Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Szörnyű iramban fejlődik az...

Szörnyű iramban fejlődik az AI. De nem nagyon aggasztó a hibák miatt is ez a sebesség?

Figyelt kérdés

Lásd GPT-6: https://www.youtube.com/watch?v=xBYbd5IdPyI


Nekem az a bajom, hogy egy egyszerű program, meg oprendszer esetén is néha évtizedig fejlesztik ,aztán mégis vannak benne biztonsági hibák. Az AI-ban a biztonsági hibák valószínűsége és szörnyű hatása is nagyobb, és túl gyors a fejlődés, hogy ezeket kiszűrjék.



2023. okt. 6. 10:37
 1/4 A kérdező kommentje:
És akkor ez csak a gyakorlati probléma, de a fejlődés gyorsasága még pluszban is aggasztó az AGI miatt, meg a munkaerő piac miatt, de ezt most ne nyissuk ki, csak a biztonsági kockázatokat.
2023. okt. 6. 10:38
 2/4 anonim ***** válasza:
78%
Túlmisztifikált és hiszterizált. Én csak a jozan emberi észben, természettel való harmóniában hiszek. Teszek a betáplált ismeretek visszaböfögésére.
2023. okt. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Meg fogjuk tanulni ezt is kezelni, mint bármi mást. Sok mindennel riogattak már az elmúlt évszázadokban, ezerszer jósoltak világvégét, aztán mégis elmaradt eddig mindegyik.
2023. okt. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
66%

Ha hamarabb eljut ugyanoda mintha emberek programoznák mi a baj az esetleges hibákkal? Az önvezető autónak nem balesetmentesnek kell lennie, elég ha kevesebb balesetet okoz, és onnantól már biztonságosabb. Ezt a szintet szerintem a legtöbb területen meg fogja ugrani.

Munkaerőpiac miatt sem aggódnék, minden ipari fejlődésnél megszűntek munkák, és lettek helyettük mások, nem ez az első eset, nem is az utolsó.

2023. okt. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!