Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen autós játékok, 3D...

Milyen autós játékok, 3D vezetős szimulátorok vannak Linux rendszerre?

Figyelt kérdés
Tegnap a barátommal kipróbáltuk az Ubuntu Linuxot, 1 játék szépen ment, a Counter Strike és a Half Life is megy Linuxon, ezeket majd legközelebb teszteljük. Maga a Steam is rendben ment Linuxon, csak a kb. 70 játékomból 5 ment, ez nem túl jó arány. Persze nekem főleg Windows-ra kellenek, így érthető. Ha direkt Linuxos játékokat vennék, jobb lenne a helyzet, de amúgy érdekes próba volt.
júl. 7. 14:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Steamen tudsz szűrni operációs rendszer szerint is.
júl. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Addig megvan, de utána már bead minden kategóriát, de nekem csak az autós játékok kellenek.
júl. 7. 14:55
 3/12 anonim ***** válasza:

2

Parancsolj: [link]

júl. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ja bocsi nem műkódik a link :D


Steamen a kategóriák fülön rányomsz a SteamOS + linux -ra, legörgetsz és baloldalt lesz egy fül, ott műfajokra nyomj és keresd meg az autós szimulátort.

júl. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
4: Megnéztem, de soknál Windows-embléma van. Ezek nem Linuxosak szerintem.
júl. 7. 15:47
 6/12 anonim ***** válasza:
Linuxon is támogatottak, ha rányomsz akkor ott van egy steam jel is (ami a linuxot jelképezi). Windowsról nézed egyébként? Ha nem nyomok rá akkor nekem is csak Windows logót mutat (windows 10-ről).
júl. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen, Windows 10-ről.
júl. 7. 15:55
 8/12 anonim ***** válasza:

Egyébként a Linuxos Steamen elérhető a Proton, ami egy ún. translation layer, ami a Windowsra készült programokat tudja futtatni Linuxon. Nem minden játék támogatott egyelőre, de a többség igen.


[link]


Én pl. Steam Decken szoktam játszani, a legtöbb autós játék, amivel én játszom (Dirt Rally 2, Project Cars, NFS Unbound) bármiféle probléma nélkül futnak.

júl. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
8: És magát a játékot hogyan kell beszerezni, letölteni? Nálam 4 NFS van meg (Heat, Payback,Rivals, Undercover), de Linuxon a Steam egyiket sem engedte elindítani.
júl. 7. 16:05
 10/12 Thunderfairy ***** válasza:
Lutris vagy Steam/Proton. Lehet játszani Need for speed Most Wanted 2005-ös, Need for speed Carbon, stb. Lutris esetén kicsit trükkős a telepitése és nem magyarositható sajnos ami nem magyar nyelven települ. De meg lehet oldani hogy normálisan játszhass Linux alatt is. Nincs már miért windows-t használni.
júl. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!