Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » DVD-ről másolás megtagadva,...

DVD-ről másolás megtagadva, mert "másolásvédelemmel ellátva". Át lehet ezt hidalni valahogy?

Figyelt kérdés

Csak simán át akartam a laptopra másolni a DVD-t (gyári műsoros), és kidobta ezt a hibaüzenetet, hogy a másolásvédelem nem engedi.


Van erre megoldás, hogy mégis át tudjam húzni a fileokat?



júl. 4. 16:17
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:

30/ Én azt hittem te vitatkozol. Hiszen a kérdező leírta már a #6-ban hogy a DVD (mpeg2) -t már kevés mobil eszköz játssza le mert túl nagy bitrátát igényel. (akármilyen konténerben van)

A #7-ben linkeltem mi a teendő hogy mpeg4 legyen belőle. (lehet mivel nem sorrendben voltak a képek nem volt érthető?)

júl. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
Az érthető volt, viszont a később belinkelt videó nem, mert a "modern videó nézés" nem azt jelenti, hogy még dvd-nél is sz@rabb minőséget nézzek.(nem csúcskategóriás telefonom, van abszolút nem az, a múltkor kipróbáltam: simán lejátsza a 30 gb-os hd-t.
júl. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:

32/

Erről van szó. Nem mindegy hogy abban a 30GB videóban 2órányi film van (mpeg2) vagy 10 órányi (mpeg4)

Másodszor a DVD az nem HD... Vagy ha nem HD akkor az már neked sz@r minőség..?

júl. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:

Elképzelhető, hogy el tudnánk beszélgetni egy társaságban találkoznánk de ennek így nincsen értelme, mert mikor leírok valamit te félre magyarázod, úgyhogy én a részemről befejeztem, további szép napot.


Format : Matroska

Format version : Version 4

File size : 32.0 GiB

Duration : 2 h 58 min

Overall bit rate : 25.7 Mb/s

Frame rate : 23.976 FPS



ID in the original source m : 4113 (0x1011)

Format : AVC

Format/Info : Advanced Video Codec

Format profile : High@L4.1

Format settings : CABAC / 2 Ref Frames

Format settings, CABAC : Yes

Format settings, Reference : 2 frames

Format settings, GOP : M=3, N=24

Format settings, Slice coun : 4 slices per frame

Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC

Duration : 2 h 58 min

Bit rate : 23.5 Mb/s

Width : 1 920 pixels

Height : 1 080 pixels

Display aspect ratio : 16:9

Frame rate mode : Constant

Frame rate : 23.976 (24000/1001) FPS

júl. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:

A bolti DVD-n csak ilyet találsz:


Width: 720 pixels (1920 helyett)

Height: 576 pixels (1080 helyett)

Display aspect ratio: 16:9 (ugyanaz)

júl. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:

"Én azt hittem te vitatkozol. Hiszen a kérdező leírta már a #6-ban hogy a DVD (mpeg2) -t már kevés mobil eszköz játssza le mert túl nagy bitrátát igényel. (akármilyen konténerben van)"

most erre a felvetésre válaszoltam de úgy látszik nem nyugszol, úgyhogy írhatsz amit akarsz, én már többet nem írok ide

júl. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
A kérdés "DVD-ről másolás" ról szólt.
júl. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

Ne csináljátok már.., DVD to: avi, mkv, mp4 kb mindegy. PL. Blu-ray-ről már nem az.


Amúgy a: "Overall bit rate : 25.7 Mb/s" ... az nagyon komoly. 😀

3000 kb/s már elég jó szokott lenni (pl természetfilmek), de gondolom jó minőség nagy TV-n számít. Mondjuk meg van a következménye a 32GB-os méret.

Van egy filmem 11 Mb/s bitrátával, baromi éles. De 80 colos TV-re szükséges lehet nagyobb.

júl. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
100%

MindigTV műsorszórás a kódolatlan SD cstornákon ha jól látom 1,4 Mbps AVC-vel zajlik, úgyhogy szerintem DVD riphez is elég a 1,5 Mbps XviD.


A gyári DVD VOB (mpeg2) pedig 5-10Mbps bit rate-el rendelkezik.

júl. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 A kérdező kommentje:

hát most akkor ebben jól elkavarodott a téma.


valaki kérdezte nemrg,hogy mi is a cél.

tehát:

adott egy gyári DVD és az ezen lévő filmet szeretném átmásolni a gépre/winyóra/pendrivere MP4-ben, vagy olyanban, amit lejátszik egy sima usb-csatis TV.

nem kell kicsinyíteni, se javítani, minden jó így ahogy van, csak eredetileg, úgyis ráfér a pendrivera, csak lényeg, hogy egy fileként jelenjen meg és ne ígyx ahogy most, 5-6-8 ismeretlen kiterjesztésű fileként (legalábbis ezzel nem tud mit kezdeni a TV pl)

aug. 7. 14:17
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!