Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem tudom 2133 Mhz fölé...

Miért nem tudom 2133 Mhz fölé vinni a ram frekvenciát?

Figyelt kérdés

A következő a konfigom

Alaplap: Gigabyte GA B450 AORUS PRO

Processzor: Ryzen 7 2700

Ramok: G.SKILL Ripjaws 2x8GB 3200 Mhz

Videokártya: Asus STRIX GTX 1060 6GB

BIOS a legfrissebb, mindent úgy állítottam be ahogyan kell mégsem működik. A Timing-ok átállítva, ram feszültsége is 1.20-ról 1.35-re ahogy a RAM-on szépen rá van írva, mégis mikor rákattintok hogy "Save and exit" a gép kétszer próbál meg újraindulni sikertelenül, és harmadszorra indul csak el de ekkorra mindent vissza állít a gyári értékekre. Később nemsokkal rájöttem hogy a proci csak 2933-ig támogatja a frekvenciát, ugyanazokat megcsináltam a beállításokban mint előtte és így sem működik ugyanúgy csak harmadszorra indul a gép a gyári értékekkel...Valakinek valami ötlet? én kifogytam a tudásom ennyit tudott felfogni :D



2019. nov. 28. 16:24
 1/8 MGéza ***** válasza:
100%
BIOS-ban Advanced/enable xmp profile.
2019. nov. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Próbáld a két másik RAM slotba. Tehát ha most A1-B1-be vannak legyen A2-B2, hogy a dual channel megmaradjon.
2019. nov. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az is megvolt, ugye az xmp profile-nál van a disabled mód és a profile1 ami úgymond a saját beállításoknak van, én profile1-et használtam nem működött :(
2019. nov. 28. 16:38
 4/8 A kérdező kommentje:
Rendben köszi megpróbálom
2019. nov. 28. 16:38
 5/8 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik a másik Slot-ba való áthelyezés meghozta a frekvenciát ezer köszönet érte! Viszont remélem a System Service Exception és a System Error hibákat nem dobálja be többet játék közben! :D
2019. nov. 28. 16:50
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem egyértelmű az XMPre adott válaszod, bocsi a kérdésért, de mikor bekapcsoltad, ki is választottad a 2933-as profilt? Ha tudod hogy kell rövidre zárni a CMOS-t, meg adtak is az alaplaphoz olyan műanyag fejet, akkor próbáld meg a memory traininget kikapcsolni
2019. nov. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Úgy értem hogy az xmp profilban két lehetőségem van az egyik a Disabled mód ahol nem tudok semmit átállítani, minden auto-n van és ki vannak szürkézve az értékek, meg van a profile1 nevű lehetőség ahol át tudom állítani az értékeket például a ram frekvenciát, és ott át is állítottam :-)
2019. nov. 28. 17:05
 8/8 A kérdező kommentje:
profile1 a neve de ha az lenne hogy "Enabled" egyértelműbb lenne :D
2019. nov. 28. 17:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!