Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudom az alábbi függvén...

Hogyan tudom az alábbi függvényt megcsinálni?

Figyelt kérdés

Excelben vezetem a "bérszámfejtésem" a diákmunkáról, mindig előre számolok, hogy milyen összegű pénzt kellene kapnom az óráim után. Eleinte manuálisan írtam be mindig a cellákba, hogy pl.:

|7:45|14:15|, ez egy délelőtti műszak, viszont én szeretném, hogy ezt automatikusan kitöltse.


Az ötletem az lenne, hogy ez a "Munka kezdete" és "Munka vége" cella elé beszúrnék még egy másik cellát, ahol egy legördülő menüből ki tudnám választani, hogy "De", "Du". Ez a része meg is van, viszont abban elakadok, hogy milyen függvénnyel, milyen módon töltse ki automatikusan a "Munka kezdete" és "Munka vége" cellákat. "HA" függvénnyel próbálkoztam, de az a baj, ha semmit sem választok, üresen hagyom (tehát aznap nem dolgozok), akkor hamisként érzékeli a függvény, és úgy is ír be értéket.


Lehet úgy halmozni a függvényeket, hogy mindig azt válassza ki, ami nekem kell? Vagy hogyan lehetne ezt megoldani?

Próbáltam ezt VAGY függvénnyel, de ahogy elnéztem, az sem igazán erre való.


Egy olyan összetett függvényt tudnék elképzelni, ahol mindig csak az érvényesülne, amelyikre igaz:

HA érték=De -->[Ha igaz-->] 7:45, [Ha hamis -->] Üresen hagyja

HA érték=Du -->[Ha igaz-->] 13:45, [Ha hamis -->] Üresen hagyja


Problémám igazából nem tudom mennyire érthető, tulajdonképpen csak egy automatizáció lenne, hogy ne kelljen mindig összevissza másolgatnom a műszakokat. Kérdés, hogy megoldható-e.


Ha valaki komolyabban szeretne, és tud nekem segíteni, akkor annak a munkafüzetet is el tudom küldeni.


Köszönöm szépen, ha elolvastad! :)



jún. 19. 21:02
A kérdező szavazást indított:
Megoldható
Nem megoldható
Nem túl könnyen megoldható, bonyolult :D
4 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
78%

Ha jól értem, akkor csak 2 db ha függvények kell összefűznöd.


Alábbiban az A oszlopban van, hogy De vagy DU. A függvény ennek megfelelően tölti a 7:45-öt vagy a 14:15-öt. ha nem igaz, akkor üresen marad a cella.


=IF(A2="de";"7:45";"")&IF(A2="du";"14:15";"")

jún. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Úristen, köszönöm szépen!!

Nem tudtam, hogy így lehet függvényeket összefűzni, konkrétan csak egy "&"-ra volt szükségem. :D


Ment a zöld pacsi, köszi még egyszer!!

jún. 19. 22:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!