Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Windows 11 hardver követelmé...

Attilav kérdése:

A Windows 11 hardver követelményei az új világrend (NWO) miatt ilyen magasak ?

Figyelt kérdés

Szerintetek lehetséges hogy a microsoft a windows 11-nek azért szabott magas, a legszegényebbek által nehezen teljesíthető, hardver követelményeket mert az új világrend agendájának való megfelelés a célja vele ?

Nézzük meg részletesebben: TPM2.0 és SecureBoot, előbbi a jobb beazonosíthatóságot és online szolgáltatásokból való végleges kitiltást segíti elő, utóbbi pedig a nyílt forrású rendszerek elleni hadüzenet. A 8. generációs intel, és azzal ekvivalens AMD processzor megkövetelése pedig a szegények mély lenézésére utalhat.

Semmi sem indokolja ezt a magas proci követelményt, a biztonságosságról hadoválnak, de aki nem elég óvatos az az új procik hardveres védelme ellenére is ugyanúgy belefut a netes csalásokba, hülyeség ellen nincs orvosság.

Hogy a magasra tett követemény ordas kamu, arra bizonyíték hogy maga a microsoft tette lehetővé néhány registry bejegyzéssel annak kijátszását, és vígan fut a rendszer akár C2D-n 3. 4.ik generációs core procikon. Tehát a rendszer nem használja az új procik utasításkészleteit. Nyilván most még csak a beetetés időszaka van, azért engedik kijátszani a követelményeket, de 1-2 éves távlatban simán elképzelhetőnek tartom, hogy kiiktatják a telepítőből a követelményellenőrzés átugrásának lehetőségét. Sőt akár az is elképzelhető hogy futásidőben ellenőrizni fogja a rendszer milyen procin fut, és ha az nem felel meg a követleményeknek simán nem bootol be. Tehát hiába kerülnénk ki parancssoros telepítéssel diskpart-al, dism-el bcdboot-tal a telepítési követelményellenőrzést. Joga van e ezt megtenni egy PC-s operációs rendszerek piacán gyakorlatilag monopolhelyzetben lévő cégnek ? Nem tekinthetünk úgy a microsoftra, mint ahogy sokan a facebookra tekintenek szintén monopol helyzete miatt, mint kvázi közszolgáltatást nyújtó cégre ? Ezesetben pedig meg kell felelnie elég sok EU-s, vagy akár tagállami monopólium ellenes, fair trade szabálynak. Rákényszerítheti az EU a microsoftot a hardverkövetelmények ésszerű szintre csökkentésére ?



2023. okt. 21. 00:04
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem mondta hogy a "személlyel való összekötés a lényeg"


Információkat gyűjtenek a felhasználókról pl a szokásaikrol. És adatokat adnak el cégeknek akik ez alapján próbálnak szolgáltatni vagy terméket eladni. Vagy választast nyerni. Ha egy vagy 2 vagy 100 ember szokásairol van szó az senkit nem érdekel. Itt milliókról van szó.. Ezekert már hajlandó fizetni valaki. Az egyébként leg jelentéktelenebb információ is értékes ha reprezentatív. És ez az a biznisz ami nem normális.

2023. okt. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
69%
Miközben használod a Windows-t, látsz reklámokat? Weboldal, vagy egyes ingyenes programok, pl. játékok nem számítanak. Milyen cégnél lenne hasznos az az információ, hogy én pl. A, B, és C programokat használom? Hogy lehetne ez alapján választást befolyásolni, sőt nyerni? Egyszerűen nem értem. Biztos én vagyok a hülye... De inkább hülye vagyok, mint paranoiás.
2023. okt. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
100%

Ettől még nem leszel paranoiás..


Bármelyik cégnél ahol el akarnak adni neked valamit.

Már önmagában a használati statisztika is értékes. Jó, a választást nyerni talán kicsit erős volt. De ezekkel az adatokkal a Microsoft kereskedik ha hiszed, ha nem.

2023. okt. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
100%
Oké, ez jobb, mint a Kabarécsütörtök. :D
2023. nov. 12. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
100%

Most a konteós hülyeségre nem reagálnék, nyilvánvalóan sületlenségeket hadoválsz össze, de fejben nem állsz azon a szinten, hogy ezt felfogd. Szóval maradjunk szigorúan a szakmai tényeknél!


Nos, a Microsoft ennél sokkal egyszerűbb okok miatt emelte meg a hardverkövetelményeket: egyrészt azért, mert jó ideje már tojnak az optimalizálásra, másrészt meg azért, hogy esélyed se legyen (kerülőutas megoldások nélkül) gyengébb gépre telepíteni, és ezzel meg is akadályozták azt a rengeteg negatív véleményt, akik arra panaszkodnának, hogy mennyire pocsékul fut a gépükön. A Win10-nek azért legyünk őszinték: nem volt felhőtlen a fogadtatása. Igaz, ennek csak részben volt oka a magas hardverkövetelmény, több másik dolog is volt, ami miatt sokan negatív véleménnyel voltak róla, de azért elég sokakban ez keltett visszatetszést. Most azzal, hogy a potenciálisan problémás gépekre fel sem hajlandó települni a rendszer, azzal ezt a problémát el is hárították. Amiatt pedig jóval kevesebb felhasználó panaszkodik, és jóval kisebb ideig, hogy esetleg új gépet kell vennie, mint azért, ha lassú lenne a rendszere.

Nem, nem mondom, hogy ez így akár csak kicsit is helyes lenne, de egy szélsőségesen profitorientált vállalatról beszélünk, és ez teljes mértékben magyarázza a döntéseiket.


"Rákényszerítheti az EU a microsoftot a hardverkövetelmények ésszerű szintre csökkentésére ?"

Nem, mert semmi köze hozzá.


Egyébként meg: senki nem kényszerít rá, hogy a Microsoft termékeit használd. Én sem teszem azt, és képzeld, tök jólérzem magam így is. Sőt, rengeteg hülyeségtől megkímélem magam, amikről ti, MS-megszállottak egyfolytában panaszkodtok.

2023. nov. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
100%

#29 "Akkor honnan veszed, hogy kémkedik?"

Ha követed a technikai híreket, már a Win10 megjelenése után nem sokkal kiderült, volt is belőle egy kisebb balhé, amit a MS a tőle megszokott nagyképűséggel kezelt, és "megoldásként" beleírták a felhasználási feltételek közé, hogy bizony, a Windows adatokat fog gyűjteni. Mondjuk ha más szoftver csinálta volna ezt, már rég spyware-nek titulálták volna...

Egyébként meg indítasz egy Wiresharkot, és megnézed, mi merre próbál kommunikálni.


#30 "És miért érdekelné, hogy a mondjuk 1 milliárd felhasználó mi a ***t csinál éppen?"

Mert az adat értékes. Azokra lehet célzott reklámokat alapozni, vagy akár eladni más cégeknek, akár marketing célokra, akár másmilyenre. (A Cambridge Analytica név mond valamit?)


"Ezért tartanának fenn szerverparkot, és erőforrásokat?"

Igen.


"Össze sem tud kötni a személyeddel, ahogy a Google sem."

Dehogynem! Főleg, hogy most már home verzió esetén kötelező a MS fiók használata. Persze, persze, okosan trükközve egyelőre megkerülhető, és megoldható, hogy kizárólag hamis adatokkal használd a gépet, de a gyakorlatban nem olyan könnyű ám anonimnak maradni az oprendszered előtt.


#32 "Hogy lehetne ez alapján választást befolyásolni, sőt nyerni? Egyszerűen nem értem. Biztos én vagyok a hülye... De inkább hülye vagyok, mint paranoiás."

Alkotmányos jogod tudatlannak lenni.

Azért vessünk csak egy pillantást Kínára! Ugye, milyen ártalmatlan is tud lenni, ha monitorozzák a szokásaidat? Persze, persze, most MÉG nem tartunk ott. De ha nem vigyázunk, könnyen hasonló helyzetben találhatjuk magunkat. Vagy ha annyira nem is lesz vészes a helyzet, azért elég sok hátrány érheti az embert abból, ha mások folyamatosan monitorozzák a mindennapjaidat. Az ember sokszor nem is gondolná, hogy egy-egy ártalmatlan adatból mennyi mindenre lehet következtetni.

Hogyan lehetne választást befolyásolni? A monitorozásodból elég nagy valószínűséggel kiderülhet a politikai irányultságod, ha pedig ez megvan, akár egy célzott reklámkampánnyal, akár más módokon egész jól lehet hatni az emberek viselkedésére. Nyilván ez nem fog 30-40 százalékos eltéréseket generálni, de ha azt vesszük, hogy néha egyetlen mandátumnak is kulcsfontosságú szerepe lehet abban, hogy például valaki nyer-e vagy sem, meglesz-e a többsége, vagy a kétharmada, vagy sem, akkor azért ez nem jelentéktelen tényező.

2023. nov. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
69%
#35-36 Egyrészt én az adatküldést nem nevezném kémkedésnek, mert kizártnak tartom, hogy olyanok lennének benne, hogy aaa@bbb.cc felhasználó rendszeresen látogatja az xxx.yy weboldalt, vagy ilyesmi, még ha naivnak is tartasz, részben a releváns reklámok hiánya miatt (még ha akad is 1-2 néha), azok sem a rendszerben, csak egy weboldalon, másrészt a Win 11 (kb. 5 évnél) újabb procikat kér, nem erőseket, nem mindegy. Celeronokat is támogatnak pl.
2023. nov. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
69%

“senki nem kényszerít rá, hogy a Microsoft termékeit használd.”:


Oké de out of box gombnyomásra gond nélkül települő Dungeon Siege -et és Ground Control 2 -t (2000es évekbeli játékok) nem kapsz máshol…sajnos. Szerintem jobban fejleszteni kéne a React OS -t, ami pont ilyen Directx 9 gamingre lehetne ideális a jövőben.

2023. nov. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
100%
Jesus... Kezdjük ott, hogy aki ért is valamennyire az informatikához, az véletlenül sem Windowst haszál. Illetve minden más le van írva a feltételekben, arról nem a user tehet, ha gondolkodás és átolvasás nélkül elfogadta.
2023. nov. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
71%

"Kezdjük ott, hogy aki ért is valamennyire az informatikához, az véletlenül sem Windowst haszál."


:DDD Tehát ezzel azt mondod hogy aki a pc-n játszani is szokott komolyabb játékokkal az nem ért hozzá, amiért windows-t használ, ahelyett hogy valamilyen Linux verzión próbálja futtatni az egyébként windows-ra írt szoftvert. Igazán nagy zseni vagy! :D

2023. nov. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!