Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Létezik ilyen képkezelő program?

Létezik ilyen képkezelő program?

Figyelt kérdés
Van olyan képkezelő program, ami olyat tud, hogyha egy szót a képen elmaszatolok (pl Paint-tal) vissza tudom eredeti állapotba hozni, hogy el lehessen olvasni a szöveget?
jún. 20. 14:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%
Nem...
jún. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%

Aki pirosat nyomot a nemre, legyen boldog vele! Nem, nem létezik ilyen. Gyakori kérdés ezt itt, de már nagyon unalmas. Most is van egy friss, kisatírozott résszel kapcsolatban. Nem megoldható. Ami nincs a képben, azt semmivel sem lehet visszahozni.

Hasonló az is, amikor valaki hangfelvétel egy részét szeretné eltüntetni. Az sem megy.

jún. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%

Egyébként 76 óta dolgozom képfeldolgozóként (is). Az Adobe Photoshop mindennapi munkaeszközöm a 2.1.-es kiadása óta. Ipari szabvány, nincs is más program, ami teljes mértékben kiválthatná. Ma már csodákra képes. Pl. egy jellegtelen táj egét néhány kattintással felhősre lehet cserélni. A tartalomérzékeny kitöltés is nagyon sokat tud segíteni.

De ha mondjuk egy autó elején lévő logót „összefirkálod”, nem fogja „visszarajzolni”.

A pixelgrafikus képet egy olyan polcos szekrényhez tudnám hasonlítani, amelyik sok kis rekeszből és, és hátul nyitott. Ha van benne valami, és újabb dolgot tennél oda, az hátul kiesik, nincs. Bárgyú, de egyszerű példa.

jún. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
21%

Attol függ hogy mit takar a kisatírozás.. Ha maradt minimális adathalmaz.. pl paintben a festékszóróval egyszer kétszer át lett húzva, akkor maradhat a képen nyoma mégha szemmel nem is látható.. Abbol kis eséllyel vissza lehet állítani a szöveget, viszont specifikusan szerintem program nem létezik rá.

Ha rendesen ki lett jelölve törölve, másik nem transzparens színnel átfestve akkor esélytelen.. Ahogy felettem is említette ami nincs ott mágikusan nem lehet visszahozni..


Viszont téves infó is van benne, mert egy hangfelvétel egy részét el lehet tüntetni.. Például egy zeneszámból el lehet távolítani csak az éneket, vagy csak valamelyik hangszert, vagy épp egy beszédfelvételről a sistergést.. rengeteg AI oldalt / ezközt lehet hozzá találni.

jún. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
59%
Ha egy színnel felül lett írva (Paint-el) akkor nem visszaállítható, de ha egyébb programmal ki van 'kockásítva' (mert az szebb takarás) abból célprogramokkal visszaállítható az eredeti szöveg.
jún. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
25%

4. "kis eséllyel"..., szerintem 0 eséllyel.


Olyan ez, mint az mp3-ból ki lehet-e venni az éneket. Az már egy fájl, rétegek nélkül, szóval képből sem lehet kivenni.

jún. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
67%

"célprogramokkal visszaállítható"


Még mindig nem.

jún. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
29%
6 mp3-ból is ki lehet venni csak az éneket... Pl VirtualDJ is tudja, meg rengeteg ai is van hozzá..
jún. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
8. OK
jún. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
18%
Egyébként egyetemen még feladatként is kaptunk olyat hogy egy képből szöveget kellett kinyerni ami el volt benne rejtve.. Ezt mondtam fentebb is csak nem fejtettem ki.. Ha olyan ezközzel festik le a szöveget, amely az ott lévő pixeleket átszínezi de nem teljes mértékben.. PL transparens az ecset színe, vagy valami festékszóró toolal.. még ha szemmel nem is látod, mert nem tudunk annyira pontosan színeket megkülönböztetni attol még ott marad valamennyire az eredeti szöveg.. ilyenkor bizonyos trashold értékekkel az a megfelelő színcsatornán láthatóvá teheted az eredeti szöveget.. azért írtam hogy kis eséllyel mert nem biztos hogy ilyen tool volt használva.. ha ilyen tool volt használva akkor pedig nem mindegy mekkora mértékben torzította az eredeti színt, pl hányszor húzta végig a toolal a szöveget, milyen mértékű átlátszóság volt a toolon.. esetleg azonos színnel csinálta-e mint a szöveg.. stb.. De lehet lepontozni nyugodtan.. Bizonyos esetekben lehetséges és kész, ha tetszik valakinek ha nem :)
jún. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!