Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy lehet Word Exel Powerpoin...

Hogy lehet Word Exel Powerpoint telepiteni linux ra?

Figyelt kérdés

#linux #Office #Linux Word
2023. okt. 6. 15:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
2023. okt. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
LibreOffice
2023. okt. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A Libre Office miért nem jó? Minden Linux disztribúció alapból tartalmazza.
2023. okt. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 gentoojedi ***** válasza:
81%

Mondok jobbat!


Freeoffice!


[link]


Amúgy playonlinuxszal lehet a legegyszerűbben MS. Office-t feltenni.


De mehjegyezném, hogy 2007, 2013 és 2016-ot lehet. Utóbbi kettőt aktiválni is online. Tehát fontos, hogy eredeti legális sorozatszámos legyen. Aktivátorozni nem lehet.

Ha meg eleve ilyesmin goldolkodsz, legjobb választás a freeoffice.

2023. okt. 7. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"Sehogy".

Jó, ez persze nem igaz, mert a Wine, és különböző változatai sok Windowsra írt szoftvert elég jól tudnak futtatni, bár tapasztalatom alapján a MS Office pont olyan, amivel komoly gondjai vannak. Legalábbis az újabb verziókkal. De a Wine-t is folyamatosan fejlesztik, lehet, hogy amit ma még nem lehet vele futtatni, azt a következő verzióban már gond nélkül.

De!

Ha az ember hajlandó elfogadni, hogy a Microsoft világán kívül is van élet, nem is biztos, hogy szüksége van Microsoft Office-ra. Van ezen kívül még néhány irodai programcsomag, amik natívan futnak Linuxon (is), és simán hozzák azt a színvonalat, amit a MS Office-tól várt az ember. Sőt, személyes véleményem szerint még van, amelyik felül is múlja.

A legkézenfekvőbb választás a LibreOffice. Amikor még Windowst használtam, akkor is ezt használtam, Linuxon pedig teljesen egyértelmű, hogy ez legyen az irodai programcsomagom. A legtöbb Linux terjesztés alapból tartalmazza (vagy alapból választható, mert pl. a Manjaro telepíthető úgy is, hogy a FreeOffice az alap), vagy ha mégsem, akkor is ingyenesen és egyszerűen telepíthető. Kezeli a Microsoft formátumait is, mégpedig kifejezetten jól, én kompatibilitási problémával az utóbbi 4-5 évben egyszer sem találkoztam. Egyetlen furcsasága (?), hogy alapból a klasszikus felületet támogatja (amit én személy szerint nem tudnék hátránynak nevezni), és nem a Microsoft által bevezetet szalagos eszköztárat. De egyébként pár kattintás, és ahhoz hasonló elrendezést is be lehet állítani.

Aztán ott van a WPS Office. Szintén ingyenes, és küllemében is próbáltak kedvezni a Microsoft Office használóinak.

Gentoojedi kolléga említette a FreeOffice-t, ami szintén jó választás lehet. Van fizetős, és ingyenes verziója is, előbbivel nincs tapasztalatom, utóbbira azt mondom, hogy amire általában kell, arra jó. Ingyenes regisztrációhoz kötött, de egyéb macera nincs vele.

Amit még tudok ajánlani, az az OnlyOffice. Ingyenes, küllemre szintén a Ms Office-ra hajaz, és alapból annak a formátumait használja.

Meg vannak még egyéb, kevéssé ismert szoftverek is: AbiWord, Gnumeric, Calligra Office, stb.

Illetve léteznek online office-ok is, többek között a MS Office-nak is van online verziója, akár ingyen is.

2023. okt. 7. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
36%
4, Wooow most kipróbáltam és tényleg nagyon jó ez a freeoffice! Úgy néz ki mint a rendes microsoft office. Én nem nagyon szeretem a libreoffice-t egyébként. Meg hát max egyszerű számolásokra használom nem ilyen scriptek futtatásához meg bonyolult statisztikákhoz :D
2023. okt. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Az első felelet válasz a kérdésre. A libre emlegetése nem az.
2023. okt. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

#7 "Az első felelet válasz a kérdésre."

Ha már kikacoskodsz, akkor én is. Igazából csak harmadrészt válasz a kérdésre, mert az 1. pontja a linkelt megoldásnak böngészős Office-ról szól, a kérdés meg arról, hogy hogyan telepítheti Linuxra. A harmadik pont pedig virtualizációról szól, szóval ez sem azt írja le, hogy Linuxra hogyan lehet telepíteni.


#7 "A libre emlegetése nem az."

Technikailag lehet, hogy tényleg nem.

De nem gondolnám halálos bűnnek rávilágítani, ha valamit nem célszerű az adott módon megoldani. Ugyanis a Ms Office pont az a termék, ami tohadt kényes a Wine-ra. Feltelepítheted, aztán az, hogy mennyi macerával sikerül, és mennyire lesz stabil, egy másik kérdés.

Továbbá tapasztalat, hogy a többségnek lövése sincs róla, hogy ugyanarra a problémára létezik más, sok esetben egyszerűbb megoldás is.

2023. okt. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Most mit kötözködtök már azt se tudjuk milyen disztrója van a kérdezőnek csak ide köpött valami random kérdést.


Az első válasz meg nem válasz a kérdésre. Google-t én is tudok használni.

2023. okt. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
47%

De legyen annyi elég, hogy lesznek szoftverek amik nem fognak linuxon jól működni. Vagy csak szívás árán, de akkor sem fullosan. Ez a linux hátránya. Cserébe ingyenes. Ha valami nem open source akkor kb. felejtsd el, hogy 100%-osan normálisan fog működni rajta. Lehet bohóckodni a wine-al de én nem szeretem.


Egyébként sok fejlesztő elmehet a P-be. Játékfejlesztők is mert kb 1 gombbal többet kellene megnyomni, hogy linux-ra is megjelenjen a játék. MAC-re persze megjelenik ugyanaz a szoftver mikor az is linux alapú :D

2023. okt. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!