Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van bármilyen lehetőség...

Van bármilyen lehetőség DirectX 11 használatára Oracle VM VirtualBox-on Windows rendszeren?

Figyelt kérdés

VirtualBox verzió: 6.0.24r139119 (Qt5.6.2)


A GPT4All v3.0.0-t szeretném futtatni, kipróbálni, hogy mégis milyen gyors a jelenlegi processzorral, videókártyával, és a többi alkatrésszel a gépben, de egy olyan problémába ütköztem, hogy ezt írja mikor futtatni próbálom:


[link]


Gondolom én, hogy DirectX kell neki, az integrációs szolgáltatások is fent vannak a VirtualBox-on, ami lehetővé teszi, hogy ilyet mutasson, és simán menjen az egér:


[link] (Jelen esetben nem jut eszembe minek kell ezt hívni).



júl. 4. 10:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt akarod kipróbálni hogy a jelenlegi hardwareken milyen gyors, mért is virtualboxban akarod futtatni ami jelentősen visszafogja majd a teljesítményt?
júl. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Azért, mert az eredeti rendszer valamiért nem képes futtatni, miközben a VirtualBox-on levő rendszer igen.


Az eredetin ezt a hibakódot kapom:


[link]


Futtattam adminként, magasabb jogosultságokkal, de egyszerűen nem jövök rá a megoldásra. Viszont még ha 3x is lassabb lesz virtuális gépen, abból meglehet mondani, hogy ez most jó e vagy sem.

júl. 4. 10:32
 3/11 anonim ***** válasza:

Egyebek iránt a GPT4All github repojában le van írva hogy Windows 10 - 11 kell a futtatásához, vért is izzadhatsz akkor sem fog menni Windows 7-en.

Egyebek iránt mi van a gépedben. Oka Van hogy windows 7-t futtatsz mert ha csak az megy el a gépeden akkor az ilyen AI-s dolgokat amit a saját gépeden futtathatsz felejtsd el.

júl. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A virtuális gépen működőképes állapotban van a dolog valahogy, csak a directx hiányzik neki, valószínűleg a megoldás nem a VirtualBox lesz hanem:

A VMware Workstation


[link]


Állítólag, ez a cucc tudja a DirectX 11-et, virtuális környezetben, ami azért, egész jól hangzik.


Hát, hogy mi van a gépemben, Ryzen processzor, és Nvidia videókártya, azok közül is az alsó kategóriába esők teljesítmény szempontjából ha ilyen AI cuccokat nézünk, de az Eclipse megy vele, amivel lehet lila villámot modolni minecraftban.

júl. 4. 10:38
 5/11 anonim ***** válasza:
53%

Szóval már működőképes csak nem megy? Váóóó, te aztán tudsz valamit :D


Próbáld ki nyugodtan, de miután a DirectX probléma megoldódik, majd kapni fogsz egy olyan hibát hogy: Cannot find entry point skip pointer frame messages in dynamic link library user32.dll.


Hmm. Ryzen processzorból és Nvidia videókártyábol nincs is olyan sok.. Ja de.. Jól behatároltad. Az eclipse meg a minecraft meg nem értem hogy jött ide semmi köze a problémádhoz. Mellesleg az eclipse egy 10-15 éves gépen is elmenne.. Ha futtatni akarod legalább egy Windows 10-et fel kell tenned. Meg úgy egyébként is így 2024-ben főleg ha van normálisabb nem 10 éves géped akkor azért illene olyan rendszert használni ami támogatva is van.

júl. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért az a kemény aki Ryzen-en 7-et futtat. 😆 Zen kivételével simán viszi a 11-et pl egy Zen+ 1600AF is.

[link]


Van egy konkrétan minden újjal kompatibilis (vagy könnyen azzá tehető géped) és szívsz a régi Windows-al. 👍 Király vagy.

júl. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

5-ös.


Működőképes a Virtuális gépen, vagyis eltudott indulni, ami azt jelenti, hogy képes kommunikálni a rendszerrel. Az eredeti gépen nem indul el ismeretlen okok miatt. Pedig mind a két rendszer teljesen ugyanaz, semmiben sem különbözik.


Nem találtam információt arról, hogy olyan hibát kapnék pontosan azután, hogy a DirectX probléma megoldódik. Az a hiba akkor történne, ha elindítanám a programot, és még mielőtt képes lenne behozni a GUI-t, amit sikeresen behozott, ugyanis az user32-nek köze van az ablakokhoz, szövegdobozok létrehozásához, sok máshoz. Vagyis meg kellett volna már rég szakadni a folyamat indulásának a virtuális számítógépen, még mielőtt létrehozta volna a hozzá tartozó ablakot.


Tudom, hogy a behatárolás nem igazán teljes, de nem is ez számít.


Az eclipse meg a minecraft úgy, hogy egyrészt kint van az ikonja az asztalon, másrészt beszéltünk a Windows 7-ről, ami nekem van, így úgy gondoltam ha ezt leírom, akkor az egy bizonyíték arra, hogy én most, Windows 7-es vagyok, még így is, 2024-ben.


Köszönöm viszont az aggodalmat a Windows 7 miatt, de továbbra is ezen maradok, mindenesetre én hálás vagyok.


6-os, az mondjuk az :D Hát figyelj, szívok, de nekem ez olyan mint a Linuxosoknak a linux, szabadság.


Mindenesetre köszönöm a válaszokat, a következő napokban leírom mi volt az eredmény, képet hozzácsatolva ennek a GPT4All-nak, aztán meglátjuk működik e vagy sem.

júl. 4. 11:16
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem pistike, ez nem szabadság. Ez a dunning-kruger hatás.
júl. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen akkor egy részén már tovább jutottál, azonban okkal írják a fejlesztők, hogy minimum 10 kell hozzá. Másfelöl teljesítmény ügyileg sem lesz a legjobb hiszen a windows 7-ben rengeteg DirectX 11-es funkció csak szoftveresen van támogatva, nem pedig hardveresen hiába lenne rá képes a videókártyád.


Biztos vagyok hogy teljesítményből más téren is veszítesz. Az alaplap friss driverei sem a videókártya friss driverei nem jelentek meg windows 7-re. Ami megint okozhat problémát, hogy például ezért nem indul-el.


Az új operációs rendszerek nem csak attól újak hogy csicsásabb / vagy épp szarabb de új felülettel rendelkeznek, hanem rengeteg újdonság / módosítás van a motorháztető alatt is.


Példának okául lehet hogy az entry point stimmel az user32.dll-ben, de lehet hogy használnak egy olyan controlt ami windows 7 alatt még nem létezett vagy újjabb feature-ket kapott és máris crashel az egész app.


De sok sikert a futtatáshoz azért, hátha összejön így is.

júl. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Végül is, teljesen egyet értek azzal amit írsz 9-es. Valóban, azt nem vettem figyelemben, hogy az entry point stimmelhet, ugyanakkor mint írtad, késöbb is használhatja ezt a program, de attól még, szerintem működhet, még ha a progam memóriájának is módosulnia kell hozzá.


Köszönöm. Én bízok benne.

júl. 4. 11:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!