Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Nyomasztó a Microsoft üzletpol...

Nyomasztó a Microsoft üzletpolitikája az utóbbi években?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben megszaporodtak az állandó rémísztgetések a cégnél.Már más hír sem nincs csak hogy nem futtattható a rendszer a régi PC-ken, megszűnik a támogatása a W10-nek, nem lehet ezt nem lehet azt.Én már oda jutottam hogy teljes egészében lecseréltem a rendszert egy olyanra ami még csak nem is hasonlít a Windowsra, elég volt ebből a félelem keltő propagandából.Mérlegeltem, hogy mi köt e rendszerhez és már nem találtam semmi olyat,játszani nem játszok a gépen.Jött a váltás, és minden ingyenes, reklám sem jön a képembe kéretlenül.Csak arra lennék kíváncsi, hogy ki hogy van ezzel a Microsoft politikával, vagy csak nekem lett ennyire elegem belőlük?

júl. 7. 16:32
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
87%

#9


"A Win 7 pl. sok Win XP-s gépen is vígan elfutott"


Ez a nap vicce.

Az XP egy 128 MB RAM-os, Pentium II-es gépen már használhatóan futott. Próbálj meg elindítani egy Windows 7-et egy ilyen gépen...


"ahogy a Win 10 is sok eredetileg Win 7-es gépen, legalábbis a 32 bites változat."


Egy 1507-es Windowsra ez még úgy, ahogy igaz volt, bár az alá is érdemes volt berakni egy SSD-t. De egy 22H2-t ilyen gépen futtatni már maga lenne a gyötrelmes halál.


"Persze lehet jönni XFCE-vel, meg hasonlókkal, de gyanítom, azok funkcionalitása a Win 98-cal vetekszik."


Hát bizony látszik, hogy 15 éve nem láttál Linuxot.

júl. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

#11 Ha neked a sok azt jelenti, hogy 128MB-os, és Pentium II-es, akkor nem irigyellek. Írhattam volna azt is, hogy sok gépen még a Win XP-is csak vánszorgott.

Win 10-et (talán ennél korábbi verziót) használtam egyébként AMD Athlon II X2 240-en, teljesen jól ment.

De legyen igazad, a Windows erőforrás-zabáló optimalizálatlan sz*r, a Linux meg assembly-szinten bitenként optimalizált mestermű, nem kívánok erről vitázni.

júl. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!