Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 10 telepítő lemezt...

Stefan91 kérdése:

Windows 10 telepítő lemezt miképp lehet készíteni, milyen írási sebesség javallott?

Figyelt kérdés

Elsősorban szeretném leszögezni, a pendrive-os verzió nem érdekel!

Igen, meglehet, hogy megvásárolni meglehet (január 31-ig!), de kérlek ne dobálj mindaddig kővel, hogy letöltöm mondjuk nCore-ról, míg egyedül Én nem leszek csak e földön ilyen galád, hogy torrenten szerzem be!

...most pedig a lényegre térve, lévén még telepítő lemezt nem készítettem, a kérdésem az lenne, hogy miképp készítsem el azt?

Letöltve ez lett: hu-hu_windows_10_consumer_editions_version_22h2_updated_jan_2023_x64_dvd_9ace66ba (ISO formátum, képfájl)

Tehát ezt mondjuk egy CDBurner-rel/NERO-val, megnyitom az író programot, képfájl készítése opció, majd betallózom a fentebbi ISO-t, és a sebességet beállítom alacsonyra? (Jelenleg 48x-ros, de mondjuk szükséges átállítani, hogy bootolható legyen 4x-re?)

Vagy esetleg rossz az alap koncepcióm a fájlt illetően?

Az ISO fájl 5,6GB tehát nem sima DVD-re menne.



2023. jan. 26. 17:57
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
78%

#10


1. Leírta, hogy "Elsősorban szeretném leszögezni, a pendrive-os verzió nem érdekel!"


2. Leírta, hogy "Az ISO fájl 5,6GB tehát nem sima DVD-re menne."


3. A licencről nincs szó a kérdésben.


4. Ne hasonlítsd össze a 10-20 évvel ezelőtti DVD írókat és lemezeket a mostaniakkal.

2023. jan. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
59%

11: "Ne hasonlítsd össze a 10-20 évvel ezelőtti DVD írókat és lemezeket a mostaniakkal."


Szerinted mi változott? Amikor 2-3 éve néztem számtech boltban írót, a 2009 körül gyártott raktáron maradt asus-okat lehetett elvétve kapni. Nem valószínű, hogy gyártanak már dvd írót egy ideje.

2023. jan. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

#10 feltételezem #12 is egyben:


1. Nincs bajom a pendrive-os verzióval, nem írtam, hogy a gépem értelemszerűen nem lenne alkalmas eme módszerrel való telepítésre, pusztán NEM érdekel! Meglehet jártasság hiánya? Lehet...


2. Természetesen tudom, hogy nem fog ráférni, hisz bele is foglaltam a leírásomba! Valóban nincs itthon ilyen lemezem, ezért veszek, vennék...


3. A licences része a dolognak nem képezi érdeklődésem tárgyát, azt egyénileg megoldom.


4. Igen, ezért kérdeztem, hogy inkább lassabb írási sebesség a mérvadó bootolásra, telepítő lemez elkészítéséhez.

---------------


#11-es: Köszönöm szépen! :)

-----------------------------


Uraim/Hölgyeim, nem célom egymásnak ugrasztani senkit sem ezzel a kérdéssel! Mindenkinek a maximális tiszteletem! Vicces kommentek jöhetnek, értem a poént, csak nincsenek segítségemre.

nCore-ról azért szedtem le ezt a verziót, mert a hozzászólások alapján sokaknak tökéletesen megfelel(t), így gondoltam nekem is megfog.

Mindezek tükrében csak annyit szerettem volna megtudni, elég-e egy CDBurner/Nero, 8,5GB dvd lemez, egy képfájli írási módszer, s egy lassabb írási sebesség beállítás?

Mindezek ellenére sajnos kevés ember adott érdemi információt erre a pár apró kérdésre, de akik adtak, azoknak mégegyszer innen is köszönöm! :)

2023. jan. 26. 20:36
 14/21 A kérdező kommentje:
*egy képfájli írási módszer, s egy lassabb írási sebesség beállítás elegendő-e, illetve magában ezt a letöltött ISO fájlt tallózzam-e be?* -jav.
2023. jan. 26. 20:37
 15/21 P.O.C. ***** válasza:
58%

#12: Persze hogy nem változott semmi. Már nincsenek új fejlesztések. Semmi értelme nekik pénzt ölni bele, mert a DVD írás rétegtermék még lett. A mai laptopokból egyszerűen kihagyják, sőt asztali gépek házaiba már nem is nagyon raknak 5,25" -os helyet sem. Mert nem kell az embereknek.

A gyér kereslet miatti, gyatra profit meg nem hajtja a fejlesztéseket. Rég meghaladta a korát. A streaming, a felhő, a jóval gyorsabb internetkapcsolatok, az olcsó tömeg termékké vált pen driveok, sorolhatnám..


"Nincs bajom a pendrive-os verzióval, nem írtam, hogy a gépem értelemszerűen nem lenne alkalmas eme módszerrel való telepítésre, pusztán NEM érdekel! Meglehet jártasság hiánya? Lehet..."


Nem hiszem hogy a jártasság hiánya, semmivel nem kell hozzá nagyobb jártasság, mint egy DVD megírásához. Inkább a makacs maradiság lehet az oka.

2023. jan. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

#15 Legyen igazad, makacs maradi vagyok. Nem tudtam, hogy ez bűn, s a rajtam kívüli úgymond "makacs maradiakat" azzal büntetik, hogy az újfajta gépházakba/gépekbe már nem is helyeznek DVD írót/olvasót!

Minden a stream, felhő meg kutyaf@sza világa, aztán vannak helyzetek mikor épp ezek egyike meghibásodása vagy átmeneti zavar miatt megáll az élet meg a tudomány, vagy veszik minden el. Kössz. Pro és kontra érvek mind mellett szólhatnak ennyiből, de nem célom papolni egyik mellett, se ellen sem.

Még egyszer leírom, NEM ÉRDEKEL a pendrive-os isten verése, a kérdésem sem erre irányult. Ha erre nem tud valaki választ adni, akkor kár hozzászólni. Nem vagyok kíváncsi se a tech fejlődésére, se az okításra arról, ami nem is érdekelt. Mindemellett köszönöm, s elnézést, ha nyers voltam, lévén mondtam mindenkinek megadom a tisztelet, de már a hócipőm kivan a sok okoskodással...

2023. jan. 26. 21:52
 17/21 anonim ***** válasza:
60%

Kérdező: a kérdésedre már megkaptad a választ a #3 ban.

8GB-os dvd vel simán használhatod az 5-6GB-os isot is. Csak figyelj pontosan a cikk lépéseire, mert sokan még a képeskönyv lépéseit se tudják követni és hibásan telepítenek.


A win10 használható aktiválás nélkül is apró korlátozásokkal. De már 5ezerFt alat lehet venni webshopban aktiváló számsort számlára ha legálisan akarod használni.

2023. jan. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 NTBS ***** válasza:
56%
Töltsd le a hivatalos weboldalról.
2023. jan. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

#12


"Nem valószínű, hogy gyártanak már dvd írót egy ideje"


2023. április 17.-én (Tavaly) gyártott LG GH24NSD5 DVD meghajtót vásároltam múlt héten, tehát gyártanak

márc. 31. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
19: Én valami gembird külső usb hulladékot vettem pár hete. Arra, hogy grabbeljek 4-5 lemezt elég volt, de igazából ezen túl kidobott pénz volt az ablakon az is.
ápr. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!