Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Érdemesebb Win11-re váltani...

Érdemesebb Win11-re váltani Win10 helyett?

Figyelt kérdés

Nekem nem támogatott gépem van, de elvileg valahogy meg tudom csinálni. Szóval ha érdemes akkor utánanézek annak a dolognak is. De most őszintén van valami előnye? Most még jönnek ki frissítések a 10-esre is. Tudom, hogy ki akarják vezetni.

Mindenestre nekem nagyon úgy tűnik, hogy azért van ez az egész, hogy az ember ne csak az operációs rendszerét hanem a PC-jét is lecserélje. Win11 kompatibilis gépek úgy elég drágák, hogy csak a böngészőt használom. Százezer éves a PC-m, de úgy lennék vele amég megy addig hajtom aztán majd akkor cserélném ha kimúlik valamelyik alaktrésze.

Gondolkozok, hogy Linuxra váltok. Eddig úgy voltam hogy minek ha windows van rajta és ezen is megy minden. Mindenesetre mondom nekem ez a húzás nem tetszik amit én így laikusként látok: hogy nagyon sokan vagyunk így akik csak filmezésre, netezésre vagy alap office használatra használjuk a gépet.



2023. aug. 17. 22:49
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Nagyjából egy szinten vannak. Én a 10-et fogom használni ameddig lehet.
2023. aug. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
78%

Ha kutyára inhalálod akkor a 10 est ha macska akkor a 11 est :D

Öreg rossz kategóriában vagy..

2023. aug. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%

A Windows 10 majd csak 2025 októbere után nem lesz támogatott. Addig is nyugostan használhatod.


Ha nem tudsz új gépet venni, akkor, ahogy írtad, a linux teljesen megfelel majd neked, a fent említett feladatokra. Amik leginkább hasonlítanak a Windows-ra, azok a Linux Mint, valamint a Zorin OS. Esetleg még a ChromeOS Flex lehet egy megoldás, ami ezeket a feladatokat tökéletesen ellátná.


Amúgy egyelőre még fel tudod tenni nem támogatott gépekre is a Windows 11-t, Rufus-al ha ráírod egy adathordozóra, automatikusan megkérdi, hogy kikapcsolja-e a TPM-et és a Secure Boot-ot.

2023. aug. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Modernebb a GUI. Ez a fő különbség. Én használom, mert nekem tetszik, de Win 10 óta kiherélt telepítőlemezt használok, amiben csak az általam használt appok vannak benne előtelepítettként. A Win 11 esetén nagyon túlzásba estek ezen a téren.


Az O&O ShutUp10 programját is ajánlom használni Win 10 óta a felhő alapú szolgáltatások egyszerű letiltásához.


[link]

2023. aug. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi, hogy nem támogatott rendszeren a főverziókra kézzel kell frissíteni, ez is lényeges a számodra. A procedúra ugyanaz lesz, mint a Windows telepítésekor, csak most bootolás helyett megnyitod Windows-ban a pendrive tartalmát és rákattintasz a setup.exe-re.
2023. aug. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
77%
Esetleg megvárod a win13-at... :P
2023. aug. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%
Nem támogatott a gépem (sima laptop) talán a proci miatt, de nem áll szándékomban újat venni. Ha valóban megszűnik a támogatás 2025-ben, akkor így jártam. Anno a 7-est is addig használtam, míg lehetett telepíteni kékhalál nélkül. Vagy megismerkedem a Linux oprendszerrel, sok mindenre úgysem használom a lapost.
2023. aug. 18. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"Mindenestre nekem nagyon úgy tűnik, hogy azért van ez az egész, hogy az ember ne csak az operációs rendszerét hanem a PC-jét is lecserélje."


Nem, nem azért van. A Win10 kiadása óta érkezett egy rakás új hardveres funkció amire macerás lett volna optimalizálni valamint a Microsoftnak kellett valami ami egyszerre jó desktopra és a mobil eszközeikre is.


" Win11 kompatibilis gépek úgy elég drágák, hogy csak a böngészőt használom."

Az 5 éves használt hardver már támogatott.


" Mindenesetre mondom nekem ez a húzás nem tetszik amit én így laikusként látok: hogy nagyon sokan vagyunk így akik csak filmezésre, netezésre vagy alap office használatra használjuk a gépet."


Az, hogy nem lesz támogatott az nem jelenti azt, hogy 2025 után kikapcsolod a gépet és nem indul el többet a Win. A kritikus biztonsági frissítések utána is jönnek még egy darabig, te ugyanúgy fogod tudni használni 2028-ban is vagy 2030-ban, mint 2025-ben...

2023. aug. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A 10 inkább, szerintem jobban átlátható-beállítható. Én is kipróbáltam a 11-et nem kompatibilis gépen, csak lustaságból nem váltok vissza 10-re...egyelőre. A 11 kicsit emlékeztet a Vista kinézetére, ami nekem megjelenést nézve kimondottan tetszett.
2023. aug. 18. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
82%

Én 11-ben azz vettem észre hogy alapból nem lehet parancsokonokat rakni a tálcára de még az asztalra se.

Miezmár? Vissza is raktam a 10et

2023. aug. 18. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!