Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van bármilyen lehetőség...

Van bármilyen lehetőség DirectX 11 használatára Oracle VM VirtualBox-on Windows rendszeren?

Figyelt kérdés

VirtualBox verzió: 6.0.24r139119 (Qt5.6.2)


A GPT4All v3.0.0-t szeretném futtatni, kipróbálni, hogy mégis milyen gyors a jelenlegi processzorral, videókártyával, és a többi alkatrésszel a gépben, de egy olyan problémába ütköztem, hogy ezt írja mikor futtatni próbálom:


[link]


Gondolom én, hogy DirectX kell neki, az integrációs szolgáltatások is fent vannak a VirtualBox-on, ami lehetővé teszi, hogy ilyet mutasson, és simán menjen az egér:


[link] (Jelen esetben nem jut eszembe minek kell ezt hívni).



júl. 4. 10:04
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Na szóval:


A program úgyszintén elindult az eredeti rendszeren is, de ugyanazt írta, amit a Virtuális rendszer. Leszedtem egy Windows 10 iso fájlt, feltelepítettem egy Windows 10-es rendszert virtuális gépre, ott viszont elindult.


Hogy miért indult el ott, és miért nem indult el Windows 7-en --> A GPT4All Qt 6-ot használ, a TeamSpeak 3 pedig Qt 5-öt. A 6-os, gyárilag nem támogatott a Windows 7-en, ameddig az 5-ös igen.


A Qt 6 directX-et használ a grafikus felületének megjelenítésére, ugyanakkor a GPT4All folyamata, d3d10warp.dll-t használ, vagyis videó kártya nélkül is működik a dolog, a d3d10warp.dll szoftveres cucc.


De egyszerűbb egy link a működéséről:


[link]


Ugyanis én ezt jelenleg nem igazán tudom megfogalmazni jól.


Két megoldás lehetséges, az egyik az, hogy hibakereső segítségével, pár hét szenvedéssel a qt 6 fájlok és a GPT4All fájlainak módosítása, hogy képes legyen működni Windows 7 rendszeren.


A másik megoldás:


Windows 10 rendszer telepítése Virtuális számítógépre, a GPT4All azt írta, hogy 8Gb memória szükséges ahhoz, ami a következő képen látható:


[link]


Persze kitudja, hogy működik e kevesebbel is, és szimplán lassabb lesz, valószínűleg kifogom próbálni.


Még valami: A Virtualbox integrációs szolgáltatásait feltelepítettem Windows 10-re, tapasztalható lesz, hogy amikor indul a rendszer, akkor 4 darab Windows logó jelenik meg egymás mellett nagyjából úgy 40 másodpercig, utána pedig eltűnik és a rendszer működni fog.


Még régebben volt amikor felraktam a Windows 10-et virtuális gépre, ugyanakkor, nem tudtam elindítani az integrációs szolgáltatások telepítése után. A megoldás a következő:


[link] - A grafikus vezérlőt VBoxSVGA-ra kell tenni, 3D gyorsítást pedig engedélyezni. (De aztán lehet azóta javították a legújjabb Windows 10-ben ezt a hibát Virtualbox esetében).

júl. 6. 02:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!