy hozzá lett adva egy third party repó és/vagy nem lett frissítve az összes repó upgrade előtt.

Kérdező, frissítés előtt tolj egy dnf --update --ref-et, frissítéstnél pedig a --allowerasing kapcsolót tedd hozzá, nézd még, hogy így lefrissül-e.

szept. 12. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

#1 Egyáltalán nem kellenek profik a Fedorához. Oké, nyilván nem ajánlanám én se 0 km-es kezdőknek, de ha az embernek van egy kis Linux tapasztalata, akkor már viszonylag könnyen járható.

Amúgy még így is jóval stabilabb, mint mondjuk az Arch.

szept. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 gentoojedi ***** válasza:

#3

"Egyáltalán nem kellenek profik a Fedorához"


Nem azt mondtam, hogy kell, hanem hogy inkább azok illetve haladók használják.


"Amúgy még így is jóval stabilabb, mint mondjuk az Arch."


Ez igaz, de nem atomstabil. Egy Slackware vagy debianhoz képest messze lemarad.

szept. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 gentoojedi ***** válasza:

#2


"A Fedora atomstabil"


Bizonyára azért a Red Hat bétatesztelő disztrója...

szept. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Az Ubuntu meg a Mint akkor a Debian bétatesztelője disztrója.
szept. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 gentoojedi ***** válasza:

Majdnem. Az Uborkának két kiadása van. A rövidkarbantartású (STS) és a hosszúkarbantartású (LTS)


A rövid életciklusú Ubuntu valóban úgy készül, hogy fognak egy instalbil debiant és azt kalapálják meg alakítgatják néhány hónapig. STS Ubuntut csak a mazochisták és a hülyék használnak. Mint pedig az LTS Ubuntura épül, ráadásul abból is megvárják míg a legújabb Ubuntu LTS-ből is kijön legalább az első javítás, jelen estetben a 24.04.01.


Ettől függetlenül még annyival jobb Mint Fedoránál, ha valami probléma van arra lehet grafikus gyógyír, míg Fedorán aligha.


Tudnám ajánlani azoknak, akik nem akarnak Debian vonalat, de nem elég bátrak, vagy nem érzik úgy, hogy kelő képességük lenne egy fedorához az OpenSuSE slowroll ágát.


Ez egy köztes átmenet a fix kiadású Leap és a rolling kiadású Tumbleweed között.


A slowrollról itt: [link]


Egy telepítésről meg itt: [link]

szept. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
És az OpenSuse szerinted mitől lenne könnyebb, mint a Fedora?
szept. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Oké a Debiantól persze, hogy lemarad stabilitásban, de Fedorán nem is kétévente frissülnek az appok új verzióra.


Mellesleg szerintem nehézség szempontjából kb. egyszinten van a Fedora és a Debian.

Mindkettőhöz ajánlott legalább egy kis Linux tapasztalat/tudás mielőtt nekiugrik az ember.

szept. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 gentoojedi ***** válasza:

#8


"És az OpenSuse szerinted mitől lenne könnyebb, mint a Fedora?"


Van rá egy ultimate vezérlőpult a YAST, mely azzal tette az i-re a pontit, hogy Xorg nélkül is elérhető. Csak azt az egy szót kell megjegyezni, amivel konzolból is indítható.


Eredetileg, amikor kezdtek megjeleni az első linuxdisztribúciók az volt a baj velük, hogy egyáltalán nem voltak felhasználóbarátak. Aztán jött a SuSE és a Mandrake. Akkoriban a felhasználó barátiság az akkori Windosok szemszögéből volt megközelítve. Tehát kattintgatásos megoldást várt el az átlag felhasználó. Ma már teljesen mást jelent a felhasználóbarátság. Amikor a legtöbb alapuser már arra sem képes, hogy a Mint vezérlőpultjában át tudjon valamit állítani, nemhogy egy Windows 10-ében.


Bővebben erről itt: [link]

szept. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!