Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Szerintetek miért nem játssza...

Szerintetek miért nem játssza le a DVD lejátszóm a lemezt?

Figyelt kérdés

Tehát laptop-ról írtam dvd lemezre egy filmet.

Mp4-ben, a laptop lejátszotta a DVD lemezt, a DVD lejátszó viszont nem.

Aztán átkonvertáltam avi-ba, és azt írtam rá a lemezre.

A helyzet ugyanaz, az avi fájlt lejátszotta a laptop, a DVD lejátszó nem.

A régebben írott dvd lemezeket viszont lejátsza a DVD lejátszó. Ezek is avi filmek.



2023. szept. 22. 09:45
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

#10

Régi tv

2023. szept. 22. 11:06
 12/32 A kérdező kommentje:
És akkor most mit csináljak?
2023. szept. 22. 11:20
 13/32 anonim ***** válasza:
A linkelt specifikáció oldal tételesen leírja milyen kódolást támogat. Erre kell konvertálni a videókat. Keresve egy olyan programot, amiben ezek az értékek kiválaszthatók, régen pl. a Format Factory-ban lehetett tucatnyi előre beállított vagy egyedi feltételek szerint konvertálni.
2023. szept. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:

Nézd meg, hogy milyen formátumba tud lejátszani a TV-d és olyanba tedd rá a lemezre.


Itt van a TV-re telepítve a VLC.

[link]

2023. szept. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

#14

Már mondtam régi tv-m van.

Ezt a DVD írót használtam először:CD burner

Majd BurnAware programot.

2023. szept. 22. 11:28
 16/32 anonim ***** válasza:
40%

#15


Azért írtam, hogy "Nézd meg, hogy milyen formátumba tud lejátszani a TV-d és olyanba tedd rá a lemezre."

2023. szept. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
59%

Ha ezt lejátsza akkor csak a kódolást méretet rontottad el.

[link]

2023. szept. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
Azt még nem mondtam hogy a DVD író program azt írta ki hogy a fájlok nem dvd formátúak, a program nem fogja átkonvertálni. Bár akkor még Mp4-ek voltak.
2023. szept. 22. 11:45
 19/32 anonim ***** válasza:
73%
A linkelt leírásban ott van hogy ismeri a DivX-et (tehát az XviD-et is), sőt a USB fat32 pendriveokat is, tehát adatként írd ki .avi formátumban.
2023. szept. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
59%

Ha előtte konvertálod a megfelelő formátumra, akkor adatlemezként is kiírható. A DVD formátumra írás buherálja meg ismét a fájlokat, mert az addigi kódolást valami másra változtatja.

Közel 20 éve néztem utoljára DVD-lejátszón tartalmat, de már akkor is vitte a legolcsóbb alap modell az adatlemezeket, ha a videó kódolása támogatott volt.

2023. szept. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!