Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 10 támogatása várhatóa...

Windows 10 támogatása várhatóan 2025ben lejár. Nem fogják meghosszabbítani?

Figyelt kérdés
2019-ben Windows 7-nél asszem a számítógépek 35%-a használta a hetest, míg most egy évvel a támogatás lejárata előtt ez több mint a számítógépek 2/3-a Windows 10 esetén. Ha Win10 támogatása lejár ti mit csináltok? Esetleg használható utána is a W10?

júl. 26. 21:32
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Nem látunk a jövőbe, hogy mi fog történni. A rendszer ugyanúgy működni fog és használható marad, nem korlátozzák le. Csak frissítéseket nem fog kapni, te pedig eldöntöd, hogy így is mered-e használni a neten, vagy nem.

Ha csak a TPM chip hiánya a frissítés korlátja, az már megkerülhető egy telepítőállomány módosítással.

júl. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem nagyon akarják, gyakorlatilag vége van a 10-nek, de még messze van, bármi lehet.

Engem nem érint, 4 éves a gépem Win11 ready, ha kell majd frissítek. A régi gépeimen meg Linux van, azokat végképp nem zavarja.

Szerintem elég marginális kérdés lesz ez, mert a legrégebbi win11-es gépek is 8 évesek lesznek. Egy 8.gen i5 ma sem számít nagy durranásnak. Egy év múlva a 16.gen jön. Amikor a win7-et kivezették kb. a Core2Duo-k mentek a lecsóba. Most ugyan ez lesz, csak kicsit élesebb a váltás.

Aki akár a mai napig 7-et használ. Így lesz a 10-el is.

De ha a géped bírja Rufus-szal fel lehet műteni, vagy ott a Win11 IoT, annak nem kell TPM. Úgy, hogy bármi is lesz jövő októberben tragédia nem lesz.

júl. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Esélyes hogy meg lesz hosszabbítva, de nem tudjuk előre. Azért egy 8 éves középkategóriás gép a legtöbb átlag felhasználónak elegendő, nem is a gamer PC-ken fut még, hanem az irodákban. És hát azok vannak többen, nem a gamerek. Úgyhogy ahol tudnak szerintem átállnak Linuxra (egy családi vállalkozás 10 éve, amikor az XP lejárt átállt Linuxra, azóta is azt használják), ahol meg valami miatt ez nem lehetséges, ott marad a 10. Ahogy sok helyen még XP is fut, mert régi, több milliós célhardvert üzemeltet, amihez nem létezik frissebb driver. Egyszerűen le kell húzni a netről ezeket a gépeket és nem lesz baj, szóval a statisztikákban az fog látszani, hogy szép lassan kikopik a 10, közben nem, ahogy az XP is él és virul, csak nincsenek a netre kötve.
júl. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

Egy műszer nálunk is fut XP-n. 😀 A gamereket sem a Microsoft, hanem majd a Steam és a többi játéknepper fogja terelni. A cégek is folyamatosan cserélnek hardvert.

Az otthoni "gamer" és egyéb gépek statisztikája is csalóka. Nem telepítettem nagyon még 11-el gépet, a legtöbben 10-et akarnak TPM-es gépre is. Egy jó pár gépről tudok amin menne a 11,de mégis 10-et használnak rajta.

júl. 27. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 MolotovPunk ***** válasza:
68%

Én úgy hallottam lesz kiterjesztett támogatása 2025 után is még a Windows 10-nek, legalábbis céges irodai gépekre biztos, csak nem ingyenesen. Egyébként kb 2028-ig biztos használható marad még a Windows 10 frissítések nélkül is. Nekem mindkettő gépemen jelenleg Win10 van fent és jó darabig még az is marad, mivel a Win10 stabilabb a Win11-nél.

[link]

júl. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 MolotovPunk ***** válasza:
95%
Egyébként én előző régi gépemen 2023-ig használtam Windows 7-et, soha semmi bajom nem volt vele és ott se a rendszer halt meg, hanem a vinyóm. Azután vettem egy új gépet, ami már Win11-el is menne, de én inkább Windows 10-et rakattam rá. 🙂🙃
júl. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
61%
Mivel a Windows frissítései csak kárt okoznak, mindenképpen érdemes a windows update-et letiltani. Úgy pedig teljesen mindegy, hogy támogatott-e még az a verzió, amit használsz.
júl. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
10%
#7: így tudott a Wannacry zsarolóvírus olyan helyeken terjedni, ahol már kijött a Windows Update (a nyilvánosságra hozott sérülékenységet javítva), de annak telepítését hetekig késleltették.
júl. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
57%
#8 A windows frissítései sokkal nagyobb károkat okoznak összességében, mint a WannaCry.
júl. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!