Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Szerintetek miért nem játssza...

Szerintetek miért nem játssza le a DVD lejátszóm a lemezt?

Figyelt kérdés

Tehát laptop-ról írtam dvd lemezre egy filmet.

Mp4-ben, a laptop lejátszotta a DVD lemezt, a DVD lejátszó viszont nem.

Aztán átkonvertáltam avi-ba, és azt írtam rá a lemezre.

A helyzet ugyanaz, az avi fájlt lejátszotta a laptop, a DVD lejátszó nem.

A régebben írott dvd lemezeket viszont lejátsza a DVD lejátszó. Ezek is avi filmek.



2023. szept. 22. 09:45
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
75%

Adat lemeznek írtad meg és lezártad? Vagy csak ráhúztad a filet?

A DVD lejátszó plusszos vagy minuszos és ha valamelyik azt támogatja a DVD lejátszó?

2023. szept. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
75%

A támogatott kódolás is számít, nem csak a formátum. Egy .avi is lehet divx vagy xvid, egy .mp4 is lehet X264 vagy X265. Ha csak az egyiket támogatja a lejátszó, de a másikba van kódolva, nem fog működni.

Meg kell nézni a specifikációt, hogy mit támogat, és vagy olyan forrást keresni, vagy olyan beállításokkal konvertálni, hogy egyezzen.

2023. szept. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

#1

Lehet hogy lezárta.

De nem adatnak írtam.

Azt írja

"Cannot play group 1, content 1"

2023. szept. 22. 10:07
 4/32 anonim ***** válasza:
63%

VLC media player-rel próbáltad?

[link]

2023. szept. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
75%
Az avi egy konténer, abban lehet elég sokféle videó. A DVD lejátszók általában csak az MPEG2, DivX és Xvid kodeket ismerik, hangból is csak PCM, MP2, MP3 és AC3. Manapság viszont a H.264, H.265 videó, AAC, E-AC3, DTS hang kodeket használnak, mert modernebb, hatékonyabb, kisebb bitráta mellett is jobb minőségű lesz. De az elavult eszközök, mint a DVD lejátszó ezeket nem ismeri. A BluRay lejátszó már ismeri a H.264-et (ez is elég régi már, de az egyik legelterjedtebb formátun), meg az AAC és DTS hangot. Ennyivel beljebb vagy egy ilyen eszközzel, ha ragaszkodsz az optikai lemezhez. Ha viszont USB is jó, egy asztali médialejátszót vegyél. Az visz szinte mindent és szoftverfrissítés által újabb formátumokra is megtanítható (ameddig a gyártó támogatja).
2023. szept. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Egyébként először adat dvd-nek írtam (itt írta ki a lezárást) véletlen, majd töröltem a tartalmát a lemeznek és újra írtam videó dvd-nek.
2023. szept. 22. 10:34
 7/32 anonim ***** válasza:
63%
A lemezt le kell zárni, asztali akkor látja. És igen sok kodek van amit nem bírnak lejátszani.
2023. szept. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
25%
A VLC media player-t használj, az lejátssza.
2023. szept. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

#8

De a DVD lejátszó nem játssza le.

[link]


Mit csináljak egy Vlc-vel ami számítógépre való

2023. szept. 22. 10:51
 10/32 anonim ***** válasza:

A DVD lejátszó nem a TV-hez van csatlakoztatva?

Én is a TV-n telepítettem a VLC-t mert én is csak a VLC-vel tudom lejátszani.

Persze ha régi TV-d van akkor nem tudod rátenni a VLC-t.

2023. szept. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!