Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Nyomasztó a Microsoft üzletpol...

Nyomasztó a Microsoft üzletpolitikája az utóbbi években?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben megszaporodtak az állandó rémísztgetések a cégnél.Már más hír sem nincs csak hogy nem futtattható a rendszer a régi PC-ken, megszűnik a támogatása a W10-nek, nem lehet ezt nem lehet azt.Én már oda jutottam hogy teljes egészében lecseréltem a rendszert egy olyanra ami még csak nem is hasonlít a Windowsra, elég volt ebből a félelem keltő propagandából.Mérlegeltem, hogy mi köt e rendszerhez és már nem találtam semmi olyat,játszani nem játszok a gépen.Jött a váltás, és minden ingyenes, reklám sem jön a képembe kéretlenül.Csak arra lennék kíváncsi, hogy ki hogy van ezzel a Microsoft politikával, vagy csak nekem lett ennyire elegem belőlük?

júl. 7. 16:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
Szerinted a MS tehet róla, hogy az idióta firkászok apokalipszist vízionálnak?
júl. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Nekem csak a Windows 11 nem tetszik. Rád akarják eröltetni a fölösleges microsoft fiókot, meg copilot-ot, minden adatodat és tevékenységedet összegyüjtik, és reklámokat raknak egy fizetös rendszerbe.
júl. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
10 évig támogattak egy rendszert, szerintem ez dicséretes. De semmilyen támogatás nem tart örökké, és erre időben felhívják a figyelmet. Akinek nem tetszik, marad ennél, semmi probléma, csak nézzen szembe a kockázatokkal, nincs ebben semmi rémisztgetés, legalábbis a cég részéről. Kéretlen reklám itt sem jön a képedbe.
júl. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
25%
Nem fog megszűnni, legalábbis itt, mert az EU nem fogja hagyni, hogy ilyen magas piaci részesedésű rendszer támogatását leállítsák. Az XP támogatása is kétszer meg lett hosszabbítva anno, pont ugyan ezért, a Vista (és a 7, mert akkor már az is kint volt) jóval erősebb gépet követelt, nehezen kopott ki. Ugyan ez van most is.
júl. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%
Bárcsak a mobiltelefonokra is 10 évig jönnének a biztonsági frissítések.
júl. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%

Egyrészt igen, az újságírók szeretik hetente háromszor lehozni, hogy "2025-ben lejár a Windows 10 támogatása, VILÁGVÉGE!!!", ezt nem a Microsoft csinálja.

Másrészt engem személy szerint nem annyira érint, 2017 óta nincs otthon Windows-os gépem, csak Linuxos. A családban persze van 3 Windows-os gép, de azok úgyis csereérettek már, az ősszel el is kezdem lecserélni mindent.


A munkahelyemen viszont van olyan 80 gép, amik nem felelnek meg a Windows követelményeinek. Én felvázoltam a vezetőségnek a lehetséges megoldásokat, most rajtuk a sor, hogy eldöntsék, mi legyen. Új gépeket úgysem fognak venni, úgyhogy valószínűleg azokon is bypassolt 11 fog futni.

júl. 8. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%
Nekem már 10 éve is undorító volt a MS üzletpolitikája, de váltottam is Linuxra. Eleinte dual bootban, de aztán fel kellett ismernem, hogy félévente egyszer bootoltam talán Windowst, igazából semmi nem kötött oda, és nagyon hamar már azt éreztem, hogy akkor érzem diszkomfortosan magam, ha Windowst kell használnom. Tessék belekóstolni a Microsofton túli világba, és ha tetszik, akkor soha többé nem kell a MS baromságai miatt aggódni.
júl. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
58%

Egyébként sok dolog egyáltalán nem sátántól való, és más rendszerekre is valamilyen szinten igaz.


"megszűnik a támogatása a W10-nek"

Előbb-utóbb minden rendszerre ez vár. Az mondjuk más kérdés, hogy más rendszereken jellemzően kevésbé "fájdalmas" egy-egy verzióváltás...


"nem futtattható a rendszer a régi PC-ken"

A hardverkövetelmények drasztikus növelése mindig is a MS jellemző szokása volt. Oké, most egy kicsit keményebben odacsaptak, de alapvetően ez nem újdonság részükről.


"elég volt ebből a félelem keltő propagandából"

Nincs itt semmilyen félelemkeltő propaganda. Egyszerűen közölték a tényeket. Az, hogy te ettől rettegsz, az már egyéni probléma.

Félreértés ne essék, gyűlölöm a Microsoftot, és rengeteg aljasság köthető hozzájuk, de mondjuk félelemkeltő propagandájuk pont nincs...


De mondom, tessék váltani, vagy minimum kipróbálni más rendszert is!

júl. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
26%
#8 "A hardverkövetelmények drasztikus növelése mindig is a MS jellemző szokása volt." - ez egyáltalán nem igaz. Ha emelkedtek is, annak általában oka volt. Erőmű most sem kell, csak egy pár éves (akár Celeron) processzor, meg 1-2 más apróság. A Win 7 pl. sok Win XP-s gépen is vígan elfutott, ahogy a Win 10 is sok eredetileg Win 7-es gépen, legalábbis a 32 bites változat. Ne mondd, hogy "a Linux" hardverkövetelményei nem növekedtek drasztikusan, azért a modernebb felülethez és funkciókhoz több vas kell. Persze lehet jönni XFCE-vel, meg hasonlókkal, de gyanítom, azok funkcionalitása a Win 98-cal vetekszik. Én legalább 15 éve nem Linuxoztam, szóval régiek a tapasztalataim, de azért olvasok véleményeket.
júl. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
79%

#9 "Ha emelkedtek is, annak általában oka volt."

Nyilván, oka mindennek van. Ennek történetesen az, hogy a Microsoftnál tojnak az otimalizációra.


"Ne mondd, hogy "a Linux" hardverkövetelményei nem növekedtek drasztikusan"

Pedig mondom.

Amikor egy 8 éves gépre simán felmegy a Linux Mint Victoria (és nem csak nyöszörög, hanem gördülékenyen megy), a Windows 11 meg azt mondja, hogy d*gjam fel magamnak a gépet, és a Win10 is úgy ment, mint egy rheumás csiga, akkor ne állítsuk azt, hogy a Windows erőforrásigénye indokoltan növekedett, meg azt se, hogy a Linux erőforrásigénye frasztikusan nőtt.


"Persze lehet jönni XFCE-vel, meg hasonlókkal, de gyanítom, azok funkcionalitása a Win 98-cal vetekszik."

Rosszul gyanítod, de ez van, amikor valaki úgy próbál vitázni, hogy lövése sincs a témáról.


"Én legalább 15 éve nem Linuxoztam"

Ergo a véleményed kb. olyan, mint amikor az apáca értekezik a szexről.

júl. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!