Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » BIOS frissítést hogyan?...

BIOS frissítést hogyan? Tényleg annyira kockázatos? Illetve hogy tudom jelszóval levédeni a fájlaimat, ha rosszul sikerülne, és szervizbe kell vinni?

Figyelt kérdés
aug. 13. 12:50
1 2
 1/11 SIDLER22 ***** válasza:
56%

Ha nem értesz hozzá akkor igen, kockázatos. Ha már az alap problémád is az, hogy egyáltalán hogy kéne ezt kivitelezni akkor szerintem inkább ne csináld.


A fájljaidat bármilyen archiváló programmal le tudod védeni. Ark, 7-zip, WinRAR...

Mindegyiknél van az archívum készítésnél egy mező ahova meg kell adni a jelszót.

aug. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
1.: Miért, mások hogy csinálják? Ők úgy születtek, hogy pontosan tudták, mit hogyan kell?
aug. 13. 13:10
 3/11 SIDLER22 ***** válasza:
58%
Nem. De aki ezt valóban meg akarja oldani az általában nem a gyakori kérdéseken kezdi a karrierjét hanem legalább alapszinten tud angolul és képes használni is a keresőmotorokat.
aug. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
Akik csinálják azok vagy értenek hozzá, mert ezt tanulták, ez a szakmájuk, vagy tudnak angolul és szaknyelven annyira, hogy pontosan megértsék és követni tudják a gyártó utasításait. Ha ezek közül egyiket se tudod felmutatni, inkább ne csináld. Ha a gép működik és nem tapasztalsz erre visszavezethető problémát amúgy sincs rá szükséged.
aug. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha brand gép, akkor nem különösebben lehet mellényúlni vele. A gyártóknak vannak erre való Windows-os programjaik. Sokat használtam rendszeresen őket, hibát soha nem tapasztaltak.

Lenovo System Update, Dell Support Assist, HP Support Assistant pl.


Ha épített gépről van szó, az problémásabb, hozzá nem értőnek nem ajánlanám. Az alaplapgyártók nem szoktak azzal törődni, hogy a bios update-ek ennyire bolondbiztosan működjenek.

aug. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

3.: Jó akkor ilyen erővel mire jó a gyakorikerdesek.hu? Nem lehet itt segítséget kérni, hogy valaki részletesen elmagyarázza nekem, hogyan kell?


5.: Egy asus tuf gaming laptopom van, erre szeretnék újabb BIOS-t.

Azt hittem, hogy itt lehet segítséget kérni, és nem azt fogják írni, hogy ne csináljam, hülye vagyok hozzá, menjek a 3,14csába...

aug. 13. 13:26
 7/11 SIDLER22 ***** válasza:
26%

Ez egy nagyon jó kérdés, hogy amúgy mire jó a gyk.

Ugyanis az itt feltett kérdések 80%-ra egy keresési eredmény választ adhat.

Legalábbis ez volt a helyzet kb 20 évig. Azonban 1-2 éve megjelent a szövegalapú A.I. modell és ez ráadásul személyre szabott válaszokat ad egy kifejtett és terjedelmes kérdésre is akár. Persze itt sem minden fenékig tejfel. Például angol tudás kell hozzá. Emellett nem 100%-os, tuti biztos válaszokat ad, de ez nagyjából az itt lévő emberekről is elmondható.

Szóval tényleg jó kérdés, hogy egyáltalán mire jó még ez az oldal.


Azt, hogy mit hittél valóban így van. Csak én személy szerint nem a πcsába küldenélek el hanem egy PC szervízbe.

aug. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Tehát nem épített gépről van szó.


Ez esetben keresd fel az Asus támogatási központját: [link]

Serial number alapján keress rá a gépedre és ott találod a BIOS frissítéseket.

Úgy látom, hogy az ASUS-nál nincs külön program, ami ezt megteszi helyetted, viszont a BIOS-frissítések lehet, hogy Windows alapúak, akkor azokkal nem lesz gond. Fontos a pontos modell kiválasztása, arra vigyázz.


Ha nem megfelelő BIOS-t raksz fel vagy valamiért elakad a folyamat, hazavághatod vele a gépet.

aug. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
59%

[link]

Itt van video, windowsból is tudja az asus a jelek szerint, szóval az alapján mennie kell a myASUS programot kell előtte felrakni, ha jól látom.

Gondolom az az előnye, hogy jó verziót tölt le és barátibb képet ad egy átlagos felhasználó számára.

aug. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

7.: Én is használom a chatgpt-t, de az nem tud olyan tapasztalati válaszokat adni, mint a másik kolléga itt. Angol tudásom is van valamennyi, fordítóprogram nélkül szoktam olvasni az angol dolgokat. Eddig még mindig mindent magamnak csináltam meg a gépen. Nem nagy valamiket, de azért egy dolgot megtanultam. Mindent lépésről-lépésre követni kell figyelmesen. Nem okoskodni, ha valami nem akar menni, akkor ne improvizáljunk, és akkor nem rontunk el semmit sem. Ja, és a jó verziót használni.


8-9.: Köszönöm szépen! Egy kicsit később megpróbálom, ha automatikusan csinál mindent, akkor gondolom nem ronhatok el semmit sem :)

aug. 13. 14:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!