Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 10 telepítő lemezt...

Stefan91 kérdése:

Windows 10 telepítő lemezt miképp lehet készíteni, milyen írási sebesség javallott?

Figyelt kérdés

Elsősorban szeretném leszögezni, a pendrive-os verzió nem érdekel!

Igen, meglehet, hogy megvásárolni meglehet (január 31-ig!), de kérlek ne dobálj mindaddig kővel, hogy letöltöm mondjuk nCore-ról, míg egyedül Én nem leszek csak e földön ilyen galád, hogy torrenten szerzem be!

...most pedig a lényegre térve, lévén még telepítő lemezt nem készítettem, a kérdésem az lenne, hogy miképp készítsem el azt?

Letöltve ez lett: hu-hu_windows_10_consumer_editions_version_22h2_updated_jan_2023_x64_dvd_9ace66ba (ISO formátum, képfájl)

Tehát ezt mondjuk egy CDBurner-rel/NERO-val, megnyitom az író programot, képfájl készítése opció, majd betallózom a fentebbi ISO-t, és a sebességet beállítom alacsonyra? (Jelenleg 48x-ros, de mondjuk szükséges átállítani, hogy bootolható legyen 4x-re?)

Vagy esetleg rossz az alap koncepcióm a fájlt illetően?

Az ISO fájl 5,6GB tehát nem sima DVD-re menne.



2023. jan. 26. 17:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
70%

"letöltöm mondjuk nCore-ról"

Csak úgy mondom, hogy a hivatalos oldalról is letölthető...

Egyébként: tök mindegy az írási sebesség.

2023. jan. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
76%

Ahogy írták, a Microsoft oldaláról ingyen letölthető a friss telepítő, ne bohóckodj ncoreos verzióval.


Az írási sebesség mindegy.

2023. jan. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
60%

Letöltés: tb.rg-adguard.net

A hivatalos microsoft szerverekről tölti.

SHA ellenörzőösszeg android/linux alól ellenőrizhető a MS letöltőoldalán.


Windowsban simán jobbegérgomb es iso képfile írás lemezre. Semmilyen segédprogram nem kell.

[link]


Ha ez az iso nem férne rá a4,3-as lemezre akkor inkább MCT-vel töltsd le az iso-t...

2023. jan. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

1-2. hozzászóló, letölhető, értem. Rá kerestem. Megvásárolható. Bennem van lehet a hiba, sőt, tuti bennem. Windows-Windows OS-Windows 10 Pro-109.990Ft bevásárlókocsiba.

Feltételezem tátott szájjal futottam a .... erdőbe.


3. hozzászóló, amit írtam akkor az úgy nem tökéletes? Persze köszönöm a válaszod!

2023. jan. 26. 18:17
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalos Win.10 telepítő a Microsoft-tól. Media Creation Tool:

[link]


Az írási sebesség mindegy.

2023. jan. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
70%

Aha, valamit benéztél.


[link]


A linken ott az eszkz letöltése , letöltöd elindítod és ezzek a kis progival bármilyen telepítőt tudsz csinálni: USB-t, iso-t DVDhez, amit akarsz és ingyenes.


Nyilván kódot nem kapsz hozzá, de azt keresel az ncore-on.


Maga a Windows telepítője ingyen letölthető, feltelepíthető és jobb az origi a Microsofttól, mint egy ki tudja mivel taknyolt, hackelt, vírusos az ncore-ról. nyilván ennél az aktiválást meg kell oldani, erre is vannak megoldások a neten és ha nem boldogulsz és minden kötél szakad akkor még mindig tudsz venni egy pár ezer forintos szürke licencet amivel gond nélkül tudod aktiválni a Windowst:


[link]


Amíg van lehetőséged az eredeti telepítő ingyenes beszerzésére, addig a saját érdekedben NE használt warez telepítőt.

2023. jan. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
47%

4/ "akkor az úgy nem tökéletes?"

Ezt úgy mondják hogy nem szükséges. Persze lehet közben cigánykereket hányni az asztal körül, vagy népdalokat énekelni. De ilyesmi nem szükséges. De ha te ettől jobban érzed magad megteheted mivel a végeredményt nem befolyásolja. 😀

2023. jan. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

5-6. hozzászóló: Köszönöm szépen az érdemi segítségeteket, így már tiszta a kép! Pacsim nektek. :)


7. Köszönöm neked is, sokat segítettél... Szép estét! :)

2023. jan. 26. 18:31
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

#6


"mint egy ki tudja mivel taknyolt, hackelt, vírusos az ncore-ról"


Már évek óta csak eredeti MVS (MSDN) Windows telepítők vannak az nCore-on.

Már rég nem engedélyezett a módosított telepítők feltöltése.

[link]

2023. jan. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 P.O.C. ***** válasza:
34%

Na akkor rajunk rendbe néhány dolgot...


1. Miért nem jó a pen drive? Ahhoz már nagyon régi gépnek kell lenni amelyik nem támogatja az USB boot -ot. Legalább 2005 előttinek. Nem mellesleg pen drive -ról sookal gyorsabb a telepítés.


2. Azt ugye tudod, hogy egy Windows 10 Consumer Editions 64 bit nem fog ráférni egy egy rétegű DVD -re? Van otthol Dual Layer lemezed?


3. Filléres tétel egy szürke licenc pl a hardveraprón, ezért nem éri meg warezolni ncore meg társai, ha mégis akkor normális megbízható forrásból szedd el az aktivátort: [link]


4. Nem, nem mindegy az írási sebesség!! Már évek óta nem foglalkozok vele, de annó százával írtam DVD -ket különböző írókkal. A jó munkához idő kell mondás abszolút érvényesül. A gyorsan megírt lemezekkel gyakran volt gond, hogy más meghajtók jobban erőlködtek vele, vagy abszolút nem is olvasták be. A legtöbb gond asztali DVD lejátszókkal és autós CD-s rádiókkal volt. Ha megnéztem egy gyorsan és egy lassan írt lemez felületét, a lassan írton sokkal erőteljesebben látszottak a sávok, a gyors kapkodós változaton meg alig látszottak, és furcsán sávosodtak. Persze sok függ az írón és a nyersanyagon is, de ne kockáztasd a minőséget, hogy megspórolj 2-3 percet. Sajnos MCT -on és a Windows saját iso felíróján sem lehet sebességet állítani alapból maxon tolja, ehhez custom író szoftvert kell telepítened, mint pl az IMGBURN.

2023. jan. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!