Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Érdemesebb Win11-re váltani...

Érdemesebb Win11-re váltani Win10 helyett?

Figyelt kérdés

Nekem nem támogatott gépem van, de elvileg valahogy meg tudom csinálni. Szóval ha érdemes akkor utánanézek annak a dolognak is. De most őszintén van valami előnye? Most még jönnek ki frissítések a 10-esre is. Tudom, hogy ki akarják vezetni.

Mindenestre nekem nagyon úgy tűnik, hogy azért van ez az egész, hogy az ember ne csak az operációs rendszerét hanem a PC-jét is lecserélje. Win11 kompatibilis gépek úgy elég drágák, hogy csak a böngészőt használom. Százezer éves a PC-m, de úgy lennék vele amég megy addig hajtom aztán majd akkor cserélném ha kimúlik valamelyik alaktrésze.

Gondolkozok, hogy Linuxra váltok. Eddig úgy voltam hogy minek ha windows van rajta és ezen is megy minden. Mindenesetre mondom nekem ez a húzás nem tetszik amit én így laikusként látok: hogy nagyon sokan vagyunk így akik csak filmezésre, netezésre vagy alap office használatra használjuk a gépet.



2023. aug. 17. 22:49
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
77%

8/ "A kritikus biztonsági frissítések utána is jönnek még egy darabig"


NEM. 2026-tól semmilyen frissítés sem fog win10-re érkezni..!


(legfeljebb a Defenderre, hisz arra még ma is érkezik win7-nél is)

2023. aug. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha a 10-essel elvagy, jól működik, akkor nem sok értelme van a Win11-re frissítésnek, amíg nem feltétlenül szükséges. Utána meg vagy váltasz Linuxra (ha az is elég), vagy cserélsz gépet is. Én nem feltétlenül ajánlanám, hogy a 11-est haxolgasd fel olyan gépre, amire alapból nem megy fel, több okból is. Az egyik, hogy az egész eleve egy "tweak", ami általában nem emeli a rendszer stabilitását, valamint a későbbi frissítések is nehézkesek lehetnek, még ha ma nem is azok, aztán majd töltögetheted a nem hivatalos patch-eket ki tudja kitől és honnan (és hogy mi is van benne...).


A Microsoft 2025/26-os céldátuma sem feltétlenül van kőbe vésve, látjuk, hogy a Win7 esetében is mit műveltek, szóval egyelőre felesleges ezen pörögni. Nekem az a tervem, hogy addig marad 10-es, amíg van rá frissítés, utána kezdek el új PC-t nézni. Addig marad.

2023. aug. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
82%
Sok értelme nincs a 11-nek, gyakorlatban akkor érdemes használni ha valakinek 12-13 gen intel procija van a hibrid felépítés miatt, amúgy semmi értelme.
2023. aug. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!