Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért volt akkora bukás a...

Miért volt akkora bukás a Windows Vista?

Figyelt kérdés

2024. júl. 3. 12:14
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Nagy volt az erőforrás igény, bugos volt, nem voltak driverek, én így emlékszem vissza.
2024. júl. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Maga a Windows nem volt különösebben bugos, de nagyon lazán álltak a Vista compliant driverek kérdéséhez, az tette nagyon instabillá a rendszert.


Illetve valóban megkövetelt egy tényleg relatív korszerű gépet legalább egy gyorsabb Pentium 4 (legalább Northwood) kategóriás procival.

2024. júl. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Hasonló volt a helyzet mint most a 11-nél. Itt is ment a köpködés az elején. Ott sem volt sima a kezdet. Nekünk egy Core2Duo volt akkor 2GB RAM-mal. És nem újdonságként került hozzánk a Vistás gép így semmi nagy gondot nem tapasztaltunk és évekig használtuk. Talán az SP2 körül-től szinte hibátlanul működött. És ugyebár utána jött a Win7. A Vistát tekinthetjük a 7 béta tesztjének.
2024. júl. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért bukott meg a Windows Vista?


[link]

2024. júl. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A Micro$oft már akkor is jó volt ugyan a sz@r eladásában, de még messze nem annyira, mint manapság. A 11 még a Vistánál is rosszabb, mégis használják.
2024. júl. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A Windows 7-et én is visszasírom, a 11 borzalmas.
2024. júl. 4. 01:35
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Igazából alig volt különbség a 7 és a Vista között.

Ami miatt mégis az egyik bukás lett, a másik meg siekrtörténet, annak több oka is van, de ha egy mondatban össze akarjuk foglalni: a Vista túl nagy változást hozott, és túl sok erőforrást igényelt, de mire a 7 kijött, addigra már megszokták az emberek, a hardverek meg fejlődtek.

- Hardverigény. Tény, hogy a Vista meglehetősen zabálta a hardvert az akkori szinthez képest. Bár egyébként ez a Microsoftnál nem újdonság, pl. amikor a Windows 95 megjelent, akkor is ugyanez volt a probléma... sőt, az XP-nél is. Csak ezek a feledés és a nosztalgia jótékony homályába vesztek, és ma már mindenki felettébb pozitívan vélekedik róluk. Pedig a '95-ből ki is kellett adni egy OSR2 jelzésű, javított kiadást, kb. egy évvel az eredeti után, az XP pedig nagyjából az SP2 után lett igazán ütős rendszer. De visszatérve a kérdés lényegére: a Vista hardverigénye jókora volt, és amikor megjelent, bizony hasonlóan döcögős volt a start, mint pl. most a 11 esetén. Aztán eltelt közel 3 év (a Vista 2007 januárjában, a 7 pedig 2009 októberében jelent meg), egy kicsikét módosítottak a Vistán, kiadták Windows 7 néven, és átütő siker lett. És mindenki ámult, hogy lám, egy Windows, aminek a hardverigénye nincs az egekben. Közben meg annyi történt, hogy 3 év alatt azért sokat fejlődött a hardverpiac, és rengeteg gép lecserélődött, a hardverigény pedig nem, hogy nem csökkent, de némileg még nőtt is, csak ugye azalatt eltelt közel 3 év...

- Kompatibilitás. Az tény, hogy a Visza kompatibilitás terén pocsék volt. Persze, megint csak igaz, hogy ez azért nem újdonság, minden új Windows-verzió megjelenésekor van temérdek szoftver, amik nem fognak működni az új rendszerekkel, de ez a Visza idejében kifejezetten fájó volt. Ekkor még elég sok DOS-alapú szoftver volt használatban (bár XP alatt is már sokuknak, főleg a játékoknak problémás volt a futtatása), meg persze a Win9x-érából is még rengeteg szoftver maradt használatban, és ezek futtatásában a Vista erős kihívásokkal küzdött. Persze, hogy nem lesz átütő siker az a rendszer, amin a programjaid felét nem tudod használni. Viszont eltelt pár év, és ezek a szoftverek egész egyszerűen "kikoptak", mire a 7 érkezett, már jóval kevesebb DOS- vagy Win9x-szoftver futtatására volt igény. Ezen a téren nem lett jobb a Win7, hanem egyszerűen az erre mutatkozó igény csökkent drasztikusan.

Kicsit cinikusan mondhatjuk azt is, hogy a Vista letakarította a terepet a Win7 érkezésének. Ha nincs a Vista, és rögtön a Win7 érkezik, ugyanolyan bukta lett volna.

- Na, meg azért azt se felejtsük el, hogy a Vista fejlesztése, és az akörüli hírverés sem tett jót az elkészült rendszer megítélésének. Eleve többször vakvágányba futottak, nem tudom, hogy ténylegesen mennyi igaz belőle. de akkoriban sokat cikkeztek róla, hogy a fejlesztés félidejénél jöttek rá, hogy alapjaiban nagyon elszúrták a dolgot, és sok mindent kvázi újra kellett írni előlről, és emiatt kicsit összecsapott lett a rendszer, kevés idő maradt a tesztelésre és hibajavításra.

Meg aztán nem egészen ezt ígérték. Szakmai körökben nagy izgalom övezte például a készülő új, "teljes mértékben adatbázis-alapú" fájlrendszernek, a WinFS-nek az érkezését, ami majd "forradalmi újítás lesz a hagyományos fájlrendszerek után", és elemi erővel fogja lesöpörni még az NTFS-t is... A WinFS-ből persze semmi sem lett, egy bétát megért, de ennyi. Az NTFS meg azóta is él, és virul. Szakmai körökben hatalmas nagy csalódás volt, hogy ejtették a WinFS ötletét.

Rebesgették, hogy az egész rendszer .Net-alapú, a kernelen és a drivereken kívül full menedzselt kódú lesz. (Mondjuk akkor még jóval nagyobb nívója volt a .Net-nek, tényleg azt hitték, hogy 5-10 éven belül natív alkalmazások már kvázi nem is lesznek.) Aztán persze ebből a .Net-alapú rendszerből sem lett semmi. Emiatt a szakma is elég negatívan ítélte meg az új rendszert, mert egész egyszerűen nem azt kapták, amit ígértek.

2024. júl. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!